Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 52 FirstFirst ... 2 42 50 51 52
Results 1,021 to 1,040 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #1021 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ba merge, eu am cumparat acum 2 zile cu card Revolut.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1022 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Poate merge de pe alta zona, plata cu Revolut pe cont de RO nu merge, tocmai ce am incercat.

  3. #1023 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu am cumparat pe store-ul din RO. Cardul virtual este un Visa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1024 SP
    Member morphine's Avatar
    Un prieten a folosit Revolut pe cont de Romania.

  5. #1025 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Cardul Revolut este mastercard sau Visa ? Ma gandesc ca poate are si asta importanta. Pe mine cu card Revolut Mastercard, nu ma lasa sa cumpar nimic din Store.

  6. #1026 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Card fizic VISA, card MASTERCARD fizic, card virtual VISA.

    Toate incercate, nu merg.

  7. #1027 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut,
    Am hotarat sa cer niste feedback aici desi ar fi mers mai degraba un thread nou.

    Am un prieten din Timisoara care in curand se va muta (probabil definitiv) la Belgrad in Serbia.
    Si-a cumparat PS4 Pro de curand si inca nu a creeat un cont de PSN. Momentan este in cumpana daca sa isi faca PSN account pe Romania sau Serbia si evident ca i-am spus sa isi faca de Serbia intrucat stiam ca Serbia are PSN oficial ceea ce asa si este -> poza mai jos.

    Ulterior, mare mi-a fost mirarea cand am verificat ca desi Serbia are PSN oficial cat si pagina oficiala Playstation Serbia ca si noi, ei nu au Playstation Store...
    Mergand mai departe cu verificarile, am constatat ca sunt o mai multe tari care au PSN oficial + pagina Playstation in limba lor dar nu au Playstation Store deloc (Serbia, Oman) sau au pagina de Playstation Store dar cu preturi in USD (Liban, toata tarile LATAM, etc).

    Evident ca amicului meu i-am spus sa-si faca fie cont de Romania daca isi va pastra cardurile bancare romanesti fie de UK/US daca va renunta complet la cardurile de Romania ca sa poata ulterior utiliza Playstation Store in Serbia.

    Acum vin si intreb, aceste tari care au PSN dar nu au PS Store, au sa nu au Playstation oficial?
    Attached Images Attached Images psn-serbia.png

  8. #1028 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Au Playstation oficial. Asa era și România pana in 2014. Nu aveam store, dar exista oficial Playstation in țară. Mi se pare că exista si pagina oficiala de Facebook PlayStation România unde au anuntat atunci ca dau drumul la Store

  9. #1029 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Au Playstation oficial. Asa era și România pana in 2014. Nu aveam store, dar exista oficial Playstation in țară. Mi se pare că exista si pagina oficiala de Facebook PlayStation România unde au anuntat atunci ca dau drumul la Store
    Asa este, exista pagina oficiala - https://www.playstation.com/sr-rs/

    Dar acum sunt curios, care este rostul sa dai drumul la PSN oficial intr-o tara dar sa nu le dai si PS Store? Ce fac oamenii aia practic isi fac cont PSN de Serbia si ce anume PS Store utilizeaza?

  10. #1030 SP
    Member adin33's Avatar
    Avem ps store în România, eu de acolo fac cumpărături.

  11. #1031 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Avem ps store în România, eu de acolo fac cumpărături.
    Da, stim, nu despre asta era vorba. Era vorba despre tari in care s-a lansat oficial consola, exista site oficial, dar nu există store.

  12. #1032 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by PlayStation Romania
    Prinde ofertele epice de primăvară în PlayStation Store la Ghost of Tsushima, Fortnite, FIFA 21, GTA V și o mulțime de alte titluri la reducere. Descoperă mai multe aici: http://bit.ly/PlayStationEpicSpringSale

  13. #1033 SP
    Member piratu360's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Asa este, exista pagina oficiala - https://www.playstation.com/sr-rs/

    Dar acum sunt curios, care este rostul sa dai drumul la PSN oficial intr-o tara dar sa nu le dai si PS Store? Ce fac oamenii aia practic isi fac cont PSN de Serbia si ce anume PS Store utilizeaza?
    Si la noi a fost asa la inceput, fara store!

    Trimis de pe al meu GM1913 folosind Tapatalk

  14. #1034 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Voi vedeti in store reducerea pt PS Plus, ca la mine este full price? Contul este pe RO și am deja activat, vreau sa îl prelungesc

  15. #1035 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Nu. Sper să apară diseară reducerea la PS Plus.

  16. #1036 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Nu am mai avut răbdare și l-am luat de la magazin, peste tot sunt 180 de lei. Întrebare ca sunt novice, dacă ps plus meu expira în decembrie, pot sa ii fac stack cu asta nou pe care îl cumpăr? Sau trebuie sa astept sa expire?

  17. #1037 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Activează liniștit, se prelungește.

  18. #1038 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Oferta la jocuri nu ma intereseaza sunt prea scumpe in schimb la PS Plus e foarte buna, am luat pe 3 ani.
    Acum am Game Pass Ultimate si PS Plus pe 3 ani.

    Ce e enervant e ca nu poti sa comanzi mai multe bucati intr-o comanda, a trebuit sa fac 3 comenzi separate.
    La emag iti da comanda dubla in shimb la Altex poti sa comanzi de mai multe ori.

  19. #1039 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    PlayStation®Plus: 12 Month Membership - 33% Off - 179.30 RON

    https://store.playstation.com/en-ro/...PLUSSUB12MBF33

  20. #1040 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Eu mi-am prelungit direct pe Store, confirm ca merge fara probleme, al meu expira in 05.11.2022 si am luat pe inca 2 ani, acuma e valabil pana in 05.11.2024.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 52 FirstFirst ... 2 42 50 51 52

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts