Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 52 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #801 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Aveti idee daca vor scoate "astia" carduri valorice/top-up wallet pentru PSN Romania?
    Ma gandeam ca poate odata cu Pro imi fac si eu cont pe Romania.. mai incurajam si noi "piata" locala, dar nu stiu ce sa zic.
    Decat sa ma chinui prin support si telefoane inutile pentru o plata banala in anul 2016.. la ce vad aici la colegi forumisti de luni bune incoace, e de domeniul circului.

    In alta ordine de idei, de UK nu vreau sa mai aud (o fi de la Brexit.. nu stiu , mai degraba imi fac cont pe Romania.
    Contul de US este combinatie dar imi este relativ.. incomod sa zicem, pentru DLC-uri/extra content la "joc de baza/retail" zona 2.

    PS: eu sunt curios cat o sa mai mearga treaba cu US, pana sa intre $ony in toti care avem cont pe alta regiune.

  2. #802 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, vezi cu o pagina in urmă, o sa găsești in Altex carduri cu 100, 250 de lei.
    Stai liniștit, nu intra nimeni în noi. Ai avut cont când ai fost plecat, acum nu mai ești acolo. Nu au cum sa interzică chestia asta. Pierd multi bani, foarte mulți.

  3. #803 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Aveti idee daca vor scoate "astia" carduri valorice/top-up wallet pentru PSN Romania?
    PlayStation Network Card, 250lei (PSN CODE - CONT RO) | ALTEX

    Dante a spus ca vor apărea in stoc in curand.

  4. #804 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Multumesc frumos baieti!
    Deci RO nu US? merita luat de la 0?

  5. #805 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Luna asta ar trebui să intre în stoc, o dată exactă încă nu am, dacă aflu ceva va anunț. Eu merg în paralel cu ambele, in funcție de oferte.

  6. #806 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Ceva noutati despre Cardul pe RO? Nu de alta dar trece luna si tot n-am reusit sa cumpar Uncharted 4 la reducere cu cardul bancar

  7. #807 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Probabil ca ai mai fost întrebat: la ce banca ai card?

  8. #808 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Raiffeisen, am incercat toate variantele posibile de a completa datele respective pe cont. Dau de saptamani telefoane si la banca si la PSN Romania. Si unii si altii ridica din umeri si sustin ca problema nu este la ei.

    Treaba interesanta este ca am reusit sa fac o singura tranzactie, asadar nu se pune problema sa-mi respinga cardul pentru ca altfel nu as fi putut sa cumpar acel joc.

  9. #809 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu folosesc card ING VISA de cand s-a lansat PS Store pe Romania si merge fara probleme, Doamne ajuta! Au fost odata probleme cand au blocat astia de la ING tranzactiile cu PSN-ul fiindca au avut ceva reclamatii de frauda, dar am sunat la banca, le-am zis sa-mi deblocheze cardul, am setat o limita zilnica de o anumita suma si de atunci merge ok. Va recomand sa incercati cu ING-ul cei care aveti probleme cu alte banci.

  10. #810 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Daca apar prepaid-urile pentru RO, adio carduri de credit pentru PSN, nici sa nu mai aud de varianta asta.

  11. #811 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Am cumparat tema pentru Rainbow Six Siege si m-am trezit ca mi-au luat banii de pe card insa tema e blocata daca vreau sa o selectez. Mail am primit ca am cumparat-o, si pe deasupra au mai si tras de pe card 10 lei in plus nu stiu de ce, s-au adaugat la wallet. Daca dau sa o mai cumpar odata scrie ca nu sunt eligible. Ce naiba fac?

  12. #812 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Daca e cumparatura sub 25 de lei iti alimentează wallet-ul cu 25 si de acolo se achita. De tema nu stiu ce sa zic

  13. #813 SP
    Banned asperas's Avatar
    Inclin sa cred ca toate problemele astea cu carduri nerecunoscute si eroarea WC-40382-7 au revenit odata cu acel update 4:00!Nu-mi merge pe psn Romania si nici pe psn uk nici in fel de card debit!

  14. #814 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    senzational, tocmai m-a anuntat pe mail ca mi-a luat automat banii pe o luna de PS Plus (activasem alea 2 saptamani initiale si n-am stiut ca ia automat banii din cont pentru urmatoarele), iar când vreau sa cumpar un joc, orice joc sau sa adaug bani pe portofel, mizeria de PSN nu imi vrea cardul...

  15. #815 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Patit si eu. Nu aveam de unde sa stiu. Voiam sa iau pe 3 luni dar boul s-a actualizat pe o luna.

  16. #816 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dezactivați automatic renewal.

  17. #817 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Priviți partea buna, macar avem jocuri bune in ultimul timp.

  18. #818 SP
    Member tudort's Avatar
    Am luat şi eu trial pentru două săptămâni şi am descărcat journey şi knights. Faine jocuri. Am dezactivat opțiunea auto renewal. Îmi zisese cineva că altfel o să se auto plătească de pe card. Am cumpărat nfs din store la 89 lei foarte ok. A fost o promoție. Acum au intrat alte jocuri la discount. Totul a decurs cum trebuie. Dacă am un cod de ps plus trial o lună mai merge dacă am activat deja trial din store ? Sau de acum doar plătit merge ?

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk

  19. #819 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu mai merge niciun Trial pe acel cont.

  20. #820 SP
    Member tudort's Avatar
    Merde. Anyway. O să-mi iau cred că pe 3 luni pentru start şi poate prind vreo ofertă la 12 luni half price cum a fost la altex pentru later on ...

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 52 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts