Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 65 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast
Results 461 to 480 of 1299

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #461 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai stai putin, jocurile sunt pentru toate gusturile. Daca tie nu-ti plac toate, nu este un lucru rau. Important e sa-ti placa 1-2-3 de acolo si sigur fiecare gaseste cateva jocuri pe placul lui.

    Eu stiu ca am gasit mai mult de 1-2-3.

    Desigur, inca nimic de calibrul Uncharted sau God of War, dar asta nu inseamna ca sunt mai slabe, ci ca sunt diferite.

  2. #462 SP
    Manager paul's Avatar
    Cel mai important anunt:

  3. #463 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Conferinta a fost decenta. Nu foarte buna, nu rea, cam in media ultimelor conferinte ale ambelor tabere.
    Nu inteleg totusi de ce atata TFLOPS si de ce atatea SSD-uri si atatea memorii si memorii si multe FLOPS totul e cu mult FLOPS dar cu multe desene animate.

    Momentul cu Ori mi s-a parut jenant. Jocul e deja ok asa cum e, leave it be. Simt ca mi-au pierdut timpul.

    Nu faceti greseala sa fiti dezamagiti ca din anumite jocuri au aratat doar un teaser scurt (STALKER, Fable, astea sunt pentru 2021 still in pre-alpha sau nici atat), asa este mereu la inceputul unei noi generatii, anul lansarii mai slab.
    Bombele vor cadea in 2021/2022. Remember 2013/2014. O sa vedeti.

    Hyped for:
    Halo Infinite - ce au aratat a fost cam siret de adidas, dar nu ma indoiesc ca jocul va fi monumental
    STALKER 2 - am innebunit de bucurie ca apare
    Fable - si o poza daca imi aratau, eram fericit. Dar totusi, doar 'Fable' ca si nume
    Forza Motorsport - asteptam, imi place
    Hellblade 2 - aici iar, au aratat un siret si-un nasture, dar jocul in sine va fi fabulos
    CrossfireX - e aici, am ramas putin mut, mi-a placut ce am vazut si vreau sa vad mai mult. Chiar mi-a starnit interesul

    Interesant:
    Avowed - joc de iulie/august cand e seceta
    The Medium - vreau sa vad mai mult

    Restul, niste mizerii, dar conferinta fara mizerii nu se poate, trebuie sa umple o ora.

  4. #464 SP
    Manager paul's Avatar

  5. #465 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Cel mai important anunt:
    Nu inteleg cum adica free to play. Daca se refera la faptul ca le poti juca cat timp ai Game Pass activ, atunci nu este free to play, este part of the membership

    LE: excelent ID@Xbox asta nou. 3 sferturi din jocurile aratate sunt foarte misto si mi-a ramas asta in cap


  6. #466 SP
    Member zoli86's Avatar
    Show-ul asta nu a facut mult pentru Series X dar a facut mult pentru GamePass/Ultimate GamePass.

  7. #467 SP
    Manager paul's Avatar
    Daca un joc e free-to-play nu are cum sa fie in Game Pass ca nu are sens.

    Este un indie ExoMecha care e free-to-play din toata lista.


    Quote Originally Posted by Xbox
    EXOMECHA™ is a brand new free-to-play online competitive first-person shooter that takes place in OMECHA, a new and untouched planet with exotic environments. EXOMECHA™ offers you breathtaking gaming experience with its flexible playing style, mechs, unique gadgets and abilities, and boss battles.

    EXOMECHA™ is an immersive experience with team-based large scale battles, a unique battle royale game mode, and an objective-based game mode.

  8. #468 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aaaa, am inteles acum. Se referea strict la jocul/jocurile care oricum sunt free to play - sunt mai slow

  9. #469 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Salutare. N am urmarit prezentarea. Au zis ceva de Microsoft flight Simulator? Ziceau ca l lanseaza in 2020..

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

    ---------- Post added 23-07-2020 at 22:36 ----------

    Mda. Am cautat pe google. Se pare ca-l lanseaza in August doar pe PC..Fail...



    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  10. #470 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Fable - si o poza daca imi aratau, eram fericit. Dar totusi, doar 'Fable' ca si nume
    A aparut primul zvon: nu e 4 pentru ca e MMO.

    Fable Legends era free-to-play co-op action RPG.
    Quote Originally Posted by GamesIndustry.biz
    [...] "This is the next big Fable game that is going to be out for five to ten years so it needs to be big, it needs to be interesting. There needs to be a lot of stuff to do, it needs to integrate all the cloud and Xbox One features so we keep our community alive and growing. So yeah, it's big and ambitious, but it needs to be because it's going to be around a long time." [...]
    The Lion's Den: Meet The New Team Behind Fable Legends | GamesIndustry.biz

    Cum e in Game Pass, are sens sa se foloseasca de experienta celor de la Lionhead Studios si sa fie game-as-a-service.

  11. #471 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    O conferinta in medie cu cea de la Sony, zici ca s-au vorbit. Cred ca au gasit si un candidat perfect pentru un joc de tip Bugsnax pe Xbox, e unul cu B sau ceva, imi scapa numele.

    Oricum, m-a surprins. Ma asteptam ca Spencer sa le zica astora de la studiouri sa ne dea cu rotile in sus, sa puna pe masa treaba serioasa, mai ales ca a tot zis ca nu vrea sa dezamageasca din nou, ca au inteles din greseli, etc. Poate aveam eu asteptari mai mari sau se mai tempereaza si ei, dar eu as fi mers for the kill. Vezi ca Sony sta in expectativa, vino cu niste date de lansare la ce vrea lumea, nu doar la Halo si Forza, ca de alea stim. Esti cea mai puternica consola. Arat-o. Nu am nimic cu jocurile alea indie, ca trebuie si d-alea, dar vino cu TFLOPSII, no?

    Oh well, puncteaza in ochii mei pentru Stalker si inca cateva pe acolo. Mai vedem cu ce vin peste niste luni.

  12. #472 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  13. #473 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Da. Cu alte cuvinte a fost o minciună sfruntată afirmația lui Spencer că-n primii doi ani toate jocurile vor fi și pe Xbox One.

    Kotaku: "Other games occupy a mushier space. Warhammer 40k Darktide, which I can’t believe they didn’t call Left 40k Dead, will be exclusive to Xbox Series X and PC at launch in 2021, but its future is sounding pretty open-ended."

  14. #474 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu ma bucur sa vad ca este asa. Poate nu a fost o minciuna, poate aia au vrut initial, pana cand au vazut ca Sony nu face asa si s-au hotarat sa faca si ei la fel, ca sa poata vanda consola.

  15. #475 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu imi aminteam ca a precizat: in primul an de la lansarea XSX, toate jocurile care vor aparea pentru Xbox vor avea si versiune de XONE.

    Daca XSX se lanseaza in nov2020 este posibil ca la acele jocuri cu data de lansare 2021 unde nu era prezenta sigla de XONE sa fie lansate in Holiday 2021. Comform lui Phill Spencer, paralelismul 100% dintre XSX si XONE are trebui sa dureze pana in nov2021.

    Legat de jocurile care vor aparea in viitor pentru XONE, a spus exact ''for the next couple of years''.

  16. #476 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma intereseaza parerea voastra pentru ca de multe ori treaba asta este lasata atarnand asa.
    Ce inseamna pentru voi "Console Launch Exclusive"?

    Ca apare intai pe Xbox, apoi pe PC & PS?
    Sau apare intai pe Xbox, apoi pe PC, si niciodata pe PS?
    ??

    Multe dintre titluri printre care si nr1 pentru mine, STALKER 2, a fost propus ca si 'console launch exclusive'.

  17. #477 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, eu asa inteleg.
    Probabil au ceva perioada de exclusivitate inclusiv pentru PC prin Xbox app, ca mai apoi, dupa cele x zile/luni sa apara si pe PS5 si Steam and co.

  18. #478 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu m-am gandit ca asta inseamna ca jocul iese prima data pe Xbox (posibil si PC), abia dupa pe alte console.

  19. #479 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Xbox+Pc , apoi PS

    Per total nota 7,5/10 din partea mea , la fel ca eventul Sony .

    Amandoua au fost prea axate pe cgi trailers .

  20. #480 SP
    Manager paul's Avatar
    In cazul S.T.A.L.K.E.R. 2 au spus clar ca vine pe console, dar intai pe Xbox. E timed-exclusive.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 65 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts