Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 29 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 563

Thread: Totul despre Xbox Game Pass

  1. #221 SP
    Member chios's Avatar
    Încearcă și mâine, mai mult ca sigur nu ți-a expirat încă. Iar după ca adaugi acel card de 12 luni sa îți iei și unul pe o luna de ultimate și o sa ai 13 luni de ultimate

  2. #222 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    a reusit cineva sa ia Gold pe MEA si sa il transforme cu success in Ultimate? sau ar fi mai safe sa merg pe EU? ... diferenta e de ~30Euro la 36luni

  3. #223 SP
    Member Halo's Avatar
    KFJ4P-YKCCD-36V2G-69CQP-VPFGZ- Xbox Game Pass Ultimate 14 zile trial valabil doar pentru noi veniti.

  4. #224 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Here's a list of what's on the way over the next couple of weeks:

    Control (Android & Console) – December 3
    Doom Eternal (PC) – December 3
    Haven (Console & PC) – December 3
    Rage 2 (Android) – December 3
    Slime Rancher (Android & Console) – December 3
    Va-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action (PC) – December 3
    Yes, Your Grace (Android, Console & PC) – December 3
    Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition (Console & PC) – December 4
    Call of the Sea (Android, Console & PC) – December 8
    Monster Sanctuary (Android & Console) – December 8
    Starbound (PC) – December 8
    Unto The End (Console & PC) – December 9
    Assetto Corsa (Android & Console) – December 10
    Gang Beasts (Android & Console) – December 10
    GreedFall (Android, Console & PC) – December 10
    Superhot: Mind Control Delete (Android & Console) – December 10
    Yooka-Laylee and the Impossible Lair (Android, Console & PC) – December 10

    https://www.purexbox.com/news/2020/1..._soon_dec_3-10

  5. #225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow. In sfarsit intra Control in Game Pass, la 1 an de cand a fost leak-uit

  6. #226 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Meah. Am tot evitat sa-l cumpar, nu stiu de ce. Cu ocazia asta o sa-l joc, daca tot e in Game Pass, am inteles ca e foarte bun. Poate ma las convins sa cumpar un exemplar.

    Dar mai curios sunt sa vad cum e Greedfall, desi nu-mi fac mari sperante cand vine vorba de rpg-uri cu buget mic.

  7. #227 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu am șters Greedfall dupa juma de oră. Mi-a dat senzația de joc doar pe jumate finalizat, facut acu's 10 ani.

  8. #228 SP
    Manager paul's Avatar
    Am actualizat ghidul pentru conversie.

    De azi, 3 decembrie, e activa oferta $1/3 luni de Ultimate: Buy Xbox Game Pass Ultimate - Microsoft Store.
    Attached Images Attached Images bf-cm_wholistic-3for1-1920x1080-all.jpg

  9. #229 SP
    Junior Member mwscoofield's Avatar
    Mersi pentru ghid!
    Am luat 3x coduri de Gold (12 luni) de pe cdkeys (EUROPE), si l-am convertit cu 1 EURO!

    Heads-up: cand am dat redeem la primul cod, si am bifat optiunea pentru 1 luna gratuita mi-a cerut sa bag un card bancar. Cand am facut asta regiunea account-ului a luat razna, si am stat 6 zile dupa support sa-mi rezolve problema.
    Initial aveam setat regiunea pentru Austria, dar dupa ce am adaugat cardul bancar mi-a setat regiunea la Romania (doar pentru Xbox Live subscription-ul pe care tocmai l-am facut). Si dupa ce aveam un Xbox Live activ setat pe regiunea Romania (care chiar e haos, pentru ca nu exista asa ceva), nu am mai putut da redeeem la coduri ca sa am cei 36 de luni pentru conversie.

  10. #230 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    am uitat sa posetez. Am reusit conversia cu cod cdkeys MEA dar a fost un pic de chin.


    Am luat 2x12 Gold
    Am setat tara la cont microsoft, adresa de billing si delivery la cont, regiunea la Windows, curatat istoria de location la windows, vedrficat ca aplicatiiile nu pot folosi informatia de locatie, setat locatie default,si conectat cu VPN, toate astea pe Africa de Sud(pt ca engleza). Poate am exagerat, dar am vrut sa fiu sigur. Delogat si relogat de pe store Windows cu toate de mai sus facute si redeem a mers.(doar cu regiune windows nu a mers)


    Resetat apoi totul pe US cum era inainte si incercat redeem Ultimate 1$. Nu a mers. Am contactat support. Au zis ca nu se poate din acelasi motiv pt care primeam eroare si ca nu pot face nimic. Subscriptionul de gold e pe alta regiune comparat cu regiunea de care iau ultimate si au zis ca daca vreau pot cumpara un cod voucher de RSA si sa activez acolo.Aveam deja 10USD in contul USA si speram sa pot folosi pa aia. Nu m-am complicat cu cod valoric RSA.



    Am luat 1 luna de ultimate global, de data asta, de pe cdkeys si cu asta a mers fara probleme activarea.


    Rezultat 12+1+12+1+1+1(am putut face din nou chestia cu subscription on/off) +1 month free de pe consola = 29luni ultimare la:2x150(gold) + 55(ultimate) = 355ron .... a meritat dpmdv

  11. #231 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, am si eu nevoie de ajutor pe contul de US. Am luat si eu 12+12+12, dar in momentul in care dau un upgrade la Ultimate-ul acela cu 1$, imi cere sa adaug "a backup way to pay" (required). Si ca optiuni am PayPal, Redeem Code si Credit card. Am incercat cu PayPal, dar da eroare (am PayPal "romanesc" din pacate). Am incercat cu cardul, dar da eroare (am card romanesc, din pacate). Sa incerc si cu Redeem Code? Ce Dzeu sa-i fac?

    Daca cumva iau un redeem code din acesta de Ultimate, oare imi mai face acel upgrade la tot?
    https://www.cdkeys.com/1-month-xbox-...te-xbox-one-pc

  12. #232 SP
    Member chios's Avatar
    Încearcă cu un redeem code. Da toate lunile de gold fo fii transformate în ultimate. Eu asa am făcut 2x12+1 ultimate=27 luni ultimate.

  13. #233 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Guys, am si eu nevoie de ajutor pe contul de US. Am luat si eu 12+12+12, dar in momentul in care dau un upgrade la Ultimate-ul acela cu 1$, imi cere sa adaug "a backup way to pay" (required). Si ca optiuni am PayPal, Redeem Code si Credit card. Am incercat cu PayPal, dar da eroare (am PayPal "romanesc" din pacate). Am incercat cu cardul, dar da eroare (am card romanesc, din pacate). Sa incerc si cu Redeem Code? Ce Dzeu sa-i fac?

    Daca cumva iau un redeem code din acesta de Ultimate, oare imi mai face acel upgrade la tot?
    https://www.cdkeys.com/1-month-xbox-...te-xbox-one-pc
    Poti rezolva si prin schimbarea regiunii din contul xbox/microsoft. Schimbi pe o tara din EU (eu am folosit Ungaria) si activezi de acolo upgrade-ul la Ultimate. Atentie, va trebui sa setezi o adresa din tara respectiva in prealabil in contul tau. Pt asta nu trebuie folosit VPN. Pe Ungaria sau alte tari din EU va merge sa platesti cu cardul tau romanesc.

  14. #234 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by chios View Post
    Încearcă cu un redeem code. Da toate lunile de gold fo fii transformate în ultimate. Eu asa am făcut 2x12+1 ultimate=27 luni ultimate.
    Nu a mers. Am incercat cu backup using a redeem code (70$), dar nu a facut altceva decat sa-l adauge la Microsoft Account balance. E bine ca am 120$ acum... dar tot nu pot sa iau Ultimate. Mama ei de viata.

  15. #235 SP
    Member chios's Avatar
    Eu am luat codurile după g2a și nu am avut probleme.

  16. #236 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Poti rezolva si prin schimbarea regiunii din contul xbox/microsoft. Schimbi pe o tara din EU (eu am folosit Ungaria) si activezi de acolo upgrade-ul la Ultimate. Atentie, va trebui sa setezi o adresa din tara respectiva in prealabil in contul tau. Pt asta nu trebuie folosit VPN. Pe Ungaria sau alte tari din EU va merge sa platesti cu cardul tau romanesc.
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu a mers. Am incercat cu backup using a redeem code (70$), dar nu a facut altceva decat sa-l adauge la Microsoft Account balance. E bine ca am 120$ acum... dar tot nu pot sa iau Ultimate. Mama ei de viata.
    Trebuie sa revin cu precizarea ca, din pacate nu mai functioneaza card romanesc pe Ungaria, tocmai am incercat.

    Si acum ma aflu si eu in situatia lui MonkY, am cumparat code de 12 luni XBL Brazilia, am reusit sa il activez, insa codul de 1 luna Gamepass Ultimate cumparat de pe CDKeys nu reusesc nicicum sa il activez, cu sau fara VPN.

  17. #237 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, hai ca am reusit si eu. Dar nu fara cantec. Am incercat sa-mi adaug toate cardurile, inclusiv cele Revolut. Am incercat cu PayPal, cu redeem code. Nu a vrut de niciun fel. Am contactat Microsoft, mi s-a spus ca e super busy perioada, asa ca m-am trezit in chat cu un "Xbox gamer like you". Acolo am primit niste raspunsuri generice, de tipul "try another payment method"... i-am dat reject si am fost forwardat la un Microsoft Answer Tech. Am explicat din nou situatia, si mi-a activat manual de acolo (a luat 1$ din Microsoft Account Balance). Prin urmare, acum am:

    Xbox Game Pass Ultimate
    $14.99 every month, next charge on 2/5/2024 with Microsoft account balance

    Happy, happy me!

    P.S. Toata discutia a fost pe VPN de US (free tunnelbear), ca sa nu ma lovesc de faptul ca traiesc in Românica si-mi dau papucii...

  18. #238 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Gata, hai ca am reusit si eu. Dar nu fara cantec. Am incercat sa-mi adaug toate cardurile, inclusiv cele Revolut. Am incercat cu PayPal, cu redeem code. Nu a vrut de niciun fel. Am contactat Microsoft, mi s-a spus ca e super busy perioada, asa ca m-am trezit in chat cu un "Xbox gamer like you". Acolo am primit niste raspunsuri generice, de tipul "try another payment method"... i-am dat reject si am fost forwardat la un Microsoft Answer Tech. Am explicat din nou situatia, si mi-a activat manual de acolo (a luat 1$ din Microsoft Account Balance). Prin urmare, acum am:

    Xbox Game Pass Ultimate
    $14.99 every month, next charge on 2/5/2024 with Microsoft account balance

    Happy, happy me!

    P.S. Toata discutia a fost pe VPN de US (free tunnelbear), ca sa nu ma lovesc de faptul ca traiesc in Românica si-mi dau papucii...
    Te-au intrebat cei de la support din ce tara esti?

  19. #239 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Te-au intrebat cei de la support din ce tara esti?
    Nope. Doar mi-au cerut sa confirm datele contului (doar username si email, nu adresa sau alte alea).

  20. #240 SP
    Member snk2's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nope. Doar mi-au cerut sa confirm datele contului (doar username si email, nu adresa sau alte alea).
    Imi poti spune exact cum ai intrat in contact cu supportul de la ei? Intreb pt ca nu reusesc sa daud de un live agent pe pagina lor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 29 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Vand Cont de Xbox cu Game Pass Ultimate valabil pana in 2024 By MareleVlad in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 18-01-2021, 01:48
  3. Totul despre Xbox Game Pass By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 150 Last Post: 24-09-2020, 19:07
  4. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-02-2017, 18:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts