Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 53 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #221 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Urat daca fac asta cu pretul. Ar trebui sa-i contactati si sa vedeti ce spun. La urma urmei, aveti mail-ul de confirmare si daca nu respecta preturile, faceti plangere la ANPC ca sa va dea diferenta inapoi - sunt obligati sa se supuna ANPC, chiar daca au sediul social in alta tara, cat timp vand pe teritoriul romaniei.

    In other news, e fff tare ca deja le-au trimis. Cu putin noroc va ajung luni
    Eu cand am comandat de la ozone.ro, tot din ungaria, u trimis joi seara si l-am primit vineri dimineata.

  2. #222 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Confirm si eu primirea mailului de la Gamers RO -> noul meu gameshop de casa din Romania.

    Saptamana viitoare avem Xbox Series X!!!

    LE: Acum realizez ca astept COD Black Ops Cold War de la JRC (sunt singurii care aduc versiunea de XSX day one) si voi avea consola fara nici un joc pana primesc COD

  3. #223 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    Am primit și eu email..2361,9 lei....de abia aștept

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  4. #224 SP
    Junior Member mariom99992000's Avatar
    Și eu am primit email ...dar nu există niciun awb .sunt curios daca chiar au fost trimise aceste colete sau e fake.

  5. #225 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nici eu nu am numar de AWB asta vorbeam si cu Ramon in privat.
    Scrie doar ''Urmărire expediție: https://www.fancourier.ro.....''

    Nu are cum sa fie un email fake, ai numar de comanda si este mailul lor oficial. Este prea frumos ca sa acceptam ca saptamana viitoare avem Xbox Series X nu?
    Cel mai probabil ca iubita firma de curierat nu a asignat inca AWB-uri, din experienta personala stiu ca au fetishuri la capitolul asta, mereu este o problema.

  6. #226 SP
    Junior Member mariom99992000's Avatar
    Din experiența personală știu că nu se ridica niciun pachet fara alocarea in prealabil a unui AWB.banuiesc că nimeni de pe aici nu suntem la prima comanda online...dar eu sunt la prima unde mi se confirma fara un AWB alocat...sper sa nu am dreptate.

  7. #227 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    La începutul lunii noiembrie am comandat de la gamers.ro Control ultimate edition pt xbox.
    Pe 4 noiembrie am primit email ca au predat comanda către Fan curier...nici în e-mailul în cauza nu aveam nr de awb.
    Și jocul a ajuns pe doua zile la mine.

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

    ---------- Post added 08-11-2020 at 10:57 ----------

    Urmărire expedițiehttps://www.fancourier.ro/awb-tracking/?awb=
    Data expedierii:
    Vă informăm că în această perioadă, unele colete pot fi înregistrate în sistemul partenerului nostru curier, cu o întârziere de până la 24 de ore de la înregistrarea în sistemul nostru a codului AWB de urmărire a coletului. Mulțumim pentru înțelegere!

    Datele curierului:

    Pagina webhttps://www.fancourier.ro/
    Telefon021 9336

    Produse comandate

    Denumire produsCantitatePreț unitarTotalStatusControl Ultimate Edition*(Xbox One/Jocuri)1 buc150,9 Lei150,9 LeiPregătit de livrareTaxă livrare1 buc19,5 Lei19,5 Lei

    Trimis de pe al meu SM-N975F folosind Tapatalk

  8. #228 SP
    Member Ramon's Avatar
    Si eu comand prima data de pe gamers.ro
    Ar fu bine sa confirme mai multe persoane ca au mai luat de la ei si ca e totul ok

  9. #229 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Pff, de abia astept sa vad postarile pe "Ce ne-am cumparat azi". Felicitari pentru achizitie! Cum apare pe la Altex/eMag... sar si eu cu o comanda.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  10. #230 SP
    Member dtancu's Avatar
    Al meu a plecat azi de pe Amazon Italia

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  11. #231 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Urat daca fac asta cu pretul. Ar trebui sa-i contactati si sa vedeti ce spun. La urma urmei, aveti mail-ul de confirmare si daca nu respecta preturile, faceti plangere la ANPC ca sa va dea diferenta inapoi - sunt obligati sa se supuna ANPC, chiar daca au sediul social in alta tara, cat timp vand pe teritoriul romaniei.

    In other news, e fff tare ca deja le-au trimis. Cu putin noroc va ajung luni
    Eu cand am comandat de la ozone.ro, tot din ungaria, u trimis joi seara si l-am primit vineri dimineata.
    Nu te ajuta cu nimic ANPC facut celor de la gamers, fiind firma cu sediul in Ungaria, parca de acolo sunt.

    Totusi, e bine ca livreaza. Daca au impartit comanda in 2 produse e easy, poti refuza coletul cu controller-ul bagat la pret intreg, zic


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #232 SP
    Member Ramon's Avatar
    Am sunat acum la gamers.ro in legatura cu precomanda ce include un controller in plus. Mi-au zis ca sunt vreo 10 comenzi la care s-a gresit si au plecat de fapt 2 colete: unul la pretul corect de 2517 si unul la pretul de 2743. Deci vom primi doua xboxuri, si ramane sa il preluam doar pe cel la pretul corect.

    Coletele pleaca astazi din Timisoara pentru a ajunge maine. Mi-au dat si nr de awb pt ambele comenzi.

  13. #233 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    @Ramon, nu este problema, le poti lua pe ambele, iau eu coletul cu pret mai mare, si asa nu am prins precomanda

  14. #234 SP
    Member Ramon's Avatar
    Sure, lasa-mi mesaj privat cu nr tau de telefon.

  15. #235 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am trimis

  16. #236 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Nu te ajuta cu nimic ANPC facut celor de la gamers, fiind firma cu sediul in Ungaria, parca de acolo sunt.
    Ba da. Orice firma care-si desfasoara activitatea pe teritoriul altei tari, e obligata sa respecte legile acelei tari. Iar ei nu puteau sa desfasoare activitatea aici, ca si JRC spre ex, fara sa inregistreze firma la registrul comertului. Astfel ca se poate apela la ANPC fara nicio problema.

  17. #237 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am trecut prin asa ceva cu edigital.ro, nu se rezolva nimic, crede-ma, trimit mai departe la departamentul din tara mama, chiar daca au activitate si firma inregistrata aici.

    Foarte ciudat anyway.

  18. #238 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E foarte nasol daca-i asa. Poate ar trebui facute 10-15-20 de reclamatii, pentru ca ei se supun clar legilor din RO.
    Anywho, asta a fost un motiv definitoriu pentru mine la achizitia consolei, astfel incat momentan am preferat sa stau fara, decat sa iau de la gamers.ro.

  19. #239 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Din ce aud, de la prieteni, etc, sunt foarte ok cei de la gamers.
    Sa speram ca nu o sa aiba nimeni nevoie de garantie sau alte probleme


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #240 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da si eu i-am recomandat la livrare si jocuri, dar nu am testat si nici nu cred ca voi testa vreodata ceva atat de scump unde exista riscul de stricare. Desi cel mai probabil nu se compara cu edigital.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 53 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts