Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7
Results 121 to 139 of 139

Thread: PlayStation Now

  1. #121 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti sa le descarci, dar doar cele de PS4/PS5. Cele de PS3 le joci doar prin streaming.

  2. #122 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Playstation.Blog
    PlayStation Now’s October lineup is so massive, you may struggle to utter their names aloud in a single breath. But let’s try: The Last of Us Part II. Fallout 76, Desperados III. Amnesia: Collection, Final Fantasy VIII Remastered, Yet Another Zombie Defense, Victor Vran: Overkill Edition. *Phew*. These seven titles will all launch tomorrow, Tuesday October 5.
    PlayStation Now games October 2021: The Last of Us Part II, Fallout 76, Desperados III
    Attached Images Attached Images clipboard01.jpg

  3. #123 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Plateste cineva abonamentul asta? Din ce vad , pare sa merite doar pentru cei noi pe consola.

  4. #124 SP
    Dau
    Junior Member Dau's Avatar
    Salut. Mi-am cumpărat de curând un PS5 și am creat un cont (România).
    Aș vrea să beneficiez de PS Now dar din ce am observat nu este disponibil în țara noastră. Pot face un al doilea cont pe o alta tara unde sa activez abonamentul ps now?
    Mulțumesc.

  5. #125 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti face cont pe alta tara unde este disponibil PS Now, eu am făcut pe UK si am plătit cu card de la BT. Daca activezi console sharing pe contul respectiv vei putea juca de pe contul tau jocurile care pot fi descărcate din PS Now. Le dai download pe contul cu PS now si cand sunt instalate le vei putea accesa de pe contul tău.
    Insa jocurile din PS Now care sunt disponibile doar prin streaming (cele de PS3 de exemplu) le vei putea juca doar de pe contul cu PS Now.

  6. #126 SP
    Member morphine's Avatar
    Se poate face game sharing daca un cont e pe uk si unul pe romania?

  7. #127 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sigur. Am in consola conturi pe US, UK, România. Gamesharing funcționează fara probleme. Ce nu e compatibil e un DLC din US cu un joc din RO. UK cu RO e compatibil si la dlc-uri pt ca ambele sunt in zona 2.

  8. #128 SP
    Dau
    Junior Member Dau's Avatar
    Super! Mulțumesc!

    ---------- Post added 16-10-2021 at 11:32 ----------

    Va mai bat la cap cu o întrebare. Mi-am făcut un al doilea cont pe USA. Pot sa cumpăr coduri cu bani (USD) de pe diverse site-uri(g2a) și sa le folosesc pentru a activa abonamentul PS now?

  9. #129 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti sa cumperi direct coduri pt PS Now. La o cautare rapida pe Amazon.com vad ca se gasesc pe 1 luna, trei sau un an.

  10. #130 SP
    Dau
    Junior Member Dau's Avatar
    Asa este. Mulțumesc! Îmi băteam capul aiurea!

  11. #131 SP
    Junior Member asfbobel's Avatar
    Eu nu mai gasesc PS NOW pe consola. Contul este inregistrat in RO. Voi il mai vedeti ?

  12. #132 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pe conturi de România nu ai cum sa găsești PS Now pt ca la noi in țară nu există acest serviciu.

  13. #133 SP
    Dau
    Junior Member Dau's Avatar
    Pana la urma am cumpărat un Gift card de 10 dolari de pe mazon.com.
    Am dat redeem codului și mi a încărcat în wallet suma de 10 dolari dar tot nu pot sa ma abonez pentru o luna la PS now deși costa 9.99 dolari.

  14. #134 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu ti-am zis sa iei cod direct de PS Now. Nu poti activa doar folosind bani din wallet. Trebuie card pt ca vor sa iti activeze reinnoirea automată, asa e politica
    Ti-am mai zis si ca pe UK merge cu card RO, da ai vrut tu sa te complici cu US. Degeaba ceri ajutor daca nu asculti ce sfaturi ți se dau. Eu ma retrag din subiect

  15. #135 SP
    Dau
    Junior Member Dau's Avatar
    Da, nu-i bai. Am sa iau un abonament direct. Mulțumesc.

  16. #136 SP
    Junior Member asfbobel's Avatar
    era initial cand am activat consola si in primele zile dar oricum .. nu cred ca l-as fi folosit . mersi

  17. #137 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut.
    O mica intrebare de newbie in PS Now. Am prins oferta cu 25 lire la PS Now si vad ca sunt multe jocuri misto, doar ca la unele am vazut ca expira in X zile.

    Intrebare este: la jocurile la care nu scrie ca expira in X zile inseamna ca sunt permanente in libraria PS Now?

    Thanks.

  18. #138 SP
    Member flaviud's Avatar
    Salut, sunt 2 tipuri de jocuri incluse la ps now: unele pt o perioada limitata de timp(de obicei cam 3 luni) si altele care sunt incluse permanent. De asemenea jocurile de ps4 pot fi si descarcate in consola, nu numai streaming, pe cand cele de ps2 si ps3 nu pot fi descarcate.
    Sper ca te-am putut ajuta, bafta!

  19. #139 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    Remastered classics, master assassins, and critters with enormous gnashers form December’s PlayStation Now lineup. Relive Liberty City’s 3D debut with Grand Theft Auto III: The Definitive Edition, attempt to save Spira from Sin in Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, enjoy tactical gun-fu action with puzzler John Wick Hex, then unwind with some arcade hilarity in Spitlings.
    PlayStation Now games for December: GTA III: The Definitive Edition, John Wick Hex, FF X/X-2 HD Remaster, and Spitlings
    Attached Images Attached Images 5d5946b539329c53f345c2b0ee95a80922828297.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 7 FirstFirst ... 5 6 7

Similar Threads

  1. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 112 Last Post: 19-09-2020, 23:39
  2. PlayStation Now By mentorica in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 112 Last Post: 19-09-2020, 23:39
  3. Playstation Now va aduce jocurile de PS4 pe PC By djleo666 in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 23-06-2017, 22:49
  4. Playstation Now in RO? By Azratul in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 05-10-2016, 14:13
  5. Faceti cunostinta cu PlayStation Now By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 22 Last Post: 24-12-2014, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts