Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 282 of 303 FirstFirst ... 182 232 272 280 281 282 283 284 292 ... LastLast
Results 5,621 to 5,640 of 6053

Thread: PlayStation Plus

  1. #5621 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    La noi nu-i disponibil, mi-am facut si un cont nou de RO ca pe celalalt am mai avut PS+ si ma gandeam ca poti activa trial-ul doar daca nu ai mai avut subscriptie la plus dar vad ca nu se poate, nu facem parte din Europa!

    Pe UK nu poti baga la payment options card de romania, nu? As fi incercat Returnal sa vad daca nu e un joc prea greu pentru mine si as fi vrut sa joc moca Stray, miau. Dar nu, pentru romani nimica!

  2. #5622 SP
    Member flaviud's Avatar
    Se poate, eu am contul pe UK si cardul adaugat, singura problema poate aparea de la banca la care ai tu cardul. Unele sunt blocate pentru genul asta de subscriptii si trebuie sa suni la ei sa deblocheze

  3. #5623 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Salutare!
    In scurt timp îmi expira abonamentul la PS+. Am scos plata recurentă de când au “diversificat” abonamentele să mă dumiresc și eu ce-i cu ele.
    Acum vreau sa continui cu esențial. Știe cineva vreo ofertă la PS+ ?
    (Cum au fost in trecut cu 30% off sau + 3 luni in plus la abonamentul pt un an)
    Mulțumesc pentru răspunsuri !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #5624 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by DeepKiss View Post
    Salutare!
    In scurt timp îmi expira abonamentul la PS+. Am scos plata recurentă de când au “diversificat” abonamentele să mă dumiresc și eu ce-i cu ele.
    Acum vreau sa continui cu esențial. Știe cineva vreo ofertă la PS+ ?
    (Cum au fost in trecut cu 30% off sau + 3 luni in plus la abonamentul pt un an)
    Mulțumesc pentru răspunsuri !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daca ai cont pe america cdkeys e prietenul tau. Altfel trebuie sa astepti BF sau sa cauti pe olx coduri

  5. #5625 SP
    Member gompo's Avatar
    pana la urma, pe o consola PS5 noua, cu cont nou facut pe Romania, se poate activa acel trial pentru Extra sau Premium?

  6. #5626 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    pana la urma, pe o consola PS5 noua, cu cont nou facut pe Romania, se poate activa acel trial pentru Extra sau Premium?
    Din ce am inteles, "un cont nou" ar fi suficient pentru acel trial.
    Nu sunt sigur daca este in Romania in momentul asta totusi.

  7. #5627 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    The Latest Big PS Plus Release Isn’t Free For All Subscribers, And That’s Bad News
    https://www.forbes.com/sites/erikkai...h=46ad25cf2d1c

    Stray puteau sa il includa cu PS Essential dar au preferat sa il puna in Extra, un downgrade pentru noul Essential.

  8. #5628 SP
    Member flaviud's Avatar
    Ma mir ca n-ai adus iar aminte ce tare e GamePass sau de baietii buni sunt astia de la Microsoft cu Xbox, ca in rest numai comentarii de crybaby...

  9. #5629 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, e normal. Interesul lor e ca toata lumea sa-si faca abonamentele alea mai scumpe. Nu conteaza ca au doar jocuri din 1900 acolo si tarile de mana a 3a platesc pretul full dar nu au toate serviciile disponibile.

  10. #5630 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E așa trist când văd oameni nemulțumiți de PS Plus care tot arunca cu noroi pe forumuri dar de fapt ei în spate arunca doar cu bani in Sony că sunt abonați pe 5 ani și cumpăra fiecare exclusiv day 1. E trist nu neapărat pentru că încurajează servicii nașpa pentru Sony, ci mai degrabă pentru că e un trend general din ultimii ani in toate domeniile. Oamenii devin tot mai inteligenți de la o generație la alta, însă nu și în domeniul financiar. Când vine vorba de bani parca suntem toți niste copii de 8 ani într-un magazin cu jucării, și ne vrem jucăria ACUM SI NUMAI ACUM.

    In alta ordine de idei, eu unul mă bucur că îmi expira abonamentul luna asta, o sa incep sa economisesc 250 de lei pe an, cu care voi putea lua cel puțin 3 jocuri bune de pe OLX după ce le mai scade prețul.

  11. #5631 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai foarte mare dreptate, desi stiu ca te referi si la mine si clar mereu trebuie votat cu portofelul.

    In cazul meu, totul este 50% off ca sa zic asa, avand share account. Asa ca update-ul pt PS+ Extra a fost 80 lei, deci 40 lei din partea mea.
    La fel si jocurile day 1, luandu-le la jumatate de pret, le iau de multe ori mai ieftin decat poti gasi chiar si dupa 1 an, jocurile pe olx.
    Doar ca...nah...nu se pot revinde apoi.

    Iar upgrade-ul l-am facut tocmai pentru ca persoana cu care am share account nu a jucat majoritatea jocurilor AAA incluse in abonament.

    Cat de educatia financiara, eu cred ca tu ai putea sa dai lectii, iar eu stiu sincer ca as putea primi niste sfaturi oricand

  12. #5632 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by gompo View Post
    pana la urma, pe o consola PS5 noua, cu cont nou facut pe Romania, se poate activa acel trial pentru Extra sau Premium?
    Nu se poate, am scris asta si mai in susul paginii.

  13. #5633 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu se poate, am scris asta si mai in susul paginii.
    Pacat, il joc de sarbatori sau BF, poate il baga in oferta.

  14. #5634 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Eu nu împart contul cu nimeni, dar n-am avut PS Plus decât după ce mi-am cumpărat PS5, dar situația ar fi fost la fel dacă aș fi avut PS4 (aș fi avut subcripția). După ce am cumpărat PS5 am început să cumpăr jocurile pe care le-am considerat ca absolut necesare și nu regret prea mult că am dat bani buni pe ele, dar acum m-am calmat. Am foarte multe jocuri pe care vreau să le joc și nu-mi mai arde de jocurile noi apărute. Acum mă bucur de ce-mi oferă PS Plus Extra. Chiar cred că e nivelul de subscripție cel mai bun acum pentru că nu e nevoie să cumperi o parte mare de jocuri care sunt bune și merită jucate.


    Eu m-am bucurat mult de Stray și cred că merită prețul. Dacă apare un sequel cu un câine în rolul principal e Day 1 buy pentru mine. Sper ca Sony să păstreze tendința asta cu jocuri ca Stray oferite la PS Plus Extra Day 1. Pentru mine momente din astea fac să merite subscripția.

    PS: Luați Stray la reducere când puteți. E foarte fain jocul și povestea e frumos spusă.

  15. #5635 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    E trist nu neapărat pentru că încurajează servicii nașpa pentru Sony, ci mai degrabă pentru că e un trend general din ultimii ani in toate domeniile.
    La mare majoritate nu le pasa despre ce se plang unii pe forumuri, asta e doar o minoritate vocala.
    E bine sa criticam bull****-urile companiilor si sa nu acceptam orice ni se baga pe gat, votand cu portofelul, dar multe alternative nu prea sunt.
    Sony au cele mai bune jocuri exclusive si cele mai multe servicii in tara noastra asa ca isi permit sa ceara preturi mai mari iar destui oameni vor plati pentru astea.
    Daca toti ar cumpara jocurile de pe OLX atunci nu si-ar permite sa investeasca bugete asa mari in studio-urile lor.

    Iar gaming-ul nu a fost niciodata un hobby ieftin dar mi se pare ca in ziua de azi e mai ieftin si accesibil ca oricand altcandva, raportat la inflatie.
    Cu 450 RON pe an ai access la sute de jocuri dintre care o gramada de exclusive (chiar daca nu day one).
    Un casual gamer ar putea sa nu cumpere niciun joc nou tot anul si sa aiba ce butona.

  16. #5636 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce exclusive deosebite sunt in noile abonamente? Stray? Eu am vazut Horizon FW doar ca demo, asta e cea mai tare.
    Am PS3, PS4 Pro si PS5, am gasit doar 4 jocuri care ma intereseaza:
    Demon’s Souls, Death Stranding: DC ,Returnal si Spider-Man in rest nimic. Restul le-am cumparat, jucat sau nu ma intereseaza.

    Cum critica cineva ceva la Sony se tresezc imediat avocatii Sony sa vine sa sa ne spuna cat de bine e, numai ca noi nu ne dam seama.
    Poate minoritatea aia e majoritatea tacuta, deobicei cei mai vocali sunt fani hard core Sony care sar de asemnea in sus cand un joc exclusiv e lansat pe PC.

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai da, e normal. Interesul lor e ca toata lumea sa-si faca abonamentele alea mai scumpe. Nu conteaza ca au doar jocuri din 1900 acolo si tarile de mana a 3a platesc pretul full dar nu au toate serviciile disponibile.
    O fi intreseul lor sa vanda abonamente scumpe dar sa si ofere ceva care sa merite banii.
    Deocamdata numai vechituri care ori le-am cumparat ori le-am primit prin PS Plus.

  17. #5637 SP
    Member flaviud's Avatar
    Nu e vorba de fanboy, dar nu toata lumea e in situatia ta, nu toti au jucat 100 de jocuri in ultimii 2 ani. Si nu cred ca iti baga cineva abonamentul pe gat, pentru tine nu prezinta valoare iar pentru altii da. Dar daca tot vb de fanboy, putem vb si de hateri, uita-te un pic la ultimele tale 20-25 de comentarii...

  18. #5638 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E mai greu sa fi fanboy sau hater cand ai ambele console, dar e cel mai usor sa vezi si in ograda cealalta si sa compari - desigur ca toate comparatiile sunt subiective, dar o poti face cu usurinta.

  19. #5639 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Avand in vedere ca sunt atat de mari pe piata si au un avans enorm in ale jocurilor....o sa faca ce vor atata vreme cat lumea cumpara fara sa gandeasca. Also trebuie sa ne scoatem din cap ideea de entitlement. Ai platit, aia e, pe ei nj ii intereseaza prea mult ce content au.
    Abonamentul nu e pentru cei care au avut consolele....sunt fan sony si nici mie nu imi convin niste lucruri, dar sunt stapan pe ce arunc banii...in consecinta nu plang ca nu mi-au dat nush ce jocuri.
    Cine crede ca vor oferi exclusivitati noi dupa jumate de an sau 1 an, viseaza frumos

  20. #5640 SP
    Junior Member JDoe83's Avatar
    Cât timp ai plătit, you are entitled. Altfel, dacă nu primești ce ai plătit, ai fost tâlhărit la drumul mare în mijlocul zilei, nici nu se poate pune altfel problema.


    De exemplu, Sony nu-s deloc mari comparativ cu Microsoft ca cifre totale, dar Microsoft a știut ce înseamnă portabilitate cloud pe orice platformă majoră...

    De fapt Sony, n-au ei cine știe ce conținut în afară de jocurile exclusive, care și alea au început să apară pe pc. Au avut ocazie să repare din situație cu aplicația de cloud pe pc, n-au făcut-o ca la carte din prima zi pentru toată lumea.

    Au supărat destulă lume cu chestia asta, nu-i problemă, lumea care vrea cloud pe alte dispozitive se va lipsi într-un final de (o parte din) serviciile lor, asta însemnând automat încasări mai mici pentru ei.

    Într-un final, fiecare companie cu politicile ei, toxice sau nu pentru consumatori, noi le-o plătim cu portofelul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 282 of 303 FirstFirst ... 182 232 272 280 281 282 283 284 292 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts