Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 53 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast
Results 241 to 260 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #241 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    E foarte ciudat, cum sa nu aiba emag niciun stoc la SX?...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #242 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Va rog frumos sa faceti reclamatii la Gamers RO dupa ce-mi vine mie Xbox-ul ca nu vreau sa se razbune pe cei 'nevinovati'

    O companie care functioneaza in Romania se supune regulilor din Romania cum spune si Razvan.
    Garantie ai la consola 2 ani conform legilor din Romania. Daca se strica, o trimiti inapoi si primesti una noua. Ai acte.

    Nu inteleg de unde anxietatea asta cu Gamers RO, pana una alta sunt singurii care aduc in Romania Xbox Series X day one. Da este posibil sa fi trimis gresit niste comenzi dar come on, sunt oameni.
    Important este ca se straduiesc si nu dau mesaje noaptea la 22.00 ca 'daca nu ne dai banii acum ia-o la cioc'.

    LE: Am uitat o chestie. Ganditi-va ca desi nu e un caz ideal, strict aceasta situatie paradoxala in care un produs nu e oficial in RO dar este adus de o firma din RO (e.g Xbox Series), tu ca si consumer ai avantajul ca in cazul unui defect nu sta nici naiba sa 'il repare' pentru ca... nu are cine... produsul nefiind oficial in RO => deci, daca se strica il trimiti pachet si astepti o consola noua conform garantiei.
    Acum cat ar dura... na...

  3. #243 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e deloc ciudat. Din moment ce nu se lanseaza oficial in RO, ei, ca orice alt retailer de aici, se bazeaza pe furnizori externi.
    Care furnizori sunt din alte tari, unde se lanseaza oficial.

    Si atunci intervine problema urmatoare - luam de la magazinele locale ca sa dam in alta tara (Ro) si riscam sa suparam populatia de aici care nu prinde?
    Iar in cazul in care fac asta, o fac pentru ceva bani in plus. Astfel ca ei vin cu propuneri la retailerii din Ro cu un pret cu 100$ mai scump (ipotetic vorbind), pentru o cotatie de 50 de console. Iar atunci, comerciantul trebuie sa aibe acei 100$ extra + TVA + adaos ca sa merite si pentru ei, iar produsul va ajunge la raft cu ~180-200$ mai scump decat oficial si cumparatorul din Ro este dezamagit si ori nu cumpara, ori ii vorbeste de rau in mediul online.

    Deci oricum o dai nu e bine

  4. #244 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am dat telefon acum la Gamers RO, consolele sunt in Timisoara dupa cum spunea si Ramon si vor fi livrate catre noi.
    Mi-au dat AWB, l-am verificat ulterior la Fan Courier prin telefon, este totul ok.

    Daca nu primiti automat factura electronica (ceea ce va fi si garantia), solicitati acest lucru pe mail la '[email protected]' si o veti primi imediat, eu am primit-o in cateva minute.

  5. #245 SP
    Member chios's Avatar
    Acum am primit și eu factura

  6. #246 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Mai avem vreun coleg care o sa primeasca doua console?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #247 SP
    Junior Member mwscoofield's Avatar
    Pff, cum sa nu prind nici Series X-ul la precomanda... damn!

    Credeti ca nu a aparut pe eMag/Flanco/Altex din cauza faptului ca acestea au semnat un contract cu Sony pentru presale-ul la PS5?

  8. #248 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu. Nu a aparut pentru ca nu se lanseaza oficial in romania si nu se gaseste niciun furnizor care sa aibe disponibile XSX-uri.

  9. #249 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    Am primit și eu factura și awb, dar pe site scrie doar ca a fost înregistrat, nimic despre status.

    Breathing intensifies

  10. #250 SP
    Member Ramon's Avatar
    Stati linistiti ca o sa primim maine consolele. Cel tarziu miercuri daca intarzie fan courier.

  11. #251 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    O poza de la Gamers. Mai mult ca sigur le-au pus la curier si zilele urmatoare o sa ajunga la voi.
    Attached Images Attached Images 124352950_201417308112903_3589005163118480033_o.jpg

  12. #252 SP
    Member Ramon's Avatar
    Alea doua din poza sunt ale mele

  13. #253 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    M-a taiat burta la propriu, de unde ai pozele de pe vreun cont de social media??

  14. #254 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    De pe pagina lor de Facebook.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  15. #255 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Strict informativ las linkul asta, ca sa intelegeti ca ANPC-ul nu e Dumnezeu, totul tine de perspectiva alegerilor noastre: https://anpc.ro/articol/521/drepturi...or-pe-internet

  16. #256 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Logic. Ideea e ca daca se dovedeste o neregula, ei dau amenda, care nu este prea mica. Mai departe, obliga comerciantul la ceva anume. Lucru pe care comerciantul il face sau nu.
    Daca nu face si noi nu mai facem nimic, aia este. Daca in schimb noi mai facem o reclamatie fix pentru ca nu s-a respectat decizia ANPC, vor mai lua o amenda si inca o amenda astfel incat de cele mai multe ori, e mai ieftin pentru ei sa ne schimbe produsul initial decat sa ia acea/acele amenzi.

  17. #257 SP
    Member Ramon's Avatar
    Ce status au AWB-urile voastre de la gamers? La mine apare ca fiind doar inregistrat si atat.

  18. #258 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Ce status au AWB-urile voastre de la gamers? La mine apare ca fiind doar inregistrat si atat.
    Ultimul status al expeditiei: expeditie in livrare in data
    10.11.2020 08:37

    dar am un feeling ca nu ajunge azi, nu am primit nici un sms de la fan....

  19. #259 SP
    Member Ramon's Avatar
    Eu am 2 awb-uri de fapt. La unul apare doar inregistrat, la unul ca a ajuns in depozit, dar nu a fost incarcat spre livrare.

  20. #260 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    "8. Daca aveti probleme la achizitionarea de produse din afara tarii, reclamatia dumneavoastra va trebui solutionata de o entitate straina. Pentru probleme legate de bunurile cumparate trebuie sa va adresati vanzatorului sau unei autoritati din tara de origine a vanzatorului. Pentru probleme de livrare si transport raspunderea apartine operatorului de servicii de curierat. Pentru problemele legate de garantie, sunt situatii in care veti fi nevoit sa expediati produsul inapoi la vanzator sau la un service din zona in care opereaza acesta - luati in calcul si aceste costuri sau cautati produse a caror garantie poate fi asigurata in Romania;"
    Cum scriam si mai sus, ANPC nu este zeitate suprema. Prin punctul asta si-au declinat competenta catre o alta entitate. Iei din Polonia, te bati cu vanzatorul acolo, ca lor le-ai bagat banii in buzunar, iar ai nostri nu au autoritate mai departe de granita Romaniei.
    Ce am scris mai sus se refera strict la achizitiile onlune. La cele din magazinele fizice, se aplica legislatia romaneasca, acolo unde ANPC ne poate veni in ajutor

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 53 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts