Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 52 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #321 SP
    Member toto's Avatar
    Am mai cerut si eu niste detalii si iata raspunsul primit :

    Asa cum am anuntat inca de la inceputul lunii Decembrie, PS Store la inceput se afla in perioada de teste, cand rezolvam neajunsurile din mers. Ca un joc comercializat digital sa para in oferta PS Store Romania este nevoie de acordul scris al publisher-ului. Fara acest acord nu poate sa apara un joc in oferta unei regiuni sau tari. Facem insa tot posibilul sa remediem aceste situatii si sa terminam cat mai repede perioada de teste.

    O zi frumoasa,
    Echipa PlayStation

  2. #322 SP
    Junior Member TheBauBau's Avatar
    Quote Originally Posted by tezuka_2014 View Post
    Nu stiu daca o sa te bage in seama, deoarece nu esti cetatean UK. Poate ar trebui la ANPC-ul nostru sa te adresezi.
    Eu zic ca logic, reclamatia o faci in tara furnizorului (cel care apare pe factura).
    Pe factura nu apara Sony Playstation Romania ci "Sony Network Entertainment Europe Limited, a company registered in the United Kingdom with registration number 06020283, with its registered address at 10 Great Marlborough Street, London, W1F 7LP. "

    ---------- Post added 08-01-2015 at 13:14 ----------

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Speram sa se termine perioada de testare si sa intre store-ul full.
    Eu cand am facut abonamentul nu am fost instiintat ca exista o perioada de teste .... pe banii mei.
    Dar am vazut reclama cu jocurile free din decembrie pt PS3.

    Gresesc ?

  3. #323 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sony nu a anuntat lansarea acestui serviciu in Romania. Din punctul lor de vedere acest store nu exista. Daca te uiti la jocurile din promotii, nu apare si pretul in Ron acolo unde se anunta care erau preturile inainte de promotie(dar apare pretul in BGN)

  4. #324 SP
    Junior Member lordull80's Avatar
    Quote Originally Posted by lordull80 View Post
    Cine a incercat pana acum cu carduri BT, eu am incercat cu MasterCard forte cel de cumparatri si nu a mers . Poate inca cineva sa confirme ca nu merge acest tip de card ?(poate nu am facut eu bine ceva)
    Vad ca azi a mers sa platesc cu acest card si nu am facut nimic, datele cardului au ramas aceleasi de cand am incercat data trecuta. Azi am zis sa mai incerc odata sa cumpar ceva daca nu sa sterg cardu asta si sa introduc altul, dar spre uimirea mea a mers . Cred ca au remediat problema cine stie de ce nu a mers de prima data.

  5. #325 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    Salutare, exista vreo diferenta la cont facut in ro si unu facut pe uk? Daca am cont in ro pot sa imi fac pe uk?
    Am vreo restrictie ceva in legatura cu platile etc?

  6. #326 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Quote Originally Posted by lordull80 View Post
    Vad ca azi a mers sa platesc cu acest card si nu am facut nimic, datele cardului au ramas aceleasi de cand am incercat data trecuta. Azi am zis sa mai incerc odata sa cumpar ceva daca nu sa sterg cardu asta si sa introduc altul, dar spre uimirea mea a mers . Cred ca au remediat problema cine stie de ce nu a mers de prima data.
    Problema e legata de codul de securitate CVV2, acela format din ultimele trei cifre de pe spatele cardului. Cand se incearca plata cu cardul pe playstation store tranzactia apare ca nefiind insotita de transmiterea si verificarea codului CVV2 si plata este stopata, fiind considerata cu grad de risc ridicat de catre banca. Solutia e sa sa ceri la banca un formular pentru modificarea limitelor de tranzactionare pe internet pentru tranzactii fara CVV2, limita standard fiind zero RON, si sa alegi ce suma de bani doresti sa aloci pe zi si data pana cand sa fie active aceste limite( putandu-se alege si definitiv) pentru acest tip de tranzactii online sau sa modifici aceasta limita online prin intermediul aplicatiei bt 24 internet banking.

  7. #327 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Se poate face acest lucru la cardurile băncii Transilvania și din internet banking

  8. #328 SP
    Junior Member Fluture's Avatar
    Va salut. Am o rugaminte sa ma sfatuiti ce sa fac si cum sa fac, vreau sa imi cumpar Season Pass'ul pentru COD AW doar ca pe stor'ul din România încă nu este disponibil și nici nu se stie cand va fi. Aveti idee cum pot face rost de el??

  9. #329 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    dar jocul il ai luat de pe store romania?

  10. #330 SP
    Junior Member Fluture's Avatar
    Nu, l-am cumparat de la PC garage.

  11. #331 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    deci e pe Europa ca regiune. ok. poti cumpara season pass-ul de pe UK, si din ce stiu te vei putea juca pe cont de romania fara probleme.

  12. #332 SP
    Junior Member Fluture's Avatar
    Am inteles, mi-a mai zis un prieten de varianta asta dar nici el nu era sigur daca merge iar eu nici atat. Mersi de sfat. Uite asa ca idee ce răspuns am primit de la PlayStation România pe facebook :

    "Salutare Catalin,

    Pana la finalizarea perioadei de teste anumite produse din PS Store nu sunt disponibile deoarece este nevoie de acordul scris al publisher-ului pentru a le putea comercializa si in Romania. Facem tot posibilul sa avem aceste acorduri cat mai repede. Multumim pentru intelegere si pentru rabdare.

    Echipa PlayStation"

  13. #333 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    da, se pare ca problema asta o sa se prelungeasca, pentru ca publisherii nu sunt obisnuiti sa lanseze unele produse si pentru Romania.

  14. #334 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Pentru cine este interesat, este disponibil "The Swapper" pe store la PS+.

  15. #335 SP
    Member Victor420's Avatar
    A aparut the swapper in sfarsit!

  16. #336 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Este disponibil Resident Evil HD PS4 pe storeul romanesc? Daca da, la ce pret?

  17. #337 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sunt disponibile doar cele din attacment.
    https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-ro/search/f=^resident%2Bevil|bucket~games%3Aplatform~ps4|


    https://store.sonyentertainmentnetwo...R0000001112360
    Attached Images Attached Images rez-evil-search.jpg rez-evil-search-2.jpg

  18. #338 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    "Reducerea de 10% din valoarea cosului de cumparaturi de pe PS Store se va putea folosi pe baza unui cod, intre 23 ianuarie de la ora 11:00 si pana pe 26 ianuarie ora 11:00. Codul special pe baza caruia toti utilizatorii vor putea beneficia de reducere va fi afisat in PS Store Romania. Reducerea de 10% se va aplica intregului continut al cosului virtual, exceptie facand abonamentele PS Plus, care nu participa la promotie."

  19. #339 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Si completarea care va veni mai tarziu si in pe contul de Romania.
    Some exclusions do apply, including subscriptions for PS Plus, Music Unlimited, rental video content, pre-orders and transactions made on PlayStation Store via the PS Vita, PlayStation TV or PSP content. The code must be redeemed at checkout, either through your PS3, PS4 or online at https://store.sonyentertainmentnetwork.com. Your discounted transaction must be completed before 9.00am on 26th January.

  20. #340 SP
    Member florent's Avatar
    Capcom Arcade Cabinet care este gratis pe store include si Street Fighter ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 52 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts