Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 53 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #161 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pesimist esti bai Leo, serios. Nu are nicio legatura cu BF, ca doar nu-ti da consola la discount

  2. #162 SP
    Junior Member Maic's Avatar
    Pai haideti sa luam cazul 2017, anul de aparitie al Xbox One X. Imediat dupa anuntul de la E3 2017, din Iunie, ca se lanseaza consola in Noiembrie 2017, Altex a venit cu precomenzi, a fost singurul. Precomanda FIX a doua zi dupa anunt. Eu am facut precomanda atunci, pe data de 17.06.2017. Consola mi-a venit cu greu in Noiembrie 2017 in plin black friday. Tin mine si acum ca Altex a intrat cu stoc zero la ele la lansare, insemnand ca tot ce au adus in stoc s-a dat la precomenzi. M-am uitat si la Emag atunci si lafel. Iar Emag si Altex au avut efectiv stoc pe ele abia in anul urmator, in Martie 2018.
    Attached Images Attached Images 3bb8e4e0-002d-4f07-974f-0be9961a7e2a.jpeg 827ecc64-7e88-4e12-9c5e-dfc686fc9155.jpeg

  3. #163 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Te contrazic, eu am avut Xbox One X day one cumparat si livrat de emag.

  4. #164 SP
    Junior Member Maic's Avatar
    Poate ai avut super noroc nush. Stiu ca de sarbatori nu au fost stocuri deloc. Stiu pe cineva care tot a incercat sa isi cumpere si nu a gasit decat in Martie. Plus ca retailerii au vrut la greu sa scape de stocul de One S.

  5. #165 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Pesimist esti bai Leo, serios. Nu are nicio legatura cu BF, ca doar nu-ti da consola la discount
    Ba are. Toti marii retaileri cauta sa aibe stocuri suficiente de black friday. De ce sony si microsoft lanseaza consolele in avans de acea data. In plus situatia cu corona, hype-ul actual si alte probleme au facut ca stocurile de next gen sa fie infime

  6. #166 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu la fel cu eMag.
    Vad ca s-a lansat world wide pe 10 Noiembrie (la fel ca Series X ) si mie mi-a ajuns de la eMag pe 16 Noiembrie.

  7. #167 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Te contrazic, eu am avut Xbox One X day one cumparat si livrat de emag.
    Ai avut noroc. Eu nu am mai luat Xbox One X (si Nintendo Switch) fix din cauza celor de la eMag. M-au tinut o luna, pana am renuntat. Si atentie, platisem in avans (sa fiu sigur).

  8. #168 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Putin pe langa, dar poate unii se intreaba si despre expansiunea oficiala de 1TB de la Seagate pentru Xbox Series X|S. Momentan cea mai buna optiune (cel mai bun pret + livrare in Romania) de precomanda pe care am putut-o gasi e de aici: https://www.bhphotovideo.com/c/produ...sion_card.html Pretul produsului 220 USD + livrarea 22 USD (DHL Express, intre 4-7 zile lucratoare). Da, pare cam insane si poate ca va aparea si pe la noi candva sau prin tari mai apropiate (desi nu cred ca la preturi mai bune), dar momentan asta este cea mai buna optiune din cautarile mele. Desigur, nu zic nimanuia sa se grabeasca sa dea pre-order de acolo; e doar o optiune.

  9. #169 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si ce faci cu ea daca o iei de acum? Nu mai bine astepti sa apara consola la vanzare, sa o iei si dupa aia sa vezi daca gasesti si acel card?

  10. #170 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si ce faci cu ea daca o iei de acum? Nu mai bine astepti sa apara consola la vanzare, sa o iei si dupa aia sa vezi daca gasesti si acel card?
    Ma inchin la el. Glumesc. Eu am dat precomanda la consola. Cardul apare odata cu consola, deci nu va fi livrat inainte (si foarte probabil sa nu apara la noi o vreme buna). Acelasi lucru poate fi spus despre orice lucru la precomanda. Fiecare face cum vrea, da precomanda sau asteapta sa cumpere dupa lansare (stiu ca sunt destui nebuni dupa pre-order). Eu nu am precomandat si cardul, dar stiu ca il voi vrea la un moment dat. Poate unii se gandesc sa si-l asigure de pe acum, precum consola (sau ceva mai aproape de lansare), ca doar d-asta a fost pus la pre-order. Poate ca nici nu va fi vreo optiune (prea mult) mai buna pentru acest card inainte de si o perioada dupa lansare pentru noi. Pe scurt, e doar o optiune.

  11. #171 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ideea e ca nu vorbim despre orice precomanda si cel mai probabil, daca vom avea o super limitare a numarului de console disponibile day 1, nu se va putea spune acelasi lucru si despre accesorii.

    Also, personal, nu vad de ce mi-as lua asa ceva la inceput. Astept sa ma joc, sa vad ca este ok, sa umplu SSD-ul ala si sa vad ca am nevoie de mai mult de 7-10-15 jocuri pe SSD in acelasi timp si abea atunci m-as uita sa-mi iau acel extra storage.
    Just my 2 cents

  12. #172 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Same here, 1TB este prea mult pentru mine. Nu voi pune niciodata mana pe acel extra storage.
    La mine niciodata nu stau mai mult de 3 jocuri instalate simultan pentru ca nu suport dezordinea

    Am always installed jocul curent pe care il parcurg pentru poveste si care vine si pleaca pe principiul de stiva, l-am terminat -> uninstall si urmatorul.
    Apoi, doua jocuri care stau instalate pe durata unui an intreg pana la urmatoarea iteratie -> un MMO/RPG/Destiny/Division style in care adun de obicei 300-400 de ore/an plus Fifa pentru ca sunt cocalar

    LE: Am sunat acum (din nou) la Gamers.ro si i-am intrebat daca sunt sanse sa onoreze precomanda de XSX.
    Raspuns:
    'Cu siguranta daca v-am acceptat precomanda si aveti mail de confirmare, in saptamana de dupa lansare veti avea consola. Nu putem garanta ca in ziua lansarii va fi curierul la usa, dar in saptamana lansarii 100%.'
    Ma duc sa fumez

  13. #173 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O sa fie putin mai usor sa avem mai multe jocuri instalate, la cat de usor vom schimba intre ele care raman deschise mereu

  14. #174 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Eu unul voi renunta sa il iau day one , il luam ptr a juca Infinite . Deci ceilalti 3 fani Xbox din Romania vor avea sanse mai mari la precomanda .

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  15. #175 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Eu sunt de moda veche si imi place sa am cat mai multe jocuri (care le consider faine) pe unitatea de stocare (Hdd sau SSD), cu toate astea nu cumpar niciodata o unitate de stocare pana nu ma dau 1-2 saptamanii cu consola.

  16. #176 SP
    Banned Phil Spencer's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Eu unul voi renunta sa il iau day one , il luam ptr a juca Infinite . Deci ceilalti 3 fani Xbox din Romania vor avea sanse mai mari la precomanda .

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
    Pentru a crește vânzările in Europa, mai ales în România, m-am gândit la un bundle cu PS 5 DE si PS Plus pentru 24 de luni la numai 549 de euro.

  17. #177 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    Quote Originally Posted by Phil Spencer View Post
    Pentru a crește vânzările in Europa, mai ales în România, m-am gândit la un bundle cu PS 5 DE si PS Plus pentru 24 de luni la numai 549 de euro.
    Nu știu ce fumezi, dar sigur este ceva bun

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  18. #178 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Au dat email la 21.10 ca daca mai vrem consola trebuie sa platim acum. Peste 28 de minute au dat alt email ca... hai pa.
    Deci nu conteaza cand ai dat precomanda, daca n-ai fost geana pe email in alea 28 de minute, pa.

    Emailul lor - nr.2
    "Din acest moment, orice precomanda plasata pentru Xbox Series X fie cu plata online, fie cu plata ramburs, din pacate va fi livrata la inceputul anului viitor

    Multumim frumos pentru intelegere si ne cerem scuze pentru neplaceri!
    Suport clienti
    JRC Gamecenter"

    Le-am dat mail:

    "Buna seara,

    Ceea ce ati facut este de o mojicie fara egal.
    Primul mail l-ati trimis la ora 21.10 iar peste 28 de minute ma anuntati ca daca nu am fost la calculator IN MOMENTUL ALA e treaba mea, sa ma descurc.
    Practic nu tineti cont de toata lumea, este primul venit primul servit, scapa cine poate, important este sa va luati dumneavoastra banii cat mai repede.

    Banuiesc ca v-ati asigurat in avans sa trimiteti aceste emailuri cu ultimatumuri la o ora total necorespunzatoare seara, cand orice om trecut de 18 ani care are familie si responsabilitati sa NU FIE instant atent la email astfel putand dumneavoastra sa faceti o 'selectie naturala' care sa nu va pateze imaginea.

    Un telefon nu se putea da ziua cand puteam sa fim cu totii informati in ordinea precomenzilor deoarece mi s-a transmis pe email acum cateva luni ca dumneavostra refuzati sa comunicati prin telefon, desi el apare pe site la sectiunea Contact.

    In ordine, va multumesc ca n-ati vrut sa imi luati banii, va promit ca este ultima oara cand va mai deranjez.

    O seara placuta,
    Cineva care a vrut sa va fie client fidel"

  19. #179 SP
    Member Ramon's Avatar
    E ok, la gamers.ro oricum e super combinatie bundle-ul cu extra controller.

  20. #180 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Stiu Ramon, dar ceea ce face JRC nu e ok din principiu.
    Cine a avut precomanda la JRC si accepta aceasta MIZERIE se face partas la ce fac aceste companii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 53 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts