Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 53 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #861 SP
    Junior Member DK ShadoW's Avatar
    XSX e in stock pe Gamers, mi-a venit in 2 zile comanda

  2. #862 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Quote Originally Posted by DK ShadoW View Post
    XSX e in stock pe Gamers, mi-a venit in 2 zile comanda
    La 3100 ron … cred si eu ca e in stock

  3. #863 SP
    Member rockybt18's Avatar

    Clubul Xbox Series X

    Am reusit sa prind si eu una in UK XBOX Store aseara la cateva minute dupa anunt. Greu tare, siteul semi picat, erori cand sa dau buy now dar in cele din urma am reusit.
    Pot pensiona in sfarsit One X-ul, il pun la odihna din noiembrie.
    Am verificat azi si se pare ca nici buton de preorder nu mai apare.
    In alta ordine de idei, de acord, scalperii si-au facut datoria, deja se vand pe ebay cu 8-900£.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #864 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Quote Originally Posted by rockybt18 View Post
    Am reusit sa prind si eu una in UK XBOX Store aseara la cateva minute dupa anunt. Greu tare, siteul semi picat, erori cand sa dau buy now dar in cele din urma am reusit.
    Am tot urmarit si eu dar in final am abandonat! Cel mai departe adaugasem in cos dar cand sa dau comanda out of stock!
    Astept sa apara prin Romania ca imi e frica ca ajung la nebuni )

  5. #865 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai probabil nu va aparea in Romania decat neoficial, la preturi foarte mari.

    Sunt sanse fff mici sa vina pe canal oficial, pe la Altex/eMag.

  6. #866 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Sunt sanse fff mici sa vina pe canal oficial, pe la Altex/eMag.
    De ce crezi asta? In UK vad ca apar din ce in ce mai multe stock-uri!
    Eu ma astept ca in Septembrie sa inceapa sa apara si pe la noi!

  7. #867 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Referitor la stocurile din UK pot confirma ca inca sunt probleme sa gasesti noile console in stock prin magazine. Pana aseara tot am urmarit situatia stockurilor dar nu am reusit sa pun mana pe vreuna. Amazon UK , Xbox store, Game, Currys, Argos continuu sunt out of stock. Ma indoiesc sa apara ceva in viitorul apropiat in magazinele noastre mioritice. Poate doar de la resellerii de pe emag ce le vand la preturi de afaceristi de ebay.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #868 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavicu View Post
    De ce crezi asta? In UK vad ca apar din ce in ce mai multe stock-uri!
    Eu ma astept ca in Septembrie sa inceapa sa apara si pe la noi!
    Pt ca Xbox exista in mod oficial in UK. România nu e printre tarile unde isi lansează in mod oficial produsele. They dont give a **** about us. Ce apare acum la magazinele noastre sunt obținute prin intermediari din alte tari unde s-a lansat consola. Si fiecare intermediar mai adaugă ceva la preț. De aia n-o vezi la preț normal la noi.

  9. #869 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavicu View Post
    De ce crezi asta? In UK vad ca apar din ce in ce mai multe stock-uri!
    Eu ma astept ca in Septembrie sa inceapa sa apara si pe la noi!
    Ce a zis GabiCutlac + ca tine cont de faptul ca XSX s-a lansat de 1 an si nu cred ca au fost aduse mai mult de 500 de bucati oficial in RO.
    Asta comparativ cu PS5 care a trecut lejer de 10k de console aduse oficial.

    Din pacate aici intra si interesul scazut al romanului care vrea doar pesecinci.

  10. #870 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Cred ca are legatura si cu faptul ca la noi torrentul e in floare si avem net bun, comparativ cu multe alte tari...iar xbox-ul e un pc pana la urma(tot ce e pe xbox este si pe pc)....de aici si dezinteresul romanilor fata de xbox.

  11. #871 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca Microsoft joaca pe cartea 'lasa-ma sa te las' sau 'ti-o dau daca mi-o dai', atunci totul se duce de rapa si ne vom invarti in acest cerc al mizeriei si al umilintei pana la infinit.

    In perioada 2006-2013 nu cred (din cate imi amintesc) ca in Romania se batea lumea pe PS3 foarte tare.
    Am lucrat in Ubisoft Romania in acea perioada (2006-2011) si imi amintesc ca ne-am cumparat console cam toti, nu cred ca era 1 PS3 la 3-4 Xbox 360-uri.

    Bazandu-ne pe asta, SONY trebuia sa se duca mai degraba in Republica Moldova unde se va duce Real Madrid acum (scuze de off-topic, am trait sa vad si anomalia si umilinta asta), dar au ales sa investeasca in piata locala si sa vada cum merge treaba.
    SONY a facut totusi o mutare super smart, intrucat proportia s-a inversat la PS4 vs Xbox One, ba chiar risc sa spun ca au fost 6 console PS4 la un Xbox One in Romania.

    Back on-topic:
    Daca Microsoft nu face acelasi lucru si nu pun console la vanzare ca sa testeze piata, nimeni din Romania nu se va da peste cap sa cumpere cum am facut noi astia mai entuziasti un XSX no matter what, fie la suprapret fie cu N eforturi suplimentare si riscuri aferente (garantii etc)...

    PS:
    Daca am gresit cu popularitatea PS3 in acea perioada, imi cer scuze in avans, dar eu asa imi amintesc perioada aceea, toata lumea vroia 'trei_saizeci'.

  12. #872 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    Eh, intradevar in Romania sa zici ca ajunge mai greu pe cale oficiala! Dar totusi avem amazon.de de ex! Doar ca nu e stock pe nicaieri! PS pare sa fi rezolvat problema cu acele componente inexistente pe piata ca vad ca tot apar stock-uri! Ma astept ca in curand sa rezolve si Microsoft problemele si sa inceapa sa apara!

    Mai ales ca vine perioada BF-ului si sarbatorile! Cu atat mai mult ma astept sa inceapa sa apara pe stock in Europa!

    Eu am o comanda la muziker data si au spus ca livrarea se va face la inceput de Decembrie cel tarziu ca atunci a promis Microsoft ca va furniza un stock mai mare de console!

    Edit: daca nu aveam jocuri cumparate pe cont la xbox, imi luam PS! Mi se pare inacceptabil ca dupa un an de la lansare sa nu rezolvi problema stock-urilor! De asemenea mi se pare oribila metoda ce o practica Microsoft cu stock-urile, de a da drumu la ele in batch-uri mici de cateva ori pe zi (xbox store uk)! E clar ca 99% vor fi cumparate de scalperi

  13. #873 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Daca Microsoft joaca pe cartea 'lasa-ma sa te las' sau 'ti-o dau daca mi-o dai', atunci totul se duce de rapa si ne vom invarti in acest cerc al mizeriei si al umilintei pana la infinit.

    In perioada 2006-2013 nu cred (din cate imi amintesc) ca in Romania se batea lumea pe PS3 foarte tare.
    Am lucrat in Ubisoft Romania in acea perioada (2006-2011) si imi amintesc ca ne-am cumparat console cam toti, nu cred ca era 1 PS3 la 3-4 Xbox 360-uri.

    Bazandu-ne pe asta, SONY trebuia sa se duca mai degraba in Republica Moldova unde se va duce Real Madrid acum (scuze de off-topic, am trait sa vad si anomalia si umilinta asta), dar au ales sa investeasca in piata locala si sa vada cum merge treaba.
    SONY a facut totusi o mutare super smart, intrucat proportia s-a inversat la PS4 vs Xbox One, ba chiar risc sa spun ca au fost 6 console PS4 la un Xbox One in Romania.

    Back on-topic:
    Daca Microsoft nu face acelasi lucru si nu pun console la vanzare ca sa testeze piata, nimeni din Romania nu se va da peste cap sa cumpere cum am facut noi astia mai entuziasti un XSX no matter what, fie la suprapret fie cu N eforturi suplimentare si riscuri aferente (garantii etc)...

    PS:
    Daca am gresit cu popularitatea PS3 in acea perioada, imi cer scuze in avans, dar eu asa imi amintesc perioada aceea, toata lumea vroia 'trei_saizeci'.
    Ps3 a fost un fail peste tot in lume...eu imi aduc aminte de prin copilarie ca ps1 si ps2 era super cautat in romania...dintre toti prietenii, doar unul avea xbox pt ca avea rude in america....sa iti spun sincer, in afara de un joc numit sudeki...restul nu m-au dat pe spate la vremea respectiva....eu sunt foarte practic de fel si nu mi-as lua xbix in veci pentru simplul fapt ca e un pc...ba mai mult mi-as lua abonament la nvidia si ma joc linistit fara vreo unitate de mii de euro

  14. #874 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Xbox Series X|S - achizitie din Romania

    Pai si PS e un PC. Si telefoanele. Nu inteleg relevanta discutiilor de genu asta.

    Faza e ca daca incepi un joc pe PS si pleci de acasa sau vrea cineva da foloseasca TV-u, nu poti continua pe PC (daca ai un PC potent, desigur) sau pe telefon/tableta.

    Also, e mai rentabil Game Pass pentru cloud gaming + jocurile incluse, decat nvidia unde trebuie sa ai jocurile luate separat.
    Doar sa-l faca jucabil, pentru ca cel putin in RO, e inutilizabil.

    Va rog sa ramaneti on topic. Nu vreau sa vad postari de genu “eu nu vreau xbox, prefer PS” pe threadu asta.

  15. #875 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai si PS e un PC. Si telefoanele. Nu inteleg relevanta discutiilor de genu asta.

    Faza e ca daca incepi un joc pe PS si pleci de acasa sau vrea cineva da foloseasca TV-u, nu poti continua pe PC (daca ai un PC potent, desigur) sau pe telefon/tableta.

    Also, e mai rentabil Game Pass pentru cloud gaming + jocurile incluse, decat nvidia unde trebuie sa ai jocurile luate separat.
    Doar sa-l faca jucabil, pentru ca cel putin in RO, e inutilizabil.

    Va rog sa ramaneti on topic. Nu vreau sa vad postari de genu “eu nu vreau xbox, prefer PS” pe threadu asta.
    Sincer nu stiam ca trebuie sa le cumperi si apoi le poti juca. Relevanta ca e tot un pc ma refeream strict la jocuri, totul este si pe pc, dar daca trebuie sa le cumperi si pentru nvidia, atunci e mai avantajos xbox

  16. #876 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, tot ce e Microsoft, e Xbox si Windows. Ei isi iau banii oricum ar fi si ar fi pacat sa nu fie asa pentru ei. Iar avantaje sunt mai multe decat dezavantaje, daca ai si PC potent si Xbox, pentru jucat la dublu sau inceput pe unu si continuat pe altu, sau share account cu ceva frati/prieteni pe X/PC si sa puteti juca impreuna, samd.

    Iar Game Pass este un abonament care include multe jocuri + streaming dar doar cu unele jocuri momentan.

    Dar da, la nvidia iti trebuie sa ai jocurile respective - cumparate, ca sa le poti juca.

  17. #877 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Faza e ca daca incepi un joc pe PS si pleci de acasa sau vrea cineva da foloseasca TV-u, nu poti continua pe PC (daca ai un PC potent, desigur) sau pe telefon/tableta.
    La ce te referi ca nu poti folosi tv-ul? Da ocupa o intrare hdmi, defapt nici nu e nevoie sa fie conectat la tv. Eu imi las consola in sleep cu jocul deschis sau nu si ma pot juca oricand pe telefon sau pc

  18. #878 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In sensu ca nu ai un TV doar pt consola si vrea sotia, copilu, anyone else, sa foloseasca TV-u si nu te mai poti juca pe consola.
    Asa treci pe PC sau pe iPad sau telefon cu gamepad si continui fara probleme.

  19. #879 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Problema la Xbox cu stocurile e Series S, daca aveau doar Series X se gasea mai usor. Microsoft prioritizeaza digitalul...Series S/Game Pass/ xcloud etc. E aiurea, gasesti PS5 varianta cu disc la Altex pe raft dar XSX din parti in schimb au Series S.

  20. #880 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai Series S se gaseste pentru ca nu se cumpara, nici in RO si nici in restul lumii.
    Lumea prefera Series X si cand apare in stoc, dispare instant.
    Chiar daca ar produce acelasi numar din fiecare, S tot s-ar gasi mereu in stocuri.
    Pur si simplu nu e cerere asa mare pentru el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 53 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts