Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 52 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #821 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poti sa-ti faci alt cont si sa folosești codul de trial.

  2. #822 SP
    Member tudort's Avatar
    Da ştiu dar am avut US şi UK pe ps3 acum câțiva ani buni. Am început fresh cu RO acum pe ps4. Nu mai folosesc altă consolă momentan. Am vândut cele vechi. Vreau să mă bucur din plin de generația actuală.

    Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk

  3. #823 SP
    Junior Member Lucifiel's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    eu ma chinui sa bag un card visa ing si tot zice ca nu sunt bune datele. cu unul de la unicredit am reusit, dar cu ing-ul nu imi merge. din ce am citit pe net, conteaza ff mutl cum scrii datele de nume etc..dar le-am scris la fel ca la unicredit si degeaba. ceva indicatii?
    Imi spui si mie te rog daca e vreun format special pe care trebuie sa-l respecti cand introduci datele? Legat de numarul cardului (fara liniuta/cu liniuta), adresa (trebuie sa fie toata pe o linie, sa fie aceeasi cu adresa contului, etc)?

    M-am chinuit si eu vreo ora cu un MasterCard de la Unicredit (credit card) si tot imi da eroare de genul "The credit card number you entered is invalid" ... Cardul a mai fost folosit la cumparaturi online si doar nu e prima oara cand cumpar ceva...

    Am ajuns aproape la limita rabdarii. Nu ar trebui sa fie atat de greu sa cumpar ceva

  4. #824 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Te asigur că sunt tranzacțiile blocate către PSN RO de Unicredit și nu greșești tu la introducere. Aceeași eroare am primit-o și eu pe card de CEC și pe card de ING. Cu INGul s-a rezolvat instant cu un telefon la call center, la CEC call centerul "dădea" din umeri și a trebuit să vorbesc personal cu un angajat pe care îl cunosc și lucrează la carduri ca să aflu care e problema. Dacă cei de la call center Unicredit îți zic că la ei nu e nicio o problemă, nu înseamnă automat că sunt puși în temă cu situația.

  5. #825 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    pana la urma n-au mai aparut luna aceasta cardurile PSN pentru Romania

  6. #826 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Încă nu e gata luna...

  7. #827 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by xardas View Post
    pana la urma n-au mai aparut luna aceasta cardurile PSN pentru Romania
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1374563
    Cu un mic update, au ajuns si cele de 100 de lei.

    Data viitoare sa citești mai atent ce am spus eu pe aici, am zis " Luna asta ar trebui" nu ca intra luna asta 100%. Nu e chiar asa simplu cum crezi tu. Când dai o comandă la Sony pentru anumite chestii se fac niște facturi, se așteaptă un răspuns samd... Important e ca s-au rezolvat si aceste probleme intr-un final.

  8. #828 SP
    Junior Member BRiaN's Avatar
    O veste foarte buna Dant3, multumesc

  9. #829 SP
    Junior Member xardas's Avatar
    Multumesc pentru informatie, nu intru chiar asa de des pe forumul asta pentru ca inca nu sunt posesor de consola, deocamdata ma informez despre ce si cum. Din noiembrie o sa intru in rândul posesorilor de PS4 (PRO).

  10. #830 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Salut. Ma gândesc serios sa achizitionez un PS4 PRO. Eu locuiesc în Franța și nu știu dacă pot folosi un card din Franța să-l atașez la un cont PSN din România. Parca nu as vrea sa am PS Store in limba Franceza.

  11. #831 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by EMP83 View Post
    Salut. Ma gândesc serios sa achizitionez un PS4 PRO. Eu locuiesc în Franța și nu știu dacă pot folosi un card din Franța să-l atașez la un cont PSN din România. Parca nu as vrea sa am PS Store in limba Franceza.
    Nu cred ca poti, dar avem carduri valorice pentru PS România si sigur poti intra cumva in posesia codului fara sa il cumperi fizic.

  12. #832 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Titanfall 2 si BF1 vad ca sunt 299 RON pe store-ul de RO vs 250 RON cat costa pe US, asa ca aveti grija in caz ca le luati digital si vreti sa faceti economie

  13. #833 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Nu cred ca poti, dar avem carduri valorice pentru PS România si sigur poti intra cumva in posesia codului fara sa il cumperi fizic.

    Mda, atunci nu cred ca are rost sa ma complic, îmi fac cont direct pe Franța.

    O data făcut contul pe o anumita tara, mai poate fi modificata pe urma tara respectiva? Sa zicem ca te muti dintr-o tara în alta.

  14. #834 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu se poate schimba regiunea contului, indiferent de circumstanțe. Pe partea de platforma online Sony are unul dintre cele mai mizerabile (ca sa nu zic retarde) servicii din cate am vazut. Din fericire iti poti face cate conturi vrei, pe ce regiuni vrei, si sa le conectezi simultan la aceeași consola.

  15. #835 SP
    Junior Member EMP83's Avatar
    Pai da, insa asta bănuiesc înseamnă să ai cate un gt pentru fiecare cont. La fel și cu salvările jocurilor, respectiv nu ai aceleași salvării pe toate conturile și este nasol.

  16. #836 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Poti juca un joc cumpărat pe contul A si de pe contul B. Eu am un cont de US de pe care iau jocuri când au ei promoții bune, dar le joc mereu de pe contul principal de România. Nu am idee ce inseamna "un gt pentru fiecare cont". Pe cel de US il încarc cu carduri valorice luate de pe Amazon sau alte site-uri cu digital Keys, de obicei le primesc instant prin e-mail.

  17. #837 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    am incercat azi sa cumpar cateva jocuri de pe store si imi spune ca operatiunea nu sa putut finaliza.Am incercat sa adaug bani in wallet si acolo imi spune ''The credit card information is not valid. Please check your entries carefully.''
    eu am platit online de f multe ori pe alte magazine online si fonduri sunt pe card,dar nu stiu care e problema caci este prima data cand patesc asta.

  18. #838 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La ce banca e cardul?

  19. #839 SP
    Junior Member bonoman's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    La ce banca e cardul?
    banca transilvania

    ---------- Post added 31-10-2016 at 15:14 ----------

    oare daca cumpar acele cartele valorice de la altex parca acolo am vazut, ar merge asa?

  20. #840 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    La Transilvania trebuie sa schimbi limita la plățile online fara CVV sau asa ceva. E setata la 0 inițial. Aceeasi problema am avut-o si eu. Dar vezi ca acum daca ai încercat sa faci plata de mai multe ori pe ps fara succes s-ar putea sa fi blocat 24 sau 48 de ore de către Sony.

    Funcționează cu cardurile de la Altex, sigur. Pt asa ceva sunt.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 52 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts