Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 52 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 ... LastLast
Results 661 to 680 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #661 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    pfoai, v-ati vaicarit zile si nopti, ati umplut topicul cu injuraturi catre burghezii aia de la sony si ce sa vezi, nu ati scris adresa corecta. Pfoai
    De pe PC imi spunea card invalid, de pe Vita a mers perfect. NU am modificat absolut nimic la datele contului. De ce sa imi apara o eroare care imi spune ca am un card invalid daca el e bun, in loc sa apara o eroare cu "ne pare rau, dar nu suntem capabili sa iti prelucram cardul daca incerci sa cumperi folosind windows".

    Faci gura degeaba, burghezii aia de la Sony tot niste cornute raman.

  2. #662 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Eu ma refeream strict la cazurile celor a caror problema s-a rezolvat ca prin minune adaugand adresa corecta, unul o recunoaste direct, celalalt mai pe ocolite dar tot reiese asta din postarea lui. Au mai fost o gramada de cazuri cand au venit unii si altii urland din toti bosogii ca...psn, ca... sony, degeaba li s-a explicat ca tb sa vorbeasca la banca sa le modifice niste setari. Ce dracu, avem 90% din topicul asta discutii legate de cardurile unora in loc sa vorbim de ce tb, mai verificati si voi bre niste conditii minime de a face cumparaturi online inainte de a va plange, informati-va in alta parte, faceti topic separat, nu mai fiti ignoranti Ma doare fix in pix de burghezii de la sony, dar daca majoritatii le merge cumparatura online, daca majoritatea da sfaturi si "noi" nu le ascultam, atunci ridicati-va un semn de intrebare: o fi buba la ei sau la noi?
    Sa ne destindem

  3. #663 SP
    Member taz@'s Avatar
    Ooff, nu ne intelegem ; deci, la mine si la multi altii, in momentul cand ne-a expirat cardul si am vrut sa cumparam ceva de pe store, a trebuit sa ne updatam informatia cu noul cod de securitate si noua data de expirare a cardului. Cand am facut asta, nemodificand adresa cod postal etc etc, am primit eroare ca datele cardului sunt invalide, date care cu o zi inainte mergeau perfect, evident cu exceptia datei noi si a codului nou. Intr-adevar sunt si useri care nu au avut nicio problema cand le-a expirat cardul. Este o problema in flow-ul de securitate de la Sony. Chiar acum am zis sa incerc la plezneala, sa pun adresa diferita fata de cum e pe extrasul de cont si a mers din nou fara probleme, si daca faceam asta acum cateva zile, primeam din nou eroarea cu date invalide ale cardului... sper sa se inteleaga acum.

    Important este ca acum s-a rezolvat si ma pot bucura din nou, cel putin pana in 2019 cand imi expira din nou cardul

    Retrag cuvintele de mai sus si hai sa ne chiilluim

  4. #664 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Cardurile valorice de UK merg activate si pe RO?

  5. #665 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nu, nu merg.

  6. #666 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Deci noi pe store-ul de RO sa inteleg ca nu avem nici o sansa sa cumparam cu carduri valorice? E cam aiurea...
    Deja incep sa ma cam enerveze toate piedicile astea pe regiuni.

  7. #667 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu este nici o piedică, plăteşti cu cardul şi gata.

  8. #668 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    La ce gaura de securitate a sistemului au avut acum ceva timp, nu e o optiune prea tentanta sa imi las datele cardului la ei.

  9. #669 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    La ce gaura de securitate a sistemului au avut acum ceva timp, nu e o optiune prea tentanta.
    Realy dacă nu ştii cum stă treaba, îţi faci un card pentru plăţi la ING şi când vrei să cumperi ceva îţi pui bani pe card.

  10. #670 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    M-am gandit si eu la asta si probabil ar fi varianta cea mai ok.

  11. #671 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Salutare tuturor.
    Stiu ca nu se poate, stiu ca s-a mai discutat, insa vin si eu cu o speta.
    Normal ca pana sa apara PSN store RO, am avut cont de UK, cu toate jocurile, trofee, etc.
    Mi-am facut cont si de RO, insa ma intreb daca exista posibilitatea tehnica sa pot face "update" la country sau sa pot face cumva "merge" la cele doua conturi.
    Spre exemplu m-ar interesa sa trec la PS4 pe contul de RO, dar nu as vrea sa pierd "salvarile" din Destiny pe PS3.
    Exista vreo posibilitate tehnica pentru aceasta situatie sau pur si simplu o voi lua de la "capat" pe PS4 cu control de RO ?
    Merci anticipat de informatii !

  12. #672 SP
    Junior Member mclovin's Avatar
    Pt cei care aveti card BT, intrati pe BT 24, la carduri, alegeti cardul, ochiul si setati limita de 200, 300 (oricat vreti) la tranzatii fara cvv (posibil sa fie nevoie si la cele cu), salvati cu codul primit pe telefon si merge. Spor!

    mi-am facut cont sa va spun asta

  13. #673 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by DeepKiss View Post
    Salutare tuturor.
    Stiu ca nu se poate, stiu ca s-a mai discutat, insa vin si eu cu o speta.
    Normal ca pana sa apara PSN store RO, am avut cont de UK, cu toate jocurile, trofee, etc.
    Mi-am facut cont si de RO, insa ma intreb daca exista posibilitatea tehnica sa pot face "update" la country sau sa pot face cumva "merge" la cele doua conturi.
    Spre exemplu m-ar interesa sa trec la PS4 pe contul de RO, dar nu as vrea sa pierd "salvarile" din Destiny pe PS3.
    Exista vreo posibilitate tehnica pentru aceasta situatie sau pur si simplu o voi lua de la "capat" pe PS4 cu control de RO ?
    Merci anticipat de informatii !
    Nu se poate schimba tara. Am citit pe forumuri ca nici macar cei care au contactat Sony Center spunand ca s-au mutat in alta tara nu au reusit sa isi schimbe tara asociata contului.

  14. #674 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Am incercat si eu aseara sa adaug niste bani in wallet cu un card ING, dar din pacate n-am reusit. Pe contul de internet banking imi arata o tranzactie in asteptare pe card cu o suma foarte mica. Probabil au vrut sa verifice daca e ok cardul. Am mai incercat si azi de cateva ori insa tot n-am reusit. Imi zice "Currently unable to add funds to your account. Please try again later."
    Sa inteleg ca e ceva de la PSN?

  15. #675 SP
    Member cosmins's Avatar
    Eu am cumparat de pe contul de UK cu card de la ING, vad ca pana acum nu am avut probleme.

  16. #676 SP
    Member seven1994's Avatar
    Si eu am avut problema cand am vrut sa cumpar de pe ro cu cardul ING.Am intrat pe internet banking si la limitele alea am dat sa salvez ca si cum am modificat ceva acolo,am confirmat de pe mail si dupa mi-a mers.Nu stiu daca asta e rezolvarea,eu nu am adaugat bani in wallet,am platit direct

  17. #677 SP
    Junior Member VladS's Avatar
    Si problemele care le-am intampinat eu(cu card de Leumi) au fost doar de la datele care nu bateau intre card si cont. Intr-un final am copiat datele de pe un extras de cont si a mers la prima incercare.

  18. #678 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    A mers si la mine in cele din urma. Cred ca spamasem de cateva ori la inceput si mi-au blocat accesul. Dupa vreo 24 de ore am putut sa cumpar direct(fara sa bag bani in wallet) cu cardul de ING. Vedeti sa nu aveti limite puse aiurea pe el daca incercati sa luati ceva.

  19. #679 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sfat din intamplare proprie.
    Daca aveti setat in contul PSN sa ceara parola la cumparare, atunci cand faceti precomenzi alimentati walletul cu suma necesara. Nu se va putea face plata automat.

  20. #680 SP
    Member cipvas's Avatar
    Am avut preorder la SW Battlefront. In ziua x când au zis ca vor lua banii de pe card... Atunci i-au luat...fără sa alimentez eu walletul. Si am si parola la orice, dar poate așa a fost la SW...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 34 of 52 FirstFirst ... 24 32 33 34 35 36 44 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts