Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 52 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #681 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Când cumperi din store îți cere parola pentru a se face plata?

  2. #682 SP
    Member cipvas's Avatar
    Da. Așa am setat.

  3. #683 SP
    Junior Member Ktunyss's Avatar
    Salutareee
    La voi merge ps store-ul (sau doar la mine ii problema)? si plus de asta nu ma pot juca e ca si cum toata consola nu ar avea acces la internet...
    Vreo parere ? Multumesc
    :-)

  4. #684 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Sigur s-a mai raspuns la aceasta intrebare, insa momentan, nu gasesc raspunsul si poate ma ajutati voi. Jocurile cumparate de pe PS Store Romania se pot juca pe un cont de US? Contul meu principal (pe care am si PS Plus) este de US, insa zilele astea am vazut cateva jocuri la un pret foarte bun pe PS Store Romania si as dori sa le cumpar. Multumesc anticipat.

  5. #685 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, se pot juca, dacă contul după care ai cumpărat este setat primary pe consolă.

  6. #686 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Contul ala nici macar nu este setat pe consola. Il accesez doar de pe desktop. Momentan, pe consola am doar contul US.

  7. #687 SP
    Member seven1994's Avatar
    Am si eu o intrebare,de ce imi apare un lacat pe jocuri care le-am achizitionat free cu ps plus?Mentionez ca le-am downloadat de pe contul de uk cand averam ps plus iar acum folosesc plus-ul de pe contul de Ro.Are vreo legatura?

  8. #688 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Trebuie sa ai plus activ pe contul de unde ai descarcat jocurile.

  9. #689 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Nu vi se pare că au crescut prețurile jocurilor digitale de pe store-ul romanesc? Toate se lansează acum cu preț de 270 lei, înainte erau 250 lei...

    Ca fapt divers, The Division are preț de precomanda la Altex de 280 lei, oare cat va costa digital pe psn ro?

  10. #690 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu toate, unele jocuri EA erau in toamna 300.

  11. #691 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Cum e acum Mirror's Edge Catalyst, publicat tot de EA

  12. #692 SP
    Junior Member itachi72's Avatar
    S a auzit ceva de Psn carduri in lei,paysafe card merge pe ro store?

  13. #693 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nu exista inca carduri speciale ptr psn ro. Iar paysafe din ce stiu nu este ptr ps store

  14. #694 SP
    Member nire's Avatar
    Am un card de ING atasat contului de RO cu care am platit fara probleme acum o saptamana doua.
    Am incercat mai devreme sa cumpar ceva si imi spunea ca metoda de plata este invalida.
    Am sters datele cardului si am incercat sa le pun din nou, dar am primit mesajul card invalid.
    A mai patit cineva?

  15. #695 SP
    Junior Member myriadovi's Avatar
    Salutare nire, am patit eu si inca alti cativa chestia asta. Problema e de la ING, zilele trecute au fost semnalate mai multe fraude si cei de la banca au blocat cateva site-uri (printre care si PS Store-ul) pana problema ar fi urmat sa se rezolve. Am inteles totusi ca s-a rezolvat (cel putin pentru mine si inca alti doi utilizatori). La mine s-a rezolvat reincercand sa introduc datele in ziua urmatoare, altcineva a trebuit sa sune la banca sa i se deblocheze accesul. Mai asteapta pana maine, iar daca problema persista, merita sunat la banca pentru a fi deblocat accesul cu respectivul card pe PS Store. Eu la reintroducerea datelor am pus adresa fara semne de punctuatie, cam cum apare intr-un pdf cu tranzactii in asteptare din homebank. Hope it works out for you.

  16. #696 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu conteaza asa mult cum treci adresa. Problema, din cate am inteles eu, ar sta si in mainile celor de la Sony.
    Am patit si eu acum 2 zile acelasi lucru cu un card Visa de la ING, atat pe RO cat si pe UK. Am incercat in felurite tipuri sa bag adresa, am incercat si de pe mobil, mai putin de pe consola, pt ca nu eram acasa. Am incercat si un card MasterCard, iar pe acesta il lua.
    A doua zi am incercat de pe consola si a mers din prima.
    Incearca si de pe consola, daca n-ai incercat pana acum si, daca tot nu merge, mai asteapta o zi, doua.

  17. #697 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by nire View Post
    Am un card de ING atasat contului de RO cu care am platit fara probleme acum o saptamana doua.
    Am incercat mai devreme sa cumpar ceva si imi spunea ca metoda de plata este invalida.
    Am sters datele cardului si am incercat sa le pun din nou, dar am primit mesajul card invalid.
    A mai patit cineva?
    Incearca sa cumperi de pe calculator. Daca ai incercat asa, incearca sa cumperi direct din meniul consolei.

  18. #698 SP
    Member nire's Avatar
    Multumesc pentru raspuns, o sa astept cateva zile si daca nu reusesc sa adaug din nou cardul o sa sun la ING.

    ---------- Post added 23-01-2016 at 10:51 ----------

    Am rezolvat la telefon problema. A oprit banca tranzactiile catre psn exact cum a spus EspiritusSanctus.
    Am modificat limita de tranzactii dar mi s-a spus ca o fac pe proprie raspundere, adica in cazul unei tranzactii frauduloase pot rezolva cu politia.

  19. #699 SP
    Member kside's Avatar
    Am incercat ieri si cand am incerat sa RE-Introduc un card imi respingea numarul de card. (ING, si VISA si MC).
    Mi-a respins si un card de BRD (VISA). Un card de BT (VISA-electron) a fost acceptat - n-am incercat sa-l si folosesc ca n-am avut bani pe el...

    Am sunat si eu la ING (de fapt, ei m-au sunt intai sa ma intrebe daca am facut tranzactii pe PSN).
    Am ridicat restrictiie (pe proprie raspundere, insa mi-au cerut sa stabilesc limite de suma si nr tranzactii /zi).

    Acum imi accepta cardurile dar nu si tranzactiile (nu din browser - PC).
    Incerc azi cand ajung acasa si direct pe PS4.

    Am mai patit asa (dec-2015) si nu puteam cumpara nimic (era alt mesaj de err - ceva gen "tranzactie nu se poate efectua") de pe PC.
    Puteam insa cumpara direct de pe PS4, sau sa pun bani in wallet. Din wallet direct functiona si cu browser-PC...

    Enervant, pt ca totul a mers ok acum 2 sapt...

  20. #700 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Si eu am patit la fel cu ING.... Nu ma lasa sa fac tranzactii de pe Tel/Pc.... Cand ajung acasa incerc la consol.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 52 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts