Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 53 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #761 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Merci Xander. Dar consola a comandat cineva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #762 SP
    Junior Member Disab's Avatar
    Stie cineva detalii de la gamers? Am comandat pe 14 feb un xsx, initial au zis ca ajunge pe 15 martie maxim, apoi ca pana pe 1 aprilie il am, dar inca nu am primit nimic.. Sa mai sper sau sa caut pe alte site-uri? Eventual daca stiti ultima comanda onorata, eu am 1666103

  3. #763 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu mai bint intrebi/intrebati direct la ei, ori la telefon ori pe facebook?

  4. #764 SP
    Junior Member Disab's Avatar
    As face asta, dar de o saptamana nu au mai raspuns la telefon. Oricum partea de relatii clienti e la pamant la gamers. Eu tot incerc sa sun o data la cateva zile

  5. #765 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si atunci mergi pe cealalta optiune. Ia-i pe messenger de la Facebook. Mie mi-au raspuns destul de repede de fiecare data cand am avut ceva de intrebat.

  6. #766 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Si mie mi-au raspuns in aceasi zi la mesajul de pe FB, desi au fost destul de expeditivi. Imi pare rau sa vad ca sunt inca comenzi neonorate. Ma gandeam ca atunci cand am primit-o eu, au procedat la fel cu toti.

  7. #767 SP
    Junior Member Disab's Avatar
    Raspunsul celor de la gamers

    Buna ziua

    Comanda dumneavoastra este undeva pe la mijlocul comenzilor. Practic am primit atatea comenzi incat am reusit sa onoram doar cele care au fost plasate in prima zi.

    Va intelegem complet frustrarea, furnizorul, (Microsoft) ne-a promis caci o sa ne permita practic un stoc nelimitat, si ne-a incurajat sa dam drumul la comenzi cu incredere. Nu s-au tinut de cuvant, si acuma ne-au incurcat enorm. Va dati seama ca ar fi in interesul nostru sa vindem cat mai mult, dar nu putem din cauza lor.

    Trebuia sa mai primim console in aprilie, dar au facut delay la transport pana in mai. Deci doar luna viitoare.

    Pana atunci va putem oferi un discount de 10% la consolele Xbox Series S.

    Va multumim pentru rabdare si intelegere.

  8. #768 SP
    Junior Member XCuby4everX's Avatar
    Ptr cei ce intrebati de Gamers.ro sunt praf din toate punctele de vedere si cel mai important nu da doi bani pe client!!Eu am avut comanda ptr xbox series x pe data de 12 feb si alti 3 prieteni de ai mei au facjt pe 15,16 si repectiv 17feb.La inceputul lunii Martie pina in 10 cred gamers au inceput sa trimita o mica parte din comenzi de series x iar cei 3 prieteni ai mei au primit consolele cred ca prin foarte mult noroc ptr ei iar eu cu comanda de pe 12 feb si nr comenzii mult sub cei trei prieteni ai mei am ramas in aer,am zis ok si i am contactat cu intrebarea cum se onoreaza comenzi de pe data 15,16 si 17 feb si eu de pe 12 feb nu stiu nimic de comanda!!!!La primul raspuns mi au zis ca nu sa specificat nicaieri ordinea de livrare a comenzilor si dupa cateva schimbari de intrebari si raspunsuri cu ei mi sa raspuns ca nu mi au promis nimic iar eu crezand ca daca fac comanda de ceva ma astept sa vina si pare ca un angajament care ar trebui sa l respecte cei de la gamers! Vazand ca eu ca client sunt nimic ptr ei am renuntat!!Sa inchei un prieten din cei 3 care au xboxul are probleme cu el a contactat gamers.ro ptr garantie si i sa dat un link de la microsoft si sa se descurce cu ei de parca celor de la microsoft a platit cash 2700 de lei si sau spalat pe maini!!Concluzie fugiti de gamers ro.

  9. #769 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu stiu cum e cu xbox-ul in romania....dar cu garantia emag-ul face la fel...eu am avut probleme cu un tv LG si au zis ca ei nu au cu ce sa ma ajute, mi-au dat un nr de telefon de la sediul LG si atat. Nu te astepta ca acesti terti sa te ajute in vreun fel. Tot tu trebuie sa suni si sa te zbati.

  10. #770 SP
    Junior Member XCuby4everX's Avatar
    Te au trimis la LG ptr ca LG sunt oficial in Romania si au service autorizar in schimb xbox live is xbox seiesx/s nu sunt official in Romania prin urmare nu pot oferi garantie intro tara care nu sunt lansati deci e posibil sa nu rezolvi nimic dar momentan prietenul cu pricina xbox ul stricat inca nu a accesat linkul dat de gamers .ro si sa contacteze microsoft sa vedem daca are vreo rezolvare am sa va tin la curent.Gamers .ro au un magazin Ungaria cred ca de acolo au adus si xboxurile si era mult mai usor mai ales corecti fata de client sa ia consola ei si sa rezolve cu garantia ptr ca xbix live si xbox series sunt lansate oficial in ungaria si prin urmare au si suport dar va repet fugiti de gamers ro

    ---------- Post added 08-04-2021 at 13:10 ----------

    Scuze de daca mai pap cate o litera sau gresesc cum scriu sunt in mers scriu cu telefonul si butoanele sunt prea mici ptr degetele mele )))

  11. #771 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu nu fug nicaieri de gamers.ro, mie mi-au livrat XSX in ziua lansarii si mereu cand am sunat au raspuns si la telefon imediat.

    Iti inteleg experienta negativa cu ei dar nu mai generalizati ca nu este cazul.
    Ce le pot reprosa si eu celor de la gamers este ca in 2021 nu au inca plata online si ma obliga mereu sa ma spal pe maini cu bancnote...

    Sunt curios sa aflu pana la capat cum a rezolvat amicul tau cu garantia, te rog daca poti sa faci update cand vei afla.

  12. #772 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Heads up celor care s-au inscris in decembrie la tombola Altex pentru XSX. Pe mine m-au sunat azi sa ma intrebe daca mai vreau

  13. #773 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca au facut lista de asteptare si la Xbox, dupa ce in mail nu au zis nimic de asta, inseamna ca sunt chiar nesimtiti

  14. #774 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by BlkHrt View Post
    Heads up celor care s-au inscris in decembrie la tombola Altex pentru XSX. Pe mine m-au sunat azi sa ma intrebe daca mai vreau
    Si l-ai vrut? Pretul a ramas tot 2500 lei, ca in Decembrie?

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca au facut lista de asteptare si la Xbox, dupa ce in mail nu au zis nimic de asta, inseamna ca sunt chiar nesimtiti
    Mie nu mi se pare o idee rea sa dea prioritate celor care l-au vrut in Decembrie, au participat la tombola si au stat si cu banii blocati la ei cateva zile. Oricum, nu sunt nici pe departe la fel de multi ca la PS5. Pacat ca n-au anuntat cati sunt exact si ca n-au dat numere de ordine, ca la ceilalti.

  15. #775 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare o idee foarte rea, tocmai pentru ca a trebuit sa participi la tombola aia nu prea legala pentru asa ceva.
    Dar mai ales pt ca nu au anuntat nimic de nicio lista de asteptare sau numere de “ordine”.

  16. #776 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    Este o idee foarte naspa , ce faci excluzi toti oamenii care poate la momentul respectiv nu aveau banii pe card de la orice sansa de a cumpara in urmataorele luni de zile cand au bani ?

  17. #777 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by XCuby4everX View Post
    Te au trimis la LG ptr ca LG sunt oficial in Romania si au service autorizar in schimb xbox live is xbox seiesx/s nu sunt official in Romania prin urmare nu pot oferi garantie intro tara care nu sunt lansati deci e posibil sa nu rezolvi nimic dar momentan prietenul cu pricina xbox ul stricat inca nu a accesat linkul dat de gamers .ro si sa contacteze microsoft sa vedem daca are vreo rezolvare am sa va tin la curent.Gamers .ro au un magazin Ungaria cred ca de acolo au adus si xboxurile si era mult mai usor mai ales corecti fata de client sa ia consola ei si sa rezolve cu garantia ptr ca xbix live si xbox series sunt lansate oficial in ungaria si prin urmare au si suport dar va repet fugiti de gamers ro

    ---------- Post added 08-04-2021 at 13:10 ----------

    Scuze de daca mai pap cate o litera sau gresesc cum scriu sunt in mers scriu cu telefonul si butoanele sunt prea mici ptr degetele mele )))
    Am inteles asta dar in ambele cazuri fie ca este reprezentanta sau nu, cred ca tot tu trebuie sa te zbati. Garantia cred ca e pe toata europa, probabil ar trebui sa sune la cel mai apropiat sediu dinasta xbox, parca in ungaria este, si sa ceara detalii....eu nu m-as lasa in baza unor terti mai ales de prin afara.

  18. #778 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    A mai fost cineva sunat de altex pentru livrare consola de la prima lor tombola?
    Pe mine m-au sunat astazi, insa am refuzat-o pt ca am prins de la gamers si nici n-am avut timp de gandire )

  19. #779 SP
    Junior Member Leopardu's Avatar
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    A mai fost cineva sunat de altex pentru livrare consola de la prima lor tombola?
    Pe mine m-au sunat astazi, insa am refuzat-o pt ca am prins de la gamers si nici n-am avut timp de gandire )
    Pff... trebuia sa zici ca te mai gandesti si asa intrebai aici pe forum.. de exemplu o luam eu.....

  20. #780 SP
    Member miculas10's Avatar
    Și eu am fost sunat astăzi , de la tombola când am participat ������ am și uitat de ele mult timp a trecut ������.
    Nu am știut ce sa zic am zis ca revin cu un telefon peste 1 ora și o sa zic răspunsul , a zis e ok.
    Am sunat pe colegul mea care vrea Xbox am zis ca ai noroc vrei Xbox serios X încă ,pentru ca am fost sunat de la Altex...o zis ca da sigur ������������

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 53 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts