Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 53 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #281 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    A venit și consola mea

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  2. #282 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Series S se poate precomanda la Flanco. Livrare posibil de maine, dar maxim in 15 zile, zic ei:
    https://www.flanco.ro/consola-micros...512gb-alb.html

    PS: Nu e OK sa dau informatia asta care apare pe site-ul lor? Am mai pus un reply si se pare ca a fost sters.

  3. #283 SP
    Member dtancu's Avatar
    A sosit și a mea de pe Amazon Italy. Plecata aseară, ajunsa azi la prânz.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  4. #284 SP
    Junior Member mariom99992000's Avatar
    A sosit și consola de pe gamers.totul e ok.pt cei care doresc pot incerca pe Amazon IT sau de. ...azi sa putut comanda pt o perioada scurta.

  5. #285 SP
    Manager paul's Avatar
    Mai bine postez aici: in cazul in care aveti probleme, verificati aceasta lista de bugs la lansare:
    4K/120hz
    EA Play app
    Game Captures
    BBC iPlayer app
    DVD & Blu-ray playback
    Quick Resume
    Known Issues on Xbox Series X|S - Microsoft Community

  6. #286 SP
    Junior Member mariusdmx's Avatar
    Este disponibil XBOX series X pe site-ul mediamarkt.pl!! Tocmai l-am comandat acum 2400 de RON cu tot cu transport inclus. va folositi de site-ul eshopwedrop ca sa va livreze acasa la usa. daca aveti nevoie de ajutor sunt aici.

  7. #287 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De gasit nu e asa greu, dar cu garantia cum faci?

  8. #288 SP
    Junior Member mariusdmx's Avatar
    Mie mi s-a parut greu sa gasesc, am cautat toata europa si nu mai avea nimeni stoc. Nu-mi fac griji cu garantia, am avut toate generatiile de xbox si inafara de primul 360 cu RROD nu mi s-a defectat niciuna.

  9. #289 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    @Marius, referitor la garantie, am sa impartasesc ce a facut un prieten in 2014.
    Amandoi traiam in Cehia si ne-am comandat in acelasi timp Xbox One de pe Amazon UK, fara garantie (seller-ul nu era Amazon, ci un oarecare scalper caruia i-am platit 50GBP mai mult decat pretul initial).

    Consola mea merge si azi (se uita tata la Netflix pe ea), cea a amicului meu s-a defectat undeva in... martie sau aprilie 2014. It just... died...

    In disperare de cauza am sunat la Microsoft Support UK si le-am explicat situatia 'uite domne noi traim aici unde Xbox One inca nu e oficial si uite asa si uite asa... etc'.

    Procesul a fost urmatorul:
    1. Amicul meu a trimis consola pachet altei persoane care avea rezidenta in UK, regiune unde Xbox One aparuse oficial
    2. Imediat s-a dus si a inregistrat consola pe contul sau de Xbox Live pe pagina oficiala xbox.com/en-gb
    3. Odata inregistrata consola, in sectiunea support-warranty/service, exista o pagina 'Getting your Xbox device serviced'
    4. Acolo se deschide un ticket (de catre utilizator, nu de catre MS) unde specifici clar problema, serial number de la Xbox, etc... si adresa de pick up
    5. Odata deschis ticketul de Service, Microsoft trimite curier si preia consola de la acea adresa din ticket (in cazul amicului meu, persoana cu rezidenta in UK)
    6. In 2 saptamani (sau 3?) a primit consola noua la aceeasi adresa din UK iar ticketul de service a fost inchis. Evident, a mai asteptat inca 4 zile pana cand i-a venit coletul in Praga...

    Ce vreau sa subliniez este ca desi pare anevoios procesul, chiar si un Xbox fara garantie la un retailer local dintr-o regiune nesuportata oficial beneficiaza de garantie internationala la Microsoft si daca este cazul va fi inlocuit.
    Nu stiu la Series X cat este, la One parca era 1 an garantia internationala.

    Sigur, tot carambolul asta nu este o situatie ideala, dar daca este nevoie... merita, decat sa pierzi 500$. Banuiesc ca avem toti o/un cunostinta/amic/ruda/fost coleg intr-o tara din spatiul european unde Xbox este oficial deja...

  10. #290 SP
    Junior Member mariusdmx's Avatar
    Merci Xander! Am observat ca poti face asta si in Romania, doar ca trebuie sa trimiti tu prin curier catre adresa specificata de ei, iti trimit ei un "prepaid label" de DHL sa nu platesti nimic. Totul pe baza seriei consolei.

  11. #291 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by UnnyBOlt View Post
    Eu sunt in aceeasi situatie cu Ramon cu 2 colete, am explicat mai devreme. Ceva mai devreme azi a venit coletul mai scump (pe care l-am refuzat, ca n-am de gand sa iau doua console), iar celalalt AWB momentan apare doar ca inregistrat la Fan Courier, fara detalii.
    Mai bine intrebai aici, ca se gasea cine sa o cumpere. Cum sa refuzi?....au intrebat cativa colegi pe aici daca sunt oameni cu 2 colete trimise.

  12. #292 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by mariusdmx View Post
    Merci Xander! Am observat ca poti face asta si in Romania, doar ca trebuie sa trimiti tu prin curier catre adresa specificata de ei, iti trimit ei un "prepaid label" de DHL sa nu platesti nimic. Totul pe baza seriei consolei.
    Asta este super, nu stiam. Ma bucur mult sa aud ca s-a simplificat procesul.

  13. #293 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Tot legat de optiunea asta de suport direct prin Microsoft pot sa impartasesc experienta mea. In cazul meu am avut de trimis la reparat/inlocuit un controller Elite Series 2. Am adaugat controller dupa S/N la https://account.microsoft.com/devices/ si a aprut ca este in garantie. Am adaugat adresa mea de resedinta (din Romania) in Address Book la https://account.microsoft.com/billing/addresses si am setat-o drept adresa de livrare preferata. La Devices am dat click pe controller si apoi Start Service Online. Am ales si descris problemele si apoi cere adresa de livrare. Va aparea (posibil printre altele) adresa care e setata drept preferata (adica cea din Romania in cazul meu). Apoi a zis ca imi va da o eticheta gratuit si sa-l trimit. Am impachetat singur controller-ul si lipit eticheta pe pachet. Eticheta mea a provenit de la UPS (UPS Standard). Pe site-ul UPS gasiti programare preluare online https://wwwapps.ups.com/pickup/schedule?loc=ro_RO. Acolo stabiliti cand sa vina curierul la domiciliu sa va preia pachetul, nu costa nimic. Dupa ce vi-l ia, in cazul meu a durat vreo 8 zile sa ajunga la destinatie (Germania), inca 3 zile ca sa fie prelucrat si apoi inca 4 zile ca sa-mi ajunga inapoi inlocuit. Foarte multumit de proces si relativ surprins ca accepta dispozitive si din Romania.

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Mai bine intrebai aici, ca se gasea cine sa o cumpere. Cum sa refuzi?....au intrebat cativa colegi pe aici daca sunt oameni cu 2 colete trimise.
    Imi cer scuze. Puteam sa-l accept si pe acela, desi nu pot sa zic ca-mi cresc bani in copaci (sau omiti ca tot eu din banii mei trebuia sa platesc intial?). Dar nici nu m-am gandit la asta si nici nu aveam garantia ca il va lua cineva si nediscutand in prealabil in privat cu careva, n-am avut vreun motiv intemeiat sa-l accept. Daca e cineva interesat, poate sa-mi scrie pe privat si pot eu sa vorbesc cu cei de la gamers.ro sa vedem daca pot re-trimite ei acel pachet la o alta adresa pentru altcineva.

  14. #294 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    Ti am lăsat pm cu detaliile pt xbox , in caz ca se poate rezolva ,ms

  15. #295 SP
    Junior Member UnnyBOlt's Avatar
    Am vazut mesajele private pe care mi le-ati trimis. Imi cer scuze pentru falsele sperante. Tocmai m-au sunat cei de la gamers.ro si mi-au explicat ca de fapt a fost o singura comanda trimisa catre mine (cea pe care am refuzat-o). Mi-o vor re-trimite cat mai curand la pretul corect. Asa ca nu as fi primit doua console oricum. Stiu ca "confusion intensifies", dar asta e situatia. Mi-au zis in schimb ca o vor avea pe stoc din nou pe site-ul lor "curand", asa ca fiti pe faza.

    Presupun ca si la Ramon este aceeasi situatie, cel mai probabil nu va veni o a doua consola.

  16. #296 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    K ,ms frumos

  17. #297 SP
    Junior Member Xboxseriesx's Avatar
    @mariusdmx, ma bate gandul sa comand si eu de pe mediamarkt, doar ca in momentul in care trebuie sa introduc numarul de telefon, dupa a 5 a cifra, imi pune un semn de intrebare automat pe care nu pot sa-l sterg, ai avut aceeasi problema ?

  18. #298 SP
    Junior Member octavianul's Avatar
    Tocmai am finalizat comanda pe mediamarkt.pl. Fingers crossed să ajungă la eshopwedrop. Nu știam nici de unii, nici de alții. Plătit cu cardul. Să vedem ce se întâmplă, vă țin la curent.

    ---------- Post added 11-11-2020 at 18:44 ----------

    Am pus prefix de Polonia si numarul meu și a luat-o, apoi pe comandă am pus numărul celor de la eshopwedrop.

  19. #299 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Eu mai astept pana apare si in comertul nostru
    Stiu ca fiecare cu ''pasaricile'' lui , dar avand in vedere ca este un produs nou aparut , mai mult ca sigur ca multi dintre actuali detinatori ai acestei noi console va veti lovi de bug-urile inerente a unui nou produs
    Mai pe romaneste , veti fi pe post de ''cobai'' pana cand se vor remedia anumite bug-uri mai importante
    Asa sa intamplat si cand a aparut xox-ul ca dupa cateva luni , totul sa intre in normal
    Sa le stapaniti sanatosi cine a intrat in posesia consolei si ''rabdare....fara tutun'' pana se vor rezolva bug-urile existente

  20. #300 SP
    Manager paul's Avatar
    Dreams within:

    Launch celebration event:

    Unboxing the Series S:

    Unboxing the Series X:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 53 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts