Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 286 of 303 FirstFirst ... 186 236 276 284 285 286 287 288 296 ... LastLast
Results 5,701 to 5,720 of 6049

Thread: PlayStation Plus

  1. #5701 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Deci, aia inseamna "offers end until"? Nu am mai intrat de mult si am vazut ca au adaugat Vice City. Daca nu il termin pana in data de, inseamna adio?

    Trimis de pe al meu SM-G998B folosind Tapatalk

  2. #5702 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, înseamnă ca va fi inclus in abonament doar pana la data respectiva. Dupa aia trebuie sa il cumperi daca vrei sa mai joci.
    E exact ca la Gamepass, unele jocuri sunt scoase dupa un timp.

    ---------- Post added 30-10-2022 at 12:25 ----------

    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    Păi nimic alea de la essential nu sunt pe vecie...doar cât dai banu ai acces la ele.
    Pai sunt pe vecie, ca le ai in cont pe vecie. Într-adevăr nu le poti juca fara abonament, dar le ai acolo, nu dispar.
    Spre deosebire de Extra/Premium unde le poti juca doar atâta timp cat sunt disponibile in Game catalogue.

  3. #5703 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Deci pana la urma se baga ceva la Extra lunar sau clanta? La Gamepass am vazut ca au bagat acum Scorn si Plague Tale 2, Sony ofera ceva noutati in abonamentul ala?

  4. #5704 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Din cate stiu eu ai jocurile de la ps plus standard + cateva jocuri noi (dar care nu raman vesnic) lunar. Parca am vazut ca au bagat ceva ac creed. Nu vei vedea jocuri AAA day 1 la sony.

  5. #5705 SP
    Junior Member I.am's Avatar
    Se adauga jocuri noi lunar pentru Extra cat si doar pentru Premium.
    Exemplu: pentru luna Octombrie au adaugat 16 jocuri pentru Extra, 7 jocuri pentru Premium.
    De scos momentan (din cate stiu eu) nu au scos nici un joc, dar o sa se intample.

    Cat despre noutati, pana acum doar Stray cred ca poate sa fie pus acolo, iar acela e un joc indie totusi, chiar daca a fost asteptat de multi.
    Jocurile noi sunt anuntate in general la mijlocul fiecarei luni.

  6. #5706 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Pe GamePass parca le țin mai mult in jur de 1 an nu câteva luni cum face Sony cu unele jocuri.

  7. #5707 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Lansarea noilor abonamente nu lea adus mai multi clienti din contra au pierdut. Era interesant sa vedeam niste cifre defalcate pentru Extra si Premium.

    There are 45.4 million PlayStation Plus subscribers as of September 30, 2022, which is down 1.8 million from the 47.2 million subscribers during the same period the previous fiscal year. https://www.gematsu.com/2022/11/ps5-...top-25-million

  8. #5708 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Comparativ cu perioada pandemiei, cand lumea a stat acasa si a consumat mult mai mult conținut digital, cam toate platformele sunt in scădere la numărul de abonați.

  9. #5709 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nu contează numărul de abonați, Sony a procedat exact ca oricare alta corporatie mare de vânzări. A scăzut numărul de abonați însă a crescut profitul cu 21% in online.
    In final, o mișcare buna.

  10. #5710 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Aveti idee daca se gasesc coduri wallet top-up PSN RO online?
    Nu as merge pana la un retailer sa cumpar fizic un carton pe care este inscris un cod.

    Desteptii astia de la PSN iar mi-au blocat contul. Nu pot cumpara de pe consola dar nici de pe telefon sau laptop.
    Nu vreau sa mai reiau discutia dar trebuie asteptat.. chiar daca dovedesti ca banca nu are probleme, cardul este OK si tu esti cel care cere deblocarea contului. Aparent aceasta este politica Sony la nivel global.
    Stai precum gusterul, vrei sa le dai bani, cu ea in mana pana expira ban practic. De aici si intrebarea mea.

  11. #5711 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Ma scuzi Encman dar cum ai reusit performanta asta?

  12. #5712 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Aveti idee daca se gasesc coduri wallet top-up PSN RO online?
    Nu as merge pana la un retailer sa cumpar fizic un carton pe care este inscris un cod.

    Desteptii astia de la PSN iar mi-au blocat contul. Nu pot cumpara de pe consola dar nici de pe telefon sau laptop.
    Nu vreau sa mai reiau discutia dar trebuie asteptat.. chiar daca dovedesti ca banca nu are probleme, cardul este OK si tu esti cel care cere deblocarea contului. Aparent aceasta este politica Sony la nivel global.
    Stai precum gusterul, vrei sa le dai bani, cu ea in mana pana expira ban practic. De aici si intrebarea mea.
    Sunt unii selleri serioși pe OLX. Eu am luat card de 250 lei pe PSN cu 200 lei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #5713 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @Cristache, nu am idee, m-am luat si de cei de la PSN RO.. dar sunt cam in plus sincer sa fiu.
    Cred ca este vestita problema cu cardurile ING.. dar nu bag mana in foc.

    Am incercat sa cumpar de pe consola, ce-i drept mai afumat, dar nu am reusit. Cautam ceva fighting game la un whisky cu niste prieteni. Am zis ca nu am bagat parola corect, am si schimbat-o acum ceva timp, na, te gandesti la toate.
    Dupa vreo 3 incercari.. nimic. Incerc si pe telefon.. buton de "order and pay" gri. Am lasat-o asa.
    A 2-a zi sun la ei.. am contul blocat. Pana cand.. nu stie nimeni. PSN RO support clar nu stie.. doar "pana cand Sony doreste asta".
    Ultima data mi-au blocat contul pentru plati vreo 2 saptamani.. deci nu ma mai mira nimic.


    @DeepKiss ai cumva si numarul de telefon sau ceva date de contact? Eventual trimise pe PM, nu vreau sa fac reclama.
    Prefer sa ma duc la sigur decat la nimereala pe OLX.
    Oricum sunt un pic sceptic cu privire la provenienta banilor.. transformati in "PSN cards".. insa vedem.

  14. #5714 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu plătesc cu card ING de cand am contul PSN si anume din 2018. Niciodată nu au fost probleme. Singura problema a fost când am luat un card portofel electronic din Germania si am aflat ca nu e compatibil cu contul de Romania. Cei de la suport mi-au răspuns punctual si rapid pe email. Eu cred ca ai alta problemă. Iti recomand să-ți pui securitate suplimentară pe cont gen two way activation.

  15. #5715 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ma bucur ca n-ai avut, nu stiu sigur daca are legatura cu ING sau nu, doar speculez.
    La fel cum nu stiu sigur daca parola sau datele introduse au fost gresite (cu toate ca e greu de crezut, lasand gluma la o parte, sunt sober drinker) ori li s-a parut astora de la Sony cine stie ce pentru ca mi-am schimbat cardul.

    @Deepkiss, multumesc frumos si aici.

  16. #5716 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu vreau sa-mi fac un upgrade la abonamentul essential si sa trec la premium. Cand s-au lansat noile abonamente imi aduc aminte ca cineva aici pe forum a scris ca nu poate accesa lista de jocuri clasice (avand ca si mine cont RO). E cineva cu cont PSN Premium RO si imi poate confirma ca poate juca si titlurile din lista clasica? Mie dor de vechile God Of War si am vazut si alte bijuterii pe acolo.

  17. #5717 SP
    Junior Member valuta's Avatar
    Am cont pe RO si pot accesa toate jocurile classics. Inclusiv cele de ps3 streaming only

  18. #5718 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Multumesc pentru promtitudine. Super!

  19. #5719 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Cum merge streamingul? As vrea sa imi iau premium o luna (sau asa ceva) pt seria god of war. sunt toate jocurile? se vad decent? au input lag mare? Sau mai bine le joc pe un ps3/emulator pc

  20. #5720 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Streamingul merge slab, sacadeaza rau uneori insa nu sunt in tara si consola e conectata pe wireless. O voi pune pe cablu cand in ajung in tara, cred cu RDS nu vor fi probleme. Revin cu update.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 286 of 303 FirstFirst ... 186 236 276 284 285 286 287 288 296 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Plus Collection By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 27 Last Post: 02-02-2023, 10:32
  2. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  3. PlayStation Plus By rulzmaker in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 5149 Last Post: 05-10-2020, 17:20
  4. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  5. PlayStation Plus Free By ragnarlodbrok23 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 09-08-2015, 22:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts