Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 53 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast
Results 821 to 840 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #821 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Nu faci bine, incurajezi specula... Eu am asteptat 7 luni pana am prins PS5-ul la pretul normal, o sa cumpar si un XSX dar nu dau bani in plus.
    Magarii de la gamers.ro puteau sa puna 2 jocuri la pret intreg de bani aia dar nu ei vor profit maxim.
    Magarii de la gamers.ro sunt o firma mica, de apartament, care de bine de rau au fost singurii din Romania care au adus XSX in ziua lansarii si toate consolele au fost livrate day one, la pretul corect, nici un leu in plus.

    Timp de precomanda a fost suficient la ei, cine a vrut XSX in ziua lansarii si si-a asumat riscul de a comanda la gamers.ro a avut suficient timp sa dea precomanda.

    Ulterior, fiecare face ce poate sa supravietuiasca in jungla asta unde cei mari ii mananca ca pe hamsii.
    Magari sunt altii care au cifra de afaceri cat PIB-ul Angolei si cu toate astea permit samsarilor sa vanda console PS5 la 5000 de RON la ei pe site.

    Nu sunt avocatul celor de la gamers.ro, dar nu mi se pare ca fac ceva diferit si infinit mai condamnabil fata de ce fac astia mari, ba din contra.
    Pentru oamenii aia din Oradea (gamers=franciza a mai marelui konsolevilag din Ungaria), poate chiar conteaza aia 300-400 RON in plus/consola, poate ii ajuta sa supravietuiasca si sa avem si noi un Romania un gameshop dedicat.
    JRC n-a reusit, au murit pe barba lor, nici astia de la gamers.ro nu par sa dea prea mult din coate si da, au foarte mult de lucrat la capitolul customer service, dar eu spun ca merita mai degraba ajutati ei decat ... in fine.
    E doar parerea mea..

  2. #822 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nu ma intreseseaza ca sunt mici si ca au fost corecti la inceput, ce fac nu e in regula, daca esti un magazin care tine la reputatie si iti respecti clientii. Nu am zis ca e bine ce face emag cu partenerii, normal era sa nu ii lase sa vanda la suprapret.


    In momente de criza iese la suprafata partea urata a oamenilor si a magazinelor de 2 bani.
    Altex a crescut un pic in ochii mei pentru ca sunt singurii care nu s-au pretat la bisnitareala asta.

  3. #823 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din cate stiu, gamers.ro este din Ungaria, adica tara care nu are Xbox oficial, la fel ca noi, deci ei le iau tot prin furnizori terti, la pret mai umflat (pt ca furnizorii vor extra profit si trec prin 5 maini pana ajung la magazin), astfel ca parerea mea, asa cum am zis si mai devreme, este ca ei nu umfla preturile, ci-si pun adaos normal la consola, dar au ales sa o ia mai scumpa, pentru ca este cerere mare.

    La fel este si la Altex si eMag. Ei pot lua la pret mai mare de la furnizori care au preturile umflate, dar au decis sa nu.

    Ciudat este faptu ca pe site-ul lor de HUN, consola este la pretul normal, de ~2500 lei..

    LE: se pare ca Ungaria are Xbox oficial din 2010 - chiar nu stiam

  4. #824 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ca sa tii la reputatie trebuie intai sa o castigi, iar ca sa o castigi ai nevoie in primul rand sa supravietuiesti.

    Cum pandemia a afectat in egala masura si Ungaria unde gameshop-ul mama cu siguranda nu a mai vandut mai nimic on site in magazinele fizice, iti dai seama ca pe 'delegatii' din Oradea i-au fortat sa incerce sa castige si ei ceva in plus per consola, altfel ar fi avut de mult soarta celor de la JRC.

    Nu ma intelege gresit, nu sustin practici de specula, dar cred ca noi ca si comunitate de gaming trebuie sa fim putin mai indulgenti cu cei care chiar incearca sa aduca un gameshop dedicat pe piata romaneasca.

    LE: Ce le pot reprosa imperativ celor de la gamers.ro si am facut-o deja si prin telefon este ca in anul 2021 nu au implementat plata online, nu inteleg de ce anume refuza sa faca treaba asta.

  5. #825 SP
    Member Para81's Avatar
    Cine doreste sa cumpere dupa amazon.de poate comanda ca este pe stoc

    https://www.amazon.de/-/en/1882/dp/B08H93ZRLL

    In jur de 2575 ron cu tot cu transport.
    Bafta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #826 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    @Razvan , din cate stiu Ungaria are suport oficial Xbox , tara se poate regasi si in lista asta aici cu "supported regions" https://www.xbox.com/en-US/regions

  7. #827 SP
    Junior Member HuuuuuuH's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Cine doreste sa cumpere dupa amazon.de poate comanda ca este pe stoc

    https://www.amazon.de/-/en/1882/dp/B08H93ZRLL

    In jur de 2575 ron cu tot cu transport.
    Bafta!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    În link-ul trimis de tine apare consola la 499 euro si transportul la un pret de 595 euro (sau cel puțin la mine?..).

  8. #828 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by HuuuuuuH View Post
    În link-ul trimis de tine apare consola la 499 euro si transportul la un pret de 595 euro (sau cel puțin la mine?..).
    Pai asta nu este vanduta de amazon, la momentul respectiv consola era vanduta de Amazon.de si avea transport 12€ .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #829 SP
    Junior Member pr0ph3t's Avatar
    A sosit consola de la gamers astazi, mult mai rapid decat era estimat. Totul in regula.

  10. #830 SP
    Junior Member troy07's Avatar

  11. #831 SP
    Junior Member mario08's Avatar
    Cam indoielnica oferta de pe amazon , avand 2 optiuni :

    1 - 599euro + 390.30euro - livrata din Portugalia

    2 - 475euro + 595euro - livrat de Console Play

    Cel putin asa inteleg eu , din cele 2 oferte

  12. #832 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Probabil când a postat el era stoc de la Amazon, nu de la alti selleri

  13. #833 SP
    Junior Member troy07's Avatar
    A fost vandut de catre Amazon, 517 Euro cu transportul standard inclus pana in Romania.

    A star in jur de o ora in stoc, de obicei disparea in maxim cateva minute.

  14. #834 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce nu imi place la Microsoft e ca prioritizeaza Series S in loc de X pe partea de productie.

    Nu e graba mi-am luat PS5 si mai am un One X dar as vrea sa imi iau un Series X de craciun la pretul normal cu garantie in RO.

  15. #835 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca prioritizeaza (cel putin nu am citit nimic despre asta - daca ai vreo sursa, please share) cat faptul ca lumea nu se inghesuie sa achizitioneze Series S, iar Series X dispare instant din stocuri cand apare.

    Si eu speram sa am pana acum, dar efectiv nu am de unde, daca mai sunt si pretentios si refuz sa iau fara garantie din Ro, de la un magazin care stiu ca o si onoreaza

  16. #836 SP
    Manager paul's Avatar
    Xbox All Access: All-4-One "It's All There (I Swear Remix)":

  17. #837 SP
    Junior Member smugdessert2013's Avatar

  18. #838 SP
    Junior Member Gamer xD's Avatar
    Salutare tuturor! Scuzati-ma, in primul rand...Nu mai sunt la curent cu noutatile in materie de console de mult timp...ultima consola pe care o am in colectie fiind un Xbox One phat din 2016. Recent m-am gandit ca XSX ar fi o achizitie faina pentru mine si acum sunt hotarat sa o cumpar.
    Singurul site unde am vazut un pret cat de cat ok este Gamers.RO....Stie cineva cum se procedeaza acolo? Dau comanda si trebuie sa astept o perioada sau cum..? Stiu ca stocurile sunt praf de ceva vreme peste tot in lume si habar nu am ce si cum.

    Daca ma poate ghida cineva in privinta asta, ar fi fain.

  19. #839 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Gamer xD View Post
    Salutare tuturor! Scuzati-ma, in primul rand...Nu mai sunt la curent cu noutatile in materie de console de mult timp...ultima consola pe care o am in colectie fiind un Xbox One phat din 2016. Recent m-am gandit ca XSX ar fi o achizitie faina pentru mine si acum sunt hotarat sa o cumpar.
    Singurul site unde am vazut un pret cat de cat ok este Gamers.RO....Stie cineva cum se procedeaza acolo? Dau comanda si trebuie sa astept o perioada sau cum..? Stiu ca stocurile sunt praf de ceva vreme peste tot in lume si habar nu am ce si cum.

    Daca ma poate ghida cineva in privinta asta, ar fi fain.
    Cumpara cat mai apuci ca tocmai ai dat pont unde se gaseste


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #840 SP
    Junior Member pr0ph3t's Avatar
    Quote Originally Posted by Gamer xD View Post
    Salutare tuturor! Scuzati-ma, in primul rand...Nu mai sunt la curent cu noutatile in materie de console de mult timp...ultima consola pe care o am in colectie fiind un Xbox One phat din 2016. Recent m-am gandit ca XSX ar fi o achizitie faina pentru mine si acum sunt hotarat sa o cumpar.
    Singurul site unde am vazut un pret cat de cat ok este Gamers.RO....Stie cineva cum se procedeaza acolo? Dau comanda si trebuie sa astept o perioada sau cum..? Stiu ca stocurile sunt praf de ceva vreme peste tot in lume si habar nu am ce si cum.

    Daca ma poate ghida cineva in privinta asta, ar fi fain.
    Salut, eu am dat comanda la ei acum vreo 2 săptămâni. Singura metodă de plată e ramburs la curier, consola a venit mult mai repede decât ma așteptam: 2 zile lucrătoare - ei estimau undeva la 10, deci probabil a fost pe stock.

    A venit ambalată ok, fără bușituri, totul merge in regulă.



    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Cumpara cat mai apuci ca tocmai ai dat pont unde se gaseste


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    E disponibila pentru comandă de mai bine de o luna pe site-ul de la gamers, nu e ceva nou.

    Sent from my CLT-L09 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 53 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts