Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 52 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1040

Thread: PlayStation Store Romania

  1. #921 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Suna la ING si spune-le sa iti deblocheze platile catre PlayStation. S-a tot discutat chestia aia, care este valabila pt toate cardurile de la ING.

  2. #922 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sau iei carduri valorice, eu nu am reusit cu visa meu de la ing sunat de zeci de ori si la banca si la ps, pur si simplu nu vor banii mei. Dar am scapat de griji cu psn cards atat pt jocuri cat si pt ps plus

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  3. #923 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Dap, dai o fuga pana la retailerul preferat, iei niste carduri valorice si ai rezolvat problema. Si nu mai stai nici cu griji ca poate va fi hack-uit PSN, ca pe vremuri

  4. #924 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Sau iei carduri valorice, eu nu am reusit cu visa meu de la ing sunat de zeci de ori si la banca si la ps, pur si simplu nu vor banii mei. Dar am scapat de griji cu psn cards atat pt jocuri cat si pt ps plus

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Bine ca macar stiu si eu, sa nu ma chinuiesc in viitor (sunt tot la ING).

  5. #925 SP
    Member xenocid's Avatar
    Salut. Trebuie sa suni la ING si sa ceri deblocarea tranzactiilor de pe PSN.

  6. #926 SP
    Junior Member Bulete's Avatar
    In primul rand ING a blocat tranzactiile catre PS Network si va trebuii sa suni la ei pt deblocare. Insa eu tot nu am reusit cu Visa nici dupa deblocare si am incercat de cateva ori in decursul a 1.5ani. Am reusit in schimb cu Mastercard dupa cum ziceai si tu, tot de la ING

  7. #927 SP
    Junior Member babone22's Avatar
    Salutare, mersi pentru sugestii. Am sunat pana la urma la ING si a fost ok ( cred ). Inca nu am apucat sa achizitionez nimic insa efectiv nu puteam adauga cardul in cont. Cu cardul anterior care era de tipul Mastercard nu aveam nici o problema si daca vroiam sa cumpar ceva nu trebuia sa sun la banca pentru a debloca o suma de bani pentru o anumita perioada. Acum din cate inteleg daca vreau sa cumpar cu cardul trebuie mereu sa sun la ei si aparent nu se poate efectua acest lucru nici din aplicatia home bank. Ori cum a zis cineva mai sus cu carduri valorice, sau ar mai o varianta sa deblochezi tranzactiile si sa adaugi fonduri in wallet sa le pastrezi acolo. Problema asta eu o vad cand mai sunt oferte de weekend pe store si nu poti beneficia de ele.

  8. #928 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu trebuie decat o data sa suni la ING pt deblocare. Nici mie nu mi-a mers imediat dupa ce am sunat la ei, dar ar trebui sa mearga in cel mult o zi.
    Incearca sa pui cardul si pe consola si in browser. Mie pe browser parca nu mi-a mers initial, dar pe consola da.

  9. #929 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Salut, eu am cont de UK deci nu prea sunt la curent cu treburile de pe store-ul nostru, dar am un prieten care ar avea nevoie de un pic de ajutor. El ar vrea sa cumpere cu paypal, a vazut pe net ca e posibil acest lucru dar cand vrea sa adauge bani pe cont nu are optiune de paypal, si din cate am inteles carduri valorice nu se pot folosi la Ro store asa-i? Alte optiuni mai sunt? cu cardu nu poate ca iar trebuie sa sune la ING si deja e satul ca de fiecare data cand vrea sa faca cumpere ceva trebuie sa ii sune.

  10. #930 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Găsești carduri valorice în lei pentru PS Store România în Altex/Media Galaxy, Carrefour și chiar online la Emag.

  11. #931 SP
    Member Hider141's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    cu cardu nu poate ca iar trebuie sa sune la ING si deja e satul ca de fiecare data cand vrea sa faca cumpere ceva trebuie sa ii sune.
    Spune-i sa-si activeze ING Homebank. E gratuit, si pe urma isi modifica el singur limitele pentru tranzactii, fara sa mai sune la banca.

  12. #932 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Găsești carduri valorice în lei pentru PS Store România în Altex/Media Galaxy, Carrefour și chiar online la Emag.
    La emag primesti codul prin emai, sau e livrat fizic, el momentan e stabilit in Ukraina cu jobul deci nu are optiunea livrarii

  13. #933 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Cumpara tu si trimite-i codul.

    Toate cardurile de romania sunt livrate fizic din cate stiu.

  14. #934 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    As fi facut asta dar si eu tot in strainatate stau momenta

  15. #935 SP
    Junior Member ExxtasyTM's Avatar
    salutare ,am si eu o problema locuiesc in Germania am un ps3 si vreau sa cumpar jocuri online, singurul impediment este ca imi cer date buletin dar de Germania si nu pot baga datele de pe cel romanesc ce trebuie facut alt cont playstore? multumesc

  16. #936 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by ExxtasyTM View Post
    salutare ,am si eu o problema locuiesc in Germania am un ps3 si vreau sa cumpar jocuri online, singurul impediment este ca imi cer date buletin dar de Germania si nu pot baga datele de pe cel romanesc ce trebuie facut alt cont playstore? multumesc
    Salut.
    Ai nevoie de datele cardului: Nume, codul de pe card, si adresa pe care a fost emis cardul.
    Daca cardul bancar a fost emis in Germania trebuie sa faci un cont playstation pe Germania.

  17. #937 SP
    Junior Member Cristi-J's Avatar
    Salut, am și eu o mică problemă/nelămurire. Am un card de la BRD Visa Electron și nu mai pot să fac nicio tranzacție pe PS store nici de pe PC nici de pe consola. A mai avut cineva problema asta? (in special cei care au de la BRD) Menționez că acum 3-4 luni am putut face tranzacții online, atât pentru ps plus cât și pentru jocuri..
    Multumesc

  18. #938 SP
    Member morphine's Avatar
    E posibil sa primesc erori la store din cauza că e weekend și poate e mai aglomerat ? De pe telefon .

  19. #939 SP
    Member marv's Avatar
    in ultimele 2 luni am primit si eu de fiecare data cand am incercat sa iau jocurile de la PS Plus.

  20. #940 SP
    Member morphine's Avatar
    Am reușit până la urmă de pe consola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 52 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Ce se intampla cu Playstation Store Romania? By chris diaz in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 08-06-2019, 18:08
  4. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  5. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts