Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 52 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #221 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    a reusit cineva sa cumpere abonament plus cu card Ro? am incecat eu acum cu un card master card de la raiffeisen de cumparaturi si nu merge, imi accepta cardul dar cand dau order and play imi spune sa verific din nou informatile de pe card ca nu sunt valide si eroarea E-8200012C, ce pot sa fac?
    La mine a mers si MASTERCARD de la BRD si VISA de la ING. Mai verifica adresa introdusa. Daca tot nu merge incearca sa vezi daca banca te poate ajuta. Trebuie sa apara la ei ceva care sa te lamureasca de ce nu se poate face tranzactia.
    https://support.us.playstation.com/a...3A-error-codes
    The credit or debit card information stored on your Sony Entertainment Network ("SEN") account is invalid, please follow the steps below:
    Step 1: Go to [Settings] > [PSN] > [Wallet] > [Billing Information] and make sure that your credit card details are entered correctly.
    Step 2: Ensure that the address information on your SEN account is exactly the same as those on the statement provided by your card issuer.
    Step 3: If this does not solve your issue, please read our article on correcting billing errors.
    https://support.us.playstation.com/a...Q%3D%3D#via_pc

  2. #222 SP
    Junior Member Blizzard_94's Avatar
    La mine a mers cu un Mastercard de la CecBank prima data am incercat cu visa electron de la aceasi banca si na mers.

  3. #223 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Pai am si un brd visa isic special pentru studenti dar de abia saptamana viitoare imi intra bursa si voiam sa-mi fac pana atunci

    ---------- Post added 14-12-2014 at 11:17 ----------

    Am citit toate alea gvingi76 si sunt ok, mastercardul e card de cumparatiri si de aia nu merge mai mult ca sigur

  4. #224 SP
    Member Darku's Avatar
    intrebare de noob:
    Stiti cumva daca se poate muta un cont de UK (tot contentul cumparat online de pe store) intr-un cont identic RO? Practic suportul Sony PS sa stearga contul de UK si sa mute totul intr-un cont de RO.
    Ar fi super daca se poate, m-am saturat sa cumpar carduri valorice PSN, cand totul poate fi cumparat cu un simplu card bancar romanesc pe un cont de RO.

  5. #225 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    intrebare de noob:
    Stiti cumva daca se poate muta un cont de UK (tot contentul cumparat online de pe store) intr-un cont identic RO? Practic suportul Sony PS sa stearga contul de UK si sa mute totul intr-un cont de RO.
    Ar fi super daca se poate, m-am saturat sa cumpar carduri valorice PSN, cand totul poate fi cumparat cu un simplu card bancar romanesc pe un cont de RO.
    Nu se poate si nici nu v-a fi prea curand. Din spusele celor de la PlayStation Romania.

  6. #226 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    intrebare de noob:
    Stiti cumva daca se poate muta un cont de UK (tot contentul cumparat online de pe store) intr-un cont identic RO? Practic suportul Sony PS sa stearga contul de UK si sa mute totul intr-un cont de RO.
    Ar fi super daca se poate, m-am saturat sa cumpar carduri valorice PSN, cand totul poate fi cumparat cu un simplu card bancar romanesc pe un cont de RO.
    Nu se poate nicăieri in lume când e vorba de Sony, deocamdată. Doar în tabara cealalta se poate.

  7. #227 SP
    Member Darku's Avatar
    trist, foarte trist.

  8. #228 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Daca stie cineva care e diferenta dintre 12 Deals of Christmas si 12 Deals of December? 12 DoC apare la 48 de ore, dar 12 DoD cum apar?

  9. #229 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Unde ai văzut 12 Deals of December?

  10. #230 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Unde ai văzut 12 Deals of December?
    e pe store pe romania

  11. #231 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E același lucru, tot 48h, dar pe PS România tot 12 Deals of Christmas se numește, am verificat acum

  12. #232 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by mihaidinbuc View Post
    Daca stie cineva care e diferenta dintre 12 Deals of Christmas si 12 Deals of December? 12 DoC apare la 48 de ore, dar 12 DoD cum apar?
    poate te referi la ofertele 20th Aniversary ?

  13. #233 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E același lucru, tot 48h
    I-am intrebat si pe cei de la PS Romania. Ca azi a aparut asta cu 12 Deals of December. Daca baga la 48 de ore azi fiind primul deal ar inseman sa le termine in ianuarie, ceea ce mi s-ar parea ciudat.

  14. #234 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu stiu la ce se refera, eu stiu doar de chestia asta
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1418648271450.jpg

  15. #235 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    poate te referi la ofertele 20th Aniversary ?
    Nu ma refer la 12 Deals of December. Asta e pe UK dar e si pe Romania.
    Attached Images Attached Images download.png

  16. #236 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește aici, Bound by Flame si MGS sunt valabile la pret redus acolo unde nu au voie sa dea The Evil Within
    http://blog.eu.playstation.com/2014/...s-christmas-8/

  17. #237 SP
    Member mihaidinbuc's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Citește aici, Bound by Flame si MGS sunt valabile la pret redus acolo unde nu au voie sa dea The Evil Within
    The 12 deals of Christmas #8 - PlayStation.Blog.Europe
    ok merci frumos

  18. #238 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    apar cu december, deoarece in respectivele tari (Qatar, UAE etc) nu prea le convine alora sa le zici de "Christ"-mas.

    in any case, se pare ca pe store-ul romanesc le-au importat pe ambele, desi preturile ptr varianta "araba" sunt la fel ca inainte, semn ca aceasta promotie paralela nu e valabila de fapt la noi.

    legat de 12 deals of christmas, observ ca evil within are acelasi pret si pe PS3 si pe PS4, desi in UK varianta de 3 e mai ieftina cu 5 lire.

  19. #239 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Da, am vazut si eu diferenta in lire. La euro este aceeasi suma.

  20. #240 SP
    Junior Member ovi008's Avatar
    Salut. stie cineva cum sa imi fac Plus temporar de 14 sau 2 zile pe store romania ? doar vreau sa imi scot injustice sa il am pe cand imi expira plusul pe uk si imi fac pe ro. mersi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 52 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts