Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 52 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #421 SP
    Junior Member pasar3's Avatar
    Un cont nu poate fi primary decat pe o consola. Poti avea doar mai multe conturi setate ca primary pe aceiasi consola.

  2. #422 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Salutare,
    Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati. Astazi am cumparat un ps4 si nu ma pot conecta la PSN.
    Internetul pe consola imi merge dar nu pot accesa PSN. Am primit mai multe erori pana acum: NW-31456-9; NP-34993-8 si altele asemanatoare
    Am dat restart la router; am trecut IP-ul de la PS4 la NAT Settings - > Virtual DMZ si tot nu vrea.
    Am net de la RDS si un router mai vechi Asus wl520gc
    Thx,

  3. #423 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Incearca sa bagi MTU 1492 atat in router, cat si in consola.

  4. #424 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Am rezolvat, multumesc mult pentru ajutor

  5. #425 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar

    AW Season Pass

    Season Pass-ul de la AW pot sa il cumpar cumva?
    Ca pe Store RO nu e .

  6. #426 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    AW???

  7. #427 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Advance Warfare

  8. #428 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    pe US Store este, la fel si pe amazon si al fel si pe ps store UK. daca insa ai jocul din regiunea 2, probabil ca cel de UK va functiona. 50 USD si resp 35 GBP


    https://store.playstation.com/#!/en-...rfare%20season


    https://store.playstation.com/#!/en-...rfare%20season


    http://www.amazon.com/Call-Duty-Adva...re+season+pass


    Call of Duty Advanced Warfare Season Pass [Online Game Code]: Amazon.co.uk: PC & Video Games




    este si ps store RO dar e blocat de la achizitionare:


    https://store.playstation.com/#!/en-...DAWSEASONPASS0

  9. #429 SP
    Junior Member myriadovi's Avatar
    Salutare. Am intrat si eu mai nou in randul detinatorilor de PS4 (for various reasons.. *cough* Bloodborne *cough*), si mi-am prins putin urechile pe aici, nestiind cum e mai bine sa fac. Inca nu am desfacut consola, nu am setat nimic... dar voi ce-ati recomanda? Setata ca tara Romania + cont de PSN Romania & PS+ din Romania? Sau poate setata ca tara Romania + cont de PSN UK & card valoric de 1 un PS+ UK? Or maybe both? Sau cu totul alta varianta? In primul rand as vrea sa imi mearga multiplayerul. Stiti cumva daca matchmaking-ul depinde de zona de care apartine ID-ul sau tine de serverele propriu-zise ale jocului? As vrea totusi sa beneficiez si de jocurile gratis cu PS+ UK. (Intentionez sa imi iau si un PS3 cat de curand). Si in cazul in care am mai multe conturi, care din conturi e recomandat sa fie primary? Nu prea am inteles chestia asta.. These are all pretty much new to me... Am mai avut un Xbox 360 acum 4-5 ani, dar nu mi-am pus probleme de genul asta atunci... si sunt putin peste mine in momentul de fata. Mersi frumos si scuze de haosul intrebarilor de mai sus

    Edit: P.S. Exista vreo diferenta reala (tehnica, nu morala) intre un joc sigilat de PS4 si unul la mana a doua?

  10. #430 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by myriadovi View Post
    Salutare. Am intrat si eu mai nou in randul detinatorilor de PS4 (for various reasons.. *cough* Bloodborne *cough*), si mi-am prins putin urechile pe aici, nestiind cum e mai bine sa fac. Inca nu am desfacut consola, nu am setat nimic... dar voi ce-ati recomanda? Setata ca tara Romania + cont de PSN Romania & PS+ din Romania? Sau poate setata ca tara Romania + cont de PSN UK & card valoric de 1 un PS+ UK? Or maybe both? Sau cu totul alta varianta? In primul rand as vrea sa imi mearga multiplayerul. Stiti cumva daca matchmaking-ul depinde de zona de care apartine ID-ul sau tine de serverele propriu-zise ale jocului? As vrea totusi sa beneficiez si de jocurile gratis cu PS+ UK. (Intentionez sa imi iau si un PS3 cat de curand). Si in cazul in care am mai multe conturi, care din conturi e recomandat sa fie primary? Nu prea am inteles chestia asta.. These are all pretty much new to me... Am mai avut un Xbox 360 acum 4-5 ani, dar nu mi-am pus probleme de genul asta atunci... si sunt putin peste mine in momentul de fata. Mersi frumos si scuze de haosul intrebarilor de mai sus

    Edit: P.S. Exista vreo diferenta reala (tehnica, nu morala) intre un joc sigilat de PS4 si unul la mana a doua?
    Daca nu vrei sa cumperi jocurile digital nu prea conteaza zona pe care faci contul (parca pe US erau mai ieftine, dar acum a crescut dolarul). Pretul pentru ps plus era apropiat pe toate 3 parca (uk us ro). Daca ai mai multe conturi trebuie sa setezi contul cu ps+ primary ca sa poti juca online si pe celelalte conturi. Nu este o diferenta intre jocurile sh si sigilate (sa nu fie zgariat dvd ul), doar daca cumperi un joc sh si te intereseaza codurile pentru DLC urile bonus sa intrebi daca sunt folosite sau nu.

  11. #431 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am schimbat contul de UK cu RO, se spune că la unele jocuri ar fi o problemă cu anumite DLC-uri eu încă nu m-am lovit de asta, eu unul îţi recomand pe RO, plăteşti direct cu cardul şi sunt puţin mai ieftin pe RO decât pe UK.

    ---------- Post added 26-03-2015 at 15:55 ----------

    Moral ce să fie ? Este acelaşi lucru, nou nu merită decât la lansare.

  12. #432 SP
    Member nire's Avatar
    Daca ai un prieten poti sa faci o chestie interesanta. Sa ai un cont cu ps+ de pe care iei jocuri digitale, sa setezi contul tau ca primary pe consola lui. Apoi daca iti cumperi un joc digital pe contul tau poate si el sa downloadeze jocul pe consola lui(folosind contul lui) si astfel imparti costul jocului digital la 2; parca beneficiaza si de ps+.
    Ca sa mearga asta parca nu trebuie sa fie setat contul ca primary pe consola ta, dar nu mai stiu exact toate detaliile. Sper sa nu spun prostii

  13. #433 SP
    Junior Member myriadovi's Avatar
    Multumesc de raspunsurile de pana acum. Eram dezamagit ca Bandai-Namco nu ofera licenta la PS Store Romania pentru a distribui Demon's Souls si la noi... se poate cumpara bine mersi (foarte ieftin chiar) de pe PS Store UK, dar la noi nici macar nu e vazut jocul. Cand imi voi lua si un PS3 o sa imi pun mai mult problema asta... Momentan, cred ca raman cu Store-ul de Romania si cu degetele incrucisate sa nu fie spart PSN din nou

  14. #434 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by myriadovi View Post
    Momentan, cred ca raman cu Store-ul de Romania si cu degetele incrucisate sa nu fie spart PSN din nou


    cand folosesti cardul, sterge dupa toate datele sale de pe PSN. stiu ca dureaza mai mult sa le completezi din nou cand ai nevoie de el, dar cred ca merita.

  15. #435 SP
    Junior Member myriadovi's Avatar
    I went with Romania all the way (am luat 3 luni de PS+ RO). Au fost niste artefacte ciudate la initializare, dar am scos si recuplat HDMI-ul in TV si si-a revenit. Frapanta e viteza stupid de mica de download... ce-i drept, momentan tin consola pe WiFi (pe 2.4Ghz.. cumva nu imi vede reteaua de 5Ghz) - inca nu am incercat prin cablu - dar un update la Bloodborne de 2.6 GB mi-l lua cu 200KB/s (in contextul in care PC-ul cu Fiberlink 1000 de la RDS zbarnaie). Am vazut adineaori niste modalitati prin care poate fi configurat un server proxy pe PC, care ar duce la viteze mai bune de download (in teorie) - asta pentru PS3, ma gandesc ca ar fi similar si pentru PS4. Mai fac niste teste azi sa vad cum se comporta.

  16. #436 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Nu cred că PS4 are suport pentru rețeaua 5 GHz.

  17. #437 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Orice teste faci pe wireless nu ai să ai viteză de download mare, mutate pe cablu.

  18. #438 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by myriadovi View Post
    inca nu am incercat prin cablu - dar un update la Bloodborne de 2.6 GB mi-l lua cu 200KB/s (in contextul in care PC-ul cu Fiberlink 1000 de la RDS zbarnaie).
    Asta e un bug la download-ul pe PS4. Parca e limitat o perioada, apoi revine la câțiva MB/s, apoi iar la limitare și tot asa. Oricum departe de vitezele pe care le afișează la Check Connection.

  19. #439 SP
    Junior Member 2proforugamer's Avatar
    Aveti habar daca o sa introduca carduri prepaid pentre store RO? Si abonamente PS PLUS ...si daca este,cand?

  20. #440 SP
    Junior Member myriadovi's Avatar
    No idea.. dar eu am reusit sa platesc cu cardul in store RO pentru PS+ ... si am mai facut un cont si de UK caruia i-am atasat cardul, si a mers sa fac tranzactii si acolo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 52 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts