Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 66 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #1201 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    WindowsCentral's Jez Corden and his XboxTwo podcast co-host Rand al Thor 19 both reported that they had from sources that Xbox is planning some kind of showcase event in 2023. Corden noted he couldn't fully verify it, but has a lot of confidence in it due to recent rumors and clues within the Xbox space.
    https://comicbook.com/gaming/news/xb...nt-2023-rumor/

  2. #1202 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu am stiut unde sa pun , dar va fi disponibil si in Romania .

    Microsoft has teamed up with Oreo once again to create Xbox-themed Oreo cookies. There are six custom Xbox cookie designs in total, with one featuring the Xbox logo and additional cookies for each controller button and a directional arrow.

    The cookies are based on Oreo’s classic cookie-and-creme combination, but the packs will include special codes to unlock Oreo-themed armor packs or vehicle skins. In Halo Infinite there is Oreo-themed armor, which literally looks like a Spartan that has been dunked in an Oreo-flavored milkshake. Forza Horizon 5 players will get access to a vehicle skin that looks very cookie-like, and Sea of Thieves players get an entire ship skin that’s more black than it is white.
    https://www.theverge.com/2023/1/9/23...6l2QBNpsNknCek


    Salut! Curiozitatea este importantă. OREO X Xbox va începe în curând.
    Suntem bucuroși să te revedem pe 01.03.2023 unde poți avea șansa de a câștiga premii minunate.
    https://stay-playful.oreo.eu/ro/comi...ntent=redirect

    ---------- Post added 10-01-2023 at 14:53 ----------

    Ptr cei care nu au rabdare pana in Martie , puteti sa le luati chiar acum cu ajutorul unui VPN .


  3. #1203 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Guys.. ori compania asta Mondelez Romania isi asociaza imaginea cu un produs care nu exista oficial in Romania ori stiu ei ceva ce noi inca nu stim si vom avea cel mai frumos 1 Martie din ultimii ani, o simt in fiecare celula din corp

  4. #1204 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Nu mi-as face prea multe sperante , au mai fost campanii Xbox in Romania , parca la Pringles. Ma simt bine ca macar Mondelez nu ne considera de mana doua .

  5. #1205 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa este, au mai fost campanii - uitasem complet de aia la pringless care oferea Gamepass ultimate, dar sunt cam aiurea facute si nu stiu daca prea ok dpdv legal.
    Adica ei ofera niste premii de care oficial la noi in tara, nu poti beneficia.

    Poate ar trebui sa semnaleze cineva chestia asta, pe canale oficiale, daca de la 1 martie nu avem xbox oficial in romania.

  6. #1206 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Ce este ciudat e ca la noi campania incepe la 1 martie. Dar in alte tari a inceput deja...

  7. #1207 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Hai ca a fiert iarasi sangele in mine si am sunat la acea companie Mondelez care organizeaza campania.

    Doamna a fost foarte amabila la telefon.
    Cand am intrebat-o daca aceasta campanie coincide si cu lansarea oficiala in Romania a produsului pentru case se castiga premii in campanie, s-a balbait .

    Mi-a spus (cum ma si asteptam), 'momentan eu nu detin aceste informatii dar fiti sigur ca aceasta campanie se va face respectand toate masurile legale'.
    Ulterior mi-a preluat datele de contact si a promis ca revine cu lamuriri.

    Hai cu 1 martie!

  8. #1208 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Xbox and Bethesda will present a Developer_Direct on Wednesday, January 25, providing fans with an inside look at some of the games coming to Xbox, PC and Game Pass over the next few months.

    Presented by the game creators themselves from studios including Arkane Austin, Mojang Studios, Turn 10 Studios, and ZeniMax Online Studios, the Developer_Direct will focus on big features, extended gameplay showcases, and the latest info for Xbox games launching in the next few months, including The Elder Scrolls Online, Forza Motorsport, Minecraft Legends, and Redfall.

    To dedicate the proper amount of time for a deep dive into Bethesda Game Studios’ Starfield, a standalone show is in the works.

    Fans should tune in on Xbox channels (Twitch, YouTube) and Bethesda channels (Twitch, YouTube) at 12pm PT/3pm ET, January 25 to see all the latest on:
    https://news.xbox.com/en-us/2023/01/...am-january-25/

  9. #1209 SP
    Manager paul's Avatar
    Interviu cu Phil despre 2022, layoffs, 343, Activision-Blizzard, 2023 si altele:

    Transcript: Phil Spencer Interview: Xbox Was 'Too Light on Games' in 2022, But a Big 2023 Could Await - IGN.

  10. #1210 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Au aparut deja pachetele de Oreo cu Xbox , eu le-am vazut la Carrefour.

  11. #1211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, sunt si prin Cora, dar site-ul o sa fie activ de pe 1 Martie.
    Mi s-a parut ciudat, totusi, ca nu exista ceva cod in interiorul pachetului, deci nu stiu ce ar trebui sa introducem si unde, ca sa vedem ce castigam.

  12. #1212 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Fiecare Oreo are un buton xbox pe el A,B,X,Y, etc . Faci diverse combinatii de butoanele astea pana nimeresti una corecta si ai castigat. Cel putin eu asa am facut ptr skinul de Halo , am folosit VPN ptr una din tarile care au deja promotia activa .

  13. #1213 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aaaaa. Nu stiam ca asa functioneaza. Well that's stupid... Nu de alta, dar intai am mancat biscutii, impartiti cu fi-mea si apoi am cautat in pachet. Nici nu am vazut indicatiile despre asta trecute pe pachet.

    LE: am vazut acum - zice asa:

    Promotia este valabila pentru personele frice cu resedinia in Romania, in varsta de cel putin 18 ani. Promotia se va desfasura intre 1 martie 2023 si 9 mai 2023. Valoarca totalà estimativá a premilor 130.000 RON (TVA indus). Regulamental promotiei este disponibi in mod gratuit pe site-ul www.oreo.eu, Pentru a participa, introducetipe website numanul si poza bonului fscal. Pastrati toate bonurile fiscale participante pentru validarea premitor. Un pachet poate contine modele diferite de biscuiti.
    Textul e luat direct in poza, d-aia pot exista mici erori gramaticale.

    Dar se pare ca in RO nu trebuie facuta nicio combinatie din nimic. Doar sa faci dovada achizitiei.
    Eu arunc bonul instant, din pacate

  14. #1214 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Hmmm poate vor fi si alte premii in afara de skinuri , pentru ca nu imi dau seama cum au ajuns la valoarea aia pentru premii. Bine ca mi-ai spus sa pastrez bonul fiscal

  15. #1215 SP
    Manager paul's Avatar
    Am luat astazi dintr-un magazin mic, normal, deci probabil se gasesc peste tot. Codul QR de pe pachet duce la oreo.games cu mesajul ca incepe din martie, dar Regulamentul nu e postat ca sa aflam ce premii sunt.

    Consolele se scumpesc in Japonia cu $40 din 17 februarie:
    Quote Originally Posted by IGN
    “After carefully evaluating the market condition in Japan, we have decided to change the suggested retail price of Xbox consoles in the country,” said a Microsoft representative in a statement to Famitsu, which was translated by Gematsu.
    Xbox Series X|S Prices Raised in Japan

  16. #1216 SP
    Manager paul's Avatar
    Bonurile actuale nu sunt de folos pentru ca trebuie sa fie datate in perioada in care se desfasoara campania (incepand cu 1 martie), asa ca e in regula daca le-ati aruncat.

    Consolele s-au scumpit in Suedia cu $29 (Series S) si $49 (Series X):
    Quote Originally Posted by VGC
    The Xbox Series X price has increased from 5,695 SEK ($550) to 6,195 SEK ($599), over two years after the console launched in November 2020.

    As spotted by Gaming Deputy, the Xbox Series S price has also risen from 3,595 SEK ($347) to 3,894 SEK ($376).
    Microsoft has raised Xbox Series X/S console prices in Sweden | VGC

  17. #1217 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Daca nu vor lansa suportul oficial pentru tara noastra din 1 Martie sa faceti reclamatii la ANPC pentru reclama mincinoasa.
    Poate ii vor forta ei sa-l lanseze .

  18. #1218 SP
    Manager paul's Avatar
    Niste statistici pentru EU pe baza noului Digital Services Act: https://support.microsoft.com/en-au/...1-cdbe2bb2f4c3 .
    Attached Images Attached Images fpmvdh0xeac4k-y.jpg

  19. #1219 SP
    Manager paul's Avatar
    A inceput campania pe https://oreo.games. Produse Oreo in valoare de minim 12 lei pe un bon (datat in perioada campaniei, 1 martie - 9 mai). Trebuie pastrate bonul si ambalajele.

    Premii:
    - 10 x laptopuri Asus Gaming ROG Strix G15
    - experienta VIP pe pista de curse din Barcelona pentru tine si o persoana draga
    - 400 x voucher Steam
    - acele skins de care stiam deja

    Bafta!

  20. #1220 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In continuare mi se pare la fel de nepotrivita/ilegala campania.

    Xbox nu exista oficial la noi in tara, iar gamepass exista de azi pentru PC, doar daca esti insider.
    Nu mai zic de premiul cu vouchere Steam - pentru ca are super treaba cu Xbox

    Totodata, eu tot nu inteleg cum poti participa in campanie, in afara de bon - zice acolo sa aranjezi biscuitii in ordinea in care vrei sa-i trimiti (deci cum presupui tu ca este un cod) si sa "scanezi cu camera telefonului" fiecare biscuite, individual, dar nu exista vreo aplicatie sau ceva - cel putin ei pe site nu spun nimic de asta, deci nu inteleg cum poti sa "scanezi".

    Eu nu inteleg cine se ocupa de campaniile astea? Sunt ceva copilasi de 12 ani care fac si scriu acolo orice cred ei ca este in regula?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 66 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts