Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 53 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1048

Thread: Xbox Series X|S - achizitie din Romania

  1. #881 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Nu stiu care e cerea la Series S dar nu sunt convins ca nu se cumpara. Poate produc 40% XSS iar restul de 60% Series X cand ar fi putut produce 100% XSX.

  2. #882 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Chiar daca ar produce acelasi numar din fiecare, S tot s-ar gasi mereu in stocuri.
    Cred ca ideea nu era sa produca acelasi numar din fiecare, ci sa produca DOAR series X cu toata capacitatea de productie. Oricum Series S nu are niciun motiv sa existe pe lume, am zis-o inca de cand au anuntat gluma aia de consola.

    In alta ordine de idei, chiar daca ar fi produs dublul de console bune renuntand la Series S, tot nu cred ca am fi avut in Romania. Noi nu existam pe harta Microsoft, motiv pentru care doar Altex au adus un numar nesemnificativ de console la un moment dat si de atunci bate vantul.

  3. #883 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Ce naiba vorbiti , series S e foarte capabil , ruleaza jocurile mai lejer decat XOX al meu , care da, uneori e mai bun pe imagine / fluiditate in anumite jocuri , dar in general SSD-ul lui XSS si CPU-ul mult mai puternic primeaza .
    Singurul minus (pentru ca dupa parerea mea are numai plusuri - greutate , racire, silentiozitate, dimensiuni, pret ) este lipsa unitatii optice - iti garantez ca daca de maine se vor gasi unitati optice externe, XSS va fi cea mai vanduta consola ever . Asta pentru ca altfel esti limitat la folosirea ei exclusiv online / digital , deci pentru toata lumea care a mai avut stie ca pe RO exista restrictii neexistand market oficial , iar Microsoft inca nefacand pasul in directia asta . Poate cine stie .

  4. #884 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Desigur, se gasesc oameni care considera ca este consola potrivita pentru ei si vor opta pentru asta.

    Trebuie tinut totusi cont de faptul ca jocurile "vechi" sunt rulate in versiunea de One S nu de One X, iar jocurile noi sunt de regula super low quality, in rezolutie mica si abia duce un 1080p cu 60fps. Iar daca ai TV 4k este o problema.
    Iar RT este mereu mult mai low decat pe Series X.

    Dar da, SSD-ul face diferenta, asa cum face in orice comparatie vs HDD.

  5. #885 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Xbox series x halo ed la gamers.ro, beware 3500 sariti cat e calda.

  6. #886 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Xbox series x halo ed la gamers.ro, beware 3500 sariti cat e calda.
    E precomanda pentru 15 Noiembrie!

  7. #887 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Pai da, credeam ca e evident probabil se vor epuiza destul de repede.

  8. #888 SP
    Member gompo's Avatar
    Pai si cam care ar fi pretul oficial (MSRP) pentru aceasta editie limitata?
    Costa mai mult de 499.99 Euro?

  9. #889 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Eu am inteles ca este 550.

  10. #890 SP
    Junior Member Tavicu's Avatar
    In UK diferenta este de 30 Lire. Dupa mine un pret corect ar fi 2700-2800 ron avand in vedere ca la noi consola de baza ar trebui sa fie pe la 2400-2500 ron.

  11. #891 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Agreed, dar avand in vedere ca suntem practic invizibili pentru microshaft si nu aduce nimeni console..nici pe mine nu ma coafeaza prea tare pretul, trag speranta ca poate aduce Altex cateva.

  12. #892 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Gamers.ro a vazut oportunitatea sa faca niste bani extra, dar mi se pare ca au sarit un pic coarda cu pretul. Daca ar fi sa calculam, un 2800 RON este un pret corect, fix pe fix. Rotunjesti la 3000 si aia e, ai facut si ceva pe langa. Si asa nu e bataie pe Xbox la noi in tara.

    Si eu sunt curios daca Altex va aduce niste bucati. Cine are informatii, rugam sa posteze.

  13. #893 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    3542! Bisnitari de 2 bani, sa stea cu ele sau sa le dea la fraieri. Am dat 2800 pe pachetul de PS5 cu Ratchet nu o sa dau mai mult pe XSX, pot sa astept mult si bine.

  14. #894 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg cu cine va certati. Luati din alta parte daca gasiti.

    Ei au XSX normal la 3200 parca, deci 3500 pentru asta special e un pret "corect".
    Cine vrea sa-si ia din Ro cu garantie de 2 ani, ori asteapta la Altex/eMag, ori merg la ei. Alte optiuni nu prea sunt.

  15. #895 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Nu se cearta nimeni, pur si simplu discutam. E un forum, nu? Asta e scopul unui forum, sa gazduiasca discutii.

    Stim deja ca nu ne obliga nimeni sa luam de la ei, asta nu inseamna ca nu putem sa spunem ceva si pe langa asta.

  16. #896 SP
    Member ymess's Avatar
    E o durere sa nu ai suport oficial xbox în România dar eu nu cred că avem ce face. Eu chiar sunt mirat că foarte mulți se cred mai bine informați decât head of divizia de Xbox Microsoft. Noi vedem situația doar din exterior, știm că suntem multi Xbox gameri in Romania dar la fel știu și ei, chiar cu cifre exacte in timp real.

    Nu mi se pare okay activismul asta, acea mana de oameni din Microsoft care iau deciziile strategice sunt responsabili pentru ceea ce se întâmplă. Daca romanii vad că ps are suport oficial și trecem toți pe ps, atunci să își asume. Și invers la fel, daca baga Xbox live Ro și se extind masiv, meritul lor.

    In topic: 6-7 ani in urmă mi-am luat Xbox one cu 900 de lei de la emag. Acum mi-am luat series S cu 1300 de lei. Poate da, daca era 2500 îmi luam series x, n-a fost sa fie. In continuare, sunt extrem de incantat pe câți bani am dat și ce am primit, viața merge înainte.

  17. #897 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Dacă cumpăr o consola xbox series x cu garanție Microsoft luata de afara este valabila la noi? Și dacă se strica unde o trimit în românia?

  18. #898 SP
    Member SeCeX's Avatar
    E posibil sa vorbesc prostii,dar am inteles ca faci un tichet pe site la microsoft cu codul consolei, si ei iti dau un awb si trimit ups ul sa o ridice (sau ii suni tu) ,ceva de genul, daca gresesc sper sa fiu corectat

  19. #899 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Iti trimit o eticheta UPS prepaid. Tu suni curierul dupa ce ai ambalat consola si ai lipit eticheta de la ei, curierul ia consola, ei repara/inlocuiesc si o trimit inapoi.

  20. #900 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce stiam eu, daca o iei de la Amazon, spre ex, o trimiti la amazon in tara din care ai luat-o, pe costul tau, ei se ocupa de garantie si apoi o primesti inapoi - nu stiu daca pe costul tau sau nu, dar cu siguranta dureaza mai mult decat legislatia din Ro.

    Nu cred ca se poate lua de pe Amazon.de direct in Ro, sau de pe xbox.com direct in Ro. Deci ar trebui o adresa de DEU pentru livrare si de acolo sa-ti vina in tara. Iar in caz de probleme, trebuie trimisa inapoi la adresa aia de unde sa ridice Amazon.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 53 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. PS5 - achizitie din Romania By MonkY in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 8078 Last Post: 24-02-2024, 22:37
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts