Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 52 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast
Results 101 to 120 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #101 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by eangel View Post
    Cum/de unde? Cand incerc de pe pc imi da eroare. De pe ps4 gasesc doar cu 2 zile...
    scuze , 2 zile sunt, am verificat acum, pe ps4.

  2. #102 SP
    Junior Member cata10's Avatar
    Eu am cont de US, si mi am facut si eu azi pe RO, dar jocurile precum Fifa , etc. pe care le am luat pentru zona US, vor merge pe contul de Romania? Si inca ceva mie imi expira pe 12 luna asta ps plus pe contul cu US, sa imi iau ps plus pentru Romania si sa l fac primary pe cel de Romania ?

  3. #103 SP
    Junior Member Zekriel's Avatar
    A reusit cineva sa dea redeem la vreun cod? Am un cod de 1 luna de PS+ primit cu Destiny cumparat de la MediaGalaxy si imi spune ca nu e valid sau a expirat

  4. #104 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu avem GTA V pe store? Poate la update...

    @Zekriel nu se poate inca. Vezi aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1193681

    @cata10 nu contul il faci primary, ci consola o setezi primary pentru un cont. Adica este consola principala pentru acel cont. Vei putea juca online orice joc, pe orice cont, atat timp cat ai un cont cu PS+ care are setata consola primary.

  5. #105 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    am facut un mic comparativ intre preturile UK vs RO, pretul in Lire convertit la RON la cursul zilei, unle sunt mai mari altele mai mici...cum ne e si noua norocul de roman
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-12-02-10.04.23-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.05.54-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.07.15-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.08.21-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.09.37-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.17.38-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.19.14-pm.png screen-shot-2014-12-02-10.20.22-pm.png

  6. #106 SP
    Member flames95's Avatar
    Puteti oferi un link pt store-ul nostru de RO ?
    Multumesc!

  7. #107 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Va merge Ps Store?

  8. #108 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    merge,abia am facut screen-urile
    @flames95 poti accesa Store de RO cu un cont de RO.

  9. #109 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Ce ma bucur , in sfarsit avem PS Store . No sa vad acu mai multi cu conturi pe RO .

  10. #110 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    am facut un mic comparativ intre preturile UK vs RO, pretul in Lire convertit la RON la cursul zilei, unle sunt mai mari altele mai mici...cum ne e si noua norocul de roman
    Gandeste-te ca atunci cand cumperi in lire, banca unde ai cardu nu iti va face conversia la cursul BNR ci la cursul de vanzare al lor pt moneda respectiva. In concluzie, jocurile vor costa chiar putin mai mult in lire, decat ai calculat.

  11. #111 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    va fi util Store-ul de RO ptr DLC-uri si diferitele bonusuri care vin alaturi de jocuri si care se blocheaza pe cont...ptr PS Plus ,daca vorbim despre cazul celor care au abonament de 1-2 ani, e vax

  12. #112 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    da, in mod normal se mai adauga un 0.2% din conversie. o marja corecta de risc valutar fata de BNR insa nu va schimba cu mult pretul. Exemplu la FARCRY4 unde pretul de achizitie este mare oricum, pretul final se mareste cu aprox 5 RON, luand in calcul cursul valutar de vanzare BCR.

  13. #113 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    de fapt acum vedem cu adevarat cat costa un joc si cati bani dam la alde Ubisoft si EA...joc+season pass hop 4 mil jumatate..asa 70 lire suna mai bine

  14. #114 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    da, in mod normal se mai adauga un 0.2% din conversie. o marja corecta de risc valutar fata de BNR insa nu va schimba cu mult pretul. Exemplu la FARCRY4 unde pretul de achizitie este mare oricum, pretul final se mareste cu aprox 5 RON, luand in calcul cursul valutar de vanzare BCR.
    Am luat eu un joc, care pe US era $59.99. In curs BNR reprezenta pana in 210RON, iar pretul final platit a fost 222 RON. Difernta nu e imensa oricum, dar tot este. Acum cateva luni, cand dolarul era ceva mai mic, plateai pana in 200 RON pt un joc/card de $59.99, dar acum pt pana in 40 de RON, prefer varianta fizica si ma axez pe online doar la oferte si exclusivitati digitale.

  15. #115 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    am facut un mic comparativ intre preturile UK vs RO, pretul in Lire convertit la RON la cursul zilei, unle sunt mai mari altele mai mici...cum ne e si noua norocul de roman


    Numai ca ai gresit ceva, nu exista in realitate curs BNR, ci cursul de schimb valutar in momentul cand se plateste cu cardul, depinzand la fiecare om unde are cardul bancar facut, deoarece acest curs difera de la o banca la alta. Oricum, lira de cumparat e mai scumpa decat e cursul BNR, prin urmare preturile din UK convertite de tine in lei sunt mai mari in realitate.


    De ce-ai aplicat TVA de 24%? Eu stiu ca la tarile din UE se aplica doar diferenta de TVA. De exemplu, daca TVA-ul in UK este de 19%, se aplica doar diferenta de 5% la pretul convertit in RON.

  16. #116 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Vad ca apare la Top Sellers GTA V pt PS 3 la 70 de lei.

  17. #117 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    De ce-ai aplicat TVA de 24%? Eu stiu ca la tarile din UE se aplica doar diferenta de TVA. De exemplu, daca TVA-ul in UK este de 19%, se aplica doar diferenta de 5% la pretul convertit in RON.
    Cred ca asa aplica convertorul ala, poți sa ignori TVA-ul pt ca deja e inclus în cele 55 Lire.

  18. #118 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    l-am activat eu azi, merge.
    Nice!

  19. #119 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Asa cum au semnalat colegii de mai sus, cam mari preturile de pe PS Store Ro comparativ cu omologii fizici de la MG/Altex, este un pas inainte dar era cel putin excelent daca aveau preturile la fel ca la MG/Altex...

  20. #120 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Legat de paypal:
    Pentru moment investigam aceasta posibilitate. Cand vom avea un raspuns in acest sens o ovm posta public si pe Timeline-ul paginii noastre de Facebook. Modalitatile debaza raman insa cardurile bancare emise pe teritoriul Romaniei si in curand cardurile prepaid.

    Spor la joaca,
    Echipa PlayStation

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 52 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 16 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts