Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 52 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #281 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Ok..deci inca nu avem PS Plus si in Romania
    Cei drept pe coperta este steagul UK, dar ma intrebam daca merge si pe Romania.
    Va multumesc mult !

  2. #282 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Avem PS+ si in Romania. Poti cumpara direct din STORE.

  3. #283 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Aoleo...nu m-am gandit niciodata, cam tarziu din pacate.
    Asta este... stau un an cu PSN UK.

  4. #284 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Ai incercat tu ?


    Scrie clar pe spatele carcasei, doar pentru UK. Daca nu crezi du-te la Altex si citeste pe spatele carcasei.

  5. #285 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Omule , te-am intrebat daca ai incercat , nu ce scrie pe spatele produsului .

  6. #286 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Nu poti plati decat cu RON, nu cu alta valuta. Asa merge pe US cu coduri de UK si invers? Nu.

  7. #287 SP
    Junior Member lordull80's Avatar
    La multi aniii!!!!! Am si eu o dilema ???????? - - - de ce in store desi am ps + pe romania Hitman Trilogy HD si Titan Attacks sunt contra cost si pe contu de anglia sunt free pe care am dat si purchased cum e si normal indiferent ca inca nu am ps 3 sau ps Vita dar cine stie pe viitor ?????????????????????????????
    De altfel pe contu de anglia sunt mai multe aplicatii free to play decat pe condu de romania cat si la demo cum e ca exemplu NBA ?????????????
    Care stiti de ce ????

  8. #288 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Nu cred ca o sa înțeleagă nimeni din ce ai scris acolo

  9. #289 SP
    Member Caponescu's Avatar

    Cool

    Quote Originally Posted by lordull80 View Post
    La multi aniii!!!!! Am si eu o dilema ???????? - - - de ce in store desi am ps + pe romania Hitman Trilogy HD si Titan Attacks sunt contra cost si pe contu de anglia sunt free pe care am dat si purchased cum e si normal indiferent ca inca nu am ps 3 sau ps Vita dar cine stie pe viitor ?????????????????????????????
    De altfel pe contu de anglia sunt mai multe aplicatii free to play decat pe condu de romania cat si la demo cum e ca exemplu NBA ?????????????
    Care stiti de ce ????
    whaaaaaaaaaaaaaa?
    Attached Images Attached Images images.jpg

  10. #290 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pe store la noi e problema daca cumparaturile se fac cu un card la care nu corespunde adresa cardului cu cea a contului? Vreau sa ajut pe cineva care nu are card sa-si cumpere cate ceva de pe store.

  11. #291 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    S-ar putea sa-ti respinga cardul, dar cine stie, poate merge, give it a go

  12. #292 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by lordull80 View Post
    La multi aniii!!!!! Am si eu o dilema ???????? - - - de ce in store desi am ps + pe romania Hitman Trilogy HD si Titan Attacks sunt contra cost si pe contu de anglia sunt free pe care am dat si purchased cum e si normal indiferent ca inca nu am ps 3 sau ps Vita dar cine stie pe viitor ?????????????????????????????
    De altfel pe contu de anglia sunt mai multe aplicatii free to play decat pe condu de romania cat si la demo cum e ca exemplu NBA ?????????????
    Care stiti de ce ????
    Momentan Store-ul de Romania nu este actualizat corespunzator. Eu am doar PS3 si nu mi-am achizitionat subscriptie plus pe Romania pt. ca nu au introdus toate jocurile. Hitman Trilogy apare contra cost, iar Deadly Premonition nici macar nu apare.
    Le-am trimis mesaj pe facebook pt. ca vroiam sa imi cumpar Resident Evil Superbundle care a fost la reducere pe perioada Craciunului in Europa, dar la noi lipsea. Din pacate am ramas cu banii pe card.
    Mai departe, sunt probleme cu activarea pe Store-ul romanesc a codurilor DLC primite cu variantele retail ale jocurilor zona 2 si cum suntem in perioada sarbatorilor nu avem decat sa asteptam.
    Ca o parte buna, poate o sa avem reducere de 10% si la subscriptia PS Plus ca urmare a problemelor PSN din perioada Craciunului.

  13. #293 SP
    Junior Member Fluture's Avatar
    Va salut. Mi-am cumparat acum cateva zile Call of Duty: Advanced Warfare pentru PS4 iar acum as vrea sa-mi cumpar si Season Pass'ul pentru joc dar nu-l pot cumpara din store ca nu ma lasa . Intru in store , caut season passu'ul , il gasesc dar nu am optiunea de buy. Aveti idee de ce ? . Contul de PSP e pe Romania facut.

  14. #294 SP
    Junior Member lordull80's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Momentan Store-ul de Romania nu este actualizat corespunzator. Eu am doar PS3 si nu mi-am achizitionat subscriptie plus pe Romania pt. ca nu au introdus toate jocurile. Hitman Trilogy apare contra cost, iar Deadly Premonition nici macar nu apare.
    Le-am trimis mesaj pe facebook pt. ca vroiam sa imi cumpar Resident Evil Superbundle care a fost la reducere pe perioada Craciunului in Europa, dar la noi lipsea. Din pacate am ramas cu banii pe card.
    Mai departe, sunt probleme cu activarea pe Store-ul romanesc a codurilor DLC primite cu variantele retail ale jocurilor zona 2 si cum suntem in perioada sarbatorilor nu avem decat sa asteptam.
    Ca o parte buna, poate o sa avem reducere de 10% si la subscriptia PS Plus ca urmare a problemelor PSN din perioada Craciunului.
    Ms de raspuns deci mai avem de asteptat pana Store-ul de Romania este pus la punct

  15. #295 SP
    Member kingraa's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Pe store la noi e problema daca cumparaturile se fac cu un card la care nu corespunde adresa cardului cu cea a contului? Vreau sa ajut pe cineva care nu are card sa-si cumpere cate ceva de pe store.
    Da, e problema. Daca nu introduci adresa exact cum apare in datele bancii, nu o sa poti cumpara. Am patit eu cu un card de la Transilvania. N-am reusit decat dupa ce am "recuperat" de la banca adresa axacta.
    LE. Acum am inteles intrebarea. Scuze. Nu cred sa fie probleme. Nu-i intereseaza pe ei cu ce platesti. Important e sa intre banii.

  16. #296 SP
    Member kside's Avatar
    Eu am observat ca vad continutul din STORE.RO numai daca NU imi "activez" PS3-ul pe contul de RO.
    Cand ii dau "Activate" pt Games (pt Movies nu e disponibil) o activeaza, dar cand intru in store zice ca nu e nimic disponibil ?

    Am reusit sa iau un joc totusi (am luat de 18 RON Mass Effect 1) sa vad cum merge downloadul.
    Desi am bifat sa faca tranzactia direct, tot mi-a luat 25 RON (minimul), i-a pus in Wallet si apoi a facut tranzactia.
    Cei 11 G au venit cu maxim 1 MB/s. Cam putin, STEAM merge cu ~20 MB/s.

    Mai am pe consola cont de US, de UK (ca orice gamer fara store local adica....).

  17. #297 SP
    Junior Member bodo constanta's Avatar
    Am si eu o problema,vreau sa cumpar si eu ceva de pe store-ul romanesc,am introdus bine toate datele,dar cand dau sa salvez datele imi zice:Invalid card number,este un card Maestro,este cardul tatalui meu,este un card bun.il are din 2013,nu stiu care este problema

  18. #298 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Se pare ca doar Visa si MasterCard ar merge.

  19. #299 SP
    Junior Member lordull80's Avatar
    Cine a incercat pana acum cu carduri BT, eu am incercat cu MasterCard forte cel de cumparatri si nu a mers . Poate inca cineva sa confirme ca nu merge acest tip de card ?(poate nu am facut eu bine ceva)

  20. #300 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu cred ca merg cardurile de cumparaturi doar cele de debit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 52 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts