Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 52 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #401 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Exista un serviciu numit 3D secure care nu permite nimanui sa-ti foloseasca cardul fara voia ta. Va scriu nr de pe card aici daca vreti, inclusiv codul de pe spatele lui si tot nu puteti sa folositi cardul la plati online...

  2. #402 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Exista un serviciu numit 3D secure care nu permite nimanui sa-ti foloseasca cardul fara voia ta. Va scriu nr de pe card aici daca vreti, inclusiv codul de pe spatele lui si tot nu puteti sa folositi cardul la plati online...
    mark, eu sper ca ai fost serios si nu dai dovada de ipocrizie. Chiar vreau sa imi trimiti nr de card si nr de pe spate si ce reusesc sa cumpar al meu sa fie ! dar te rog sa imi dai informatiile in PM.

  3. #403 SP
    Member luciteck's Avatar
    Si varianta propusa de Se7en Fury e ok, insa trebuie sa va faceti un card special pt plati online si sa transferati pe el cati bani aveti nevoie pentru o anumita tranzactie (si aveti de platit inca cateva comisioane de administrare, eventual de transfer bancii). mark daca tu ai incredere in 3D secure, atunci poti plati si pe PSN cu cardul linistit, esti in deplina siguranta

  4. #404 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Baubau, n-ai nici o sansa. Ca sa se finalizeze comanda iti cere de fiecare data un cod ce vine pe sms. Deci n-ai cum, oricum ai da-o.

    ---------- Post added 17-03-2015 at 18:14 ----------

    + o parola...

  5. #405 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    ^ What he said. Intotdeauna am tinut cardul de salariu/credit departe de cumparaturile online. Card special de debit la orice banca, tin sume necesare la momentul tranzactiei si cam atat. Si daca am nevoie neaparat, fac transfer bancar fara sa ma mai deplasez la bancomat.

  6. #406 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Exista un serviciu numit 3D secure care nu permite nimanui sa-ti foloseasca cardul fara voia ta. Va scriu nr de pe card aici daca vreti, inclusiv codul de pe spatele lui si tot nu puteti sa folositi cardul la plati online...
    Ia scrie-l, ca m-ai facut curios si tot vanez niste jocuri de PS4

  7. #407 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Exista un serviciu numit 3D secure care nu permite nimanui sa-ti foloseasca cardul fara voia ta. Va scriu nr de pe card aici daca vreti, inclusiv codul de pe spatele lui si tot nu puteti sa folositi cardul la plati online...


    La PS4 nu e ca la plata facturii la Orange/Vodafone/Cosmote etc. Nu-ti mai apare sa bagi acea parola.

  8. #408 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu cred. Nici o tranzactie nu trece fara parola cel putin. E mandatory.

  9. #409 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Nu te contrazice, eu am platit cu cardul din consola.

  10. #410 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    @ mark

    Am cardul bagat pe PayPal, nu-mi cere niciodata parola de 3D Secure. La fel si in cazul Amazon. Nici nu tin minte sa-mi fi cerut vreodata la astea 2 site-uri (in cazul in care e un "one time thing").

    Doar pe ShopTo sau la cumparaturi de bilete de avion & stuff m-am lovit de codul 3D secure. Deci e selectiva treaba, dar nu-mi dau seama pe ce criterii.

  11. #411 SP
    Senior Member mark's Avatar
    N-am cumparat inca cu cardul pe ps store ce-i drept. Insa orice platesc online imi apare o fereastra unde 3d secure imi cere parola. Poate Sony eludeaza verificarea asta. Aud prima data de chestia asta.

  12. #412 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar
    Lasa vrajeala si trimite detele cardului cum ai promis ! Daca putem sau nu face tranzactii e treaba noastra.

    ---------- Post added 19-03-2015 at 11:38 ----------

    sau hai ca sa nu mai cazi de pacalici, cum ar trebui, pt ca nu ai citit conditiile de utilizare a serviciului 3DSecure, si ii crezi pe incompetentii aia de la banca, iti citez eu:
    "sa te asiguri ca site-ul de pe care cumperi a implementat tehnologia 3-D Secure, respectiv afiseaza logo-urile Verified by Visa sau Mastercard SecureCode, garantand astfel securitatea informatiilor de plata. Cumparand de pe aceste site-uri ti se va solicita sa te autentifici la fiecare tranzactie, pastrand astfel controlul asupra cumparaturilor on-line."

    Ai semnat la banca sau ai bifat la inrolarea cardului in 3D Secure ca ai citit aceste termene si conditii !

  13. #413 SP
    Junior Member alessio87alex's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Exista un serviciu numit 3D secure care nu permite nimanui sa-ti foloseasca cardul fara voia ta. Va scriu nr de pe card aici daca vreti, inclusiv codul de pe spatele lui si tot nu puteti sa folositi cardul la plati online...
    Cea mai buna chestie e sa muti imediat grosul banilor intr-un cont de economii si sa lasi ceva bani de cheltuiala pe card(uri). Bonus: cand se intampla o tranzactie > 100 RON primesc notificare prin SMS. Prefer asta decat 3D secure. Chiar daca imi fura cineva detaliile cardului si face tranzactii, se pot anula (tranzactiile si cardul).

  14. #414 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    @ mark

    Am cardul bagat pe PayPal, nu-mi cere niciodata parola de 3D Secure. La fel si in cazul Amazon. .
    la PayPal trebuie sa-ti atasezi cardul si confirmarea de atasare se face cu un cod pe care il primesti pe extrasul bancar, fie IB.
    In teorie doar detinatorul contului poate activa cardul respectiv

    Amazon proceseaza datele doar cu numarul de card, nici macar CVV-ul nu-ti trebuie, asta mi se pare o prostie, nu inteleg de ce opreaza astfel. Poti atasa un card pe contul de amazon, dupa care poti face si cumparaturi. Daca sunt bani pe card, tranzactia se va procesa. nu vad nimic sa impiedice procesarea.

  15. #415 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Mark.....tot cu card visa si 3D sunt patit cu la o banala plata online , de m-am trezit dupa o saptamana ca lipsesc bani din cont, tot la 2 zile se facea automat plata 5euro fara sa ma intrebe . Am sesizat banca, automat ei au blocat cardul si dupa ce au facut verificari , au restituit toata suma trimisa fara acordul meu plus scuzele lor de rigoare. Asa ca nu te baza prea tare .....ca patitul nu stie nimeni

  16. #416 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eu platesc online lunar: toate facturile mele, ocazional componente pc si diverse legate de it. Pana acum no problem. Nu cumpar insa de pe site-uri pe care nu le cunosc.

  17. #417 SP
    Member geo971986's Avatar
    Intrebare. Se poate lua ps+ de pe store-ul ro? Si daca da, ma pot folosi de el pt multiplayer la jocuri de pe contul de US?

  18. #418 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Poti cumpara PS+ de pe store-ul romanesc. Daca activezi consola ca Primary pe contul de Romania toate conturile de pe consola vor putea juca online.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424

  19. #419 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Poti cumpara PS+ de pe store-ul romanesc. Daca activezi consola ca Primary pe contul de Romania toate conturile de pe consola vor putea juca online.
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...4/#post1084424
    Super! sarumana pentru raspuns. Insa acum dupa ce am intrat si pe forumul cu sharing se mai ridica o intrebare. e Posibil sa ai un singur cont ca primary pe mai multe console?

  20. #420 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pai... Primary, dupa cum ii zice si numele nu poate fi decat una. Cand activezi o consola ca primary celelalte console pe care este contul nu mai pot fi activate ca primary.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 52 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts