Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 51 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1001

Thread: Games with Gold

  1. #401 SP
    Member Gigi Kent's Avatar

  2. #402 SP
    Junior Member deusmars's Avatar

    probleme games with gold

    Ii mai apare cuiva de ceva zile un ecran negru cu doua caramizi albe stil tetris cand vrea sa acceseze Games with gold din meniul consolei?! Ma enerveaza ca trebuie sa intru mereu cu Edge sa le descarc

  3. #403 SP
    Junior Member Zorba29's Avatar
    Salut!
    Sper ca postez unde trebuie si nu sunt pe langa subiect.
    Am o problema cu contul care trebuie sa-l fac ca sa am acces la Games with Gold. Am luat de la M.G. Xbox One + Kinect + cardul pt. 12 luni de Gold cu care trebuie sa ajunga Mos Craciun sub brad. Cei din magazin mi-au zis sa fac pe UK, eu am mai sapat pe net si am vazut ca e mai rentabil pe continentul american (la Canadieni mai exact):
    Killer-Instinct-Season-1-2-Complete-Collection
    -English (Canada)‎ 59.99$
    https://store.xbox.com/en-CA/Xbox-On...a-a43b1f0c4487
    -English (United States)‎ 59.99$
    https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...a-a43b1f0c4487

    Minecraft
    -English (United States)‎ 19.99$
    https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...b-b31566f8e327
    -English (Canada)‎ 19.99$
    https://store.xbox.com/en-CA/Xbox-On...b-b31566f8e327

    Grand Theft Auto V
    -English (Canada)‎ 69.99$
    https://store.xbox.com/en-CA/Xbox-On...8-102a41cbd885
    -English (United States)‎ 59.99$
    https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...8-102a41cbd885

    Banuiesc ca pe Canada este vorba de dolari canadieni care sunt 3Ron fata de 4Ron si ceva pt. dolarul american. E o diferenta de peste 25%, desi am fost astazi la banca si mi-au zis ca pt. cumparaturile facute in Europa plata online se face transformand RON in EURO si apoi un alt schimb valutar din EURO in moneda in care cere siteul de unde am cumparat (LIRE spre exemplu pt. UK). Pt. cumparaturile din alta parte a lumii se va face schimbul valutar din RON in USD si apoi un alt schimb valutar din USD in moneda in care cere siteul de unde am cumparat (dolar canadian spre exemplu pt. CANADA).
    As vrea sa-mi confirmati ca preturile de pe Store Canada sunt in dolari canadieni si nu americani?
    As mai dori sa stiu si daca schimbul valutar este facut de banca sau de PayPal? Eu nu detin cont la ei si de obicei plateam cu 3D secure prin PayPal. Banuiesc ca pot face asta si pt. jocurile luate prin Store!
    O noapte buna va doresc!

  4. #404 SP
    Member flamer's Avatar
    Salut. La plata cu Paypal schimbul valutar se face la cursul Paypal, retragerea banilor de pe card se va face in Ron. Preturile de pe store-ul canadian ar trebui sa fie in dolari canadieni. Fiecare tara suportata de Xbox Live afiseaza pretul in moneda tarii. Poti plati cu Paypal pe Xbox Live numai in anumite tari si o sa ai nevoie de vpn sa poti plati. Cel putin pe UK merge numai daca ai ip de UK, in caz contrat da eroare (nici macar jocurile free de xbox 360 nu le poti lua fara vpn). Eu am cont pe UK si prefer sa cumpar jocurile in format fizic (uneori au preturi mai bune ca pe Live) si datorita faptului ca le pot vinde dupa.

  5. #405 SP
    Junior Member Zorba29's Avatar
    Mie din magazin mi s-a comunicat ca daca folosesc "XBOX Live GOLD Membership" voi avea pe langa "Games with Gold" si reduceri intre 50% si 75% la anumite jocuri din ofertele saptamanale si se merita mai mult decat la jocurile cumparate fizic. In plus eu nu sunt un gamer, probabil copiii se vor juca mai mult si nu doresc sa dea jocurile ca sa le arate la prieteni. Pe mine m-ar interesa mai mult partea de media, iar zilele acestea am aflat de la cineva ca acea parte (XBMC-ul [Kodi]) lipseste din consola si sper sa se gasesca o alternativa la asta. Am inteles ca poate reda Bluray-uri 3D ceea ce este ok pt. mine si un motiv in plus sa nu omor unitatea cu jocuri fizice.
    De la banca mi s-a spus ca daca nu fac cont PayPal cu card inregimentat la ei si fac plata prin 3D Secure cum am mai facut pana acum online, atunci banca se va ocupa de schimburile valutare, dar vroiam o confitmare de la voi pe treaba asta si pe faptul ca pe Canada sunt dolari canadieni (asta daca este cineva care a cumparat de acolo si poate confirma). Asa din banuieli si eu consider ca sunt dolari canadieni insa voi fi sigur abia atunci cand voi deschide consola de Craciun, voi face contul pe Canada si voi cumpara ceva, iar eu as dori sa aflu raspunsul pana atunci sa stiu daca renunt sau nu si sa fac cont direct pe USA.
    In ceea ce priveste VPN pt. a lua jocurile GOLD free de xbox 360 sau a face plati online momentan nu stiu nimic, doar ce am citit in graba pe unul din Thread-urile forumului legat de aplicatia Puffin Browser si Tunnelbear, va trebui sa ma documentez. Am inteles tot de pe acolo ca sunt regiuni unde se platesc taxe suplimentare (gen TVA) sici despre asta nu stiu nimic. Poate ma ajuta si pe mine cineva cu un link ceva.
    Multam' frumos si o zi buna va doresc!

  6. #406 SP
    Member flamer's Avatar
    Da asa-i, chiar si in acest moment sunt reduceri la jocuri pentru membrii Live Gold. In general se schimba in fiecare saptamana reducerile.
    Eu am card inregistrat la Paypal, prin urmare conversia mi se face direct din cont (in general are o rata de schimb valutar mai bun decat la Banca Transilvania).
    Una dintre problemele mari al consolei este ca nu prea ai acces la softuri de streaming, in afara celor legale care nu merg in Romania. Poti face insa streaming de pe PC/tableta/smartphone la filme. Un mare minus il consider ca nu am acces la aplicatii gen Digi film, HBO Go si nici nu pot face streaming la contentul lor de pe pc/tableta/smartphone din cauza continutului protejat. Dar probabil o sa se rezolve anul viitor, daca se voteaza legea europeana referitor la accesul de continut pe intreg teritoriul uniunii.
    Sunt cam slabe sansele sa ai acces la softuri gen Kodi pe XBOX fiindca nu sunt chiar legale.
    Cat despre preturile jocurilor, nu este o regula, dar spre ex. https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...id=majornelson costa 25 de USD la promotie si eu l-am luat in format fizic de la Altex pe la 99 RON de vreo luna sau ceva de genul asta.

  7. #407 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Salut, am nevoie de ajutor in descararea jocurile de Xbox 360, in meniul Xbox One nu apar, asa ca am deschis programul de folosire a internetului "Google Chrome" si "Mozilla Firefox", iar la ambele am primit aceeasi eroare.
    Mentionez ca am abonament "Gold" (facut acum 2 luni pe o perioada de un an), am folosit si "Hola Unblocker".
    Banuiesc ca singura problema ar fi lipsa unui card de credit atasat la cont, sper sa ma insel.


    AlexB
    Attached Images Attached Images xbox.jpg

  8. #408 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Trebuie sa ai o metoda de plata atasata la cont (nu înțeleg ce va retine)

  9. #409 SP
    Junior Member vitelu2002's Avatar
    Salut .
    Aceasi problema am avut-o si eu.
    Nu merge sa il iei de pe store daca nu ai un card de credit atasat .

  10. #410 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Quote Originally Posted by robertfelixx View Post
    Trebuie sa ai o metoda de plata atasata la cont (nu înțeleg ce va retine)
    Pai iti raspund foarte simplu, din moment ce nu fac achizitii prin Microsoft de ce sa atasez card?

    Raspunsul tau l-am inteles si iti multumesc pentru el , vrei jocurile de Xbox 360 gratis, ataseaza card, o aberatie dar nu conteaza .


    AlexB

  11. #411 SP
    Junior Member iagi's Avatar
    Salut. Poate cineva sa descarce Dirt Showdown care este oferit la Gold (pentru 360) pe Xbox one? La mine in cont, pe PC, imi apare blocat.

  12. #412 SP
    Member flamer's Avatar
    L-am descarcat eu dar am avut nevoie de vpn si cont de paypal atasat

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  13. #413 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si la mine apare blocat pe calc. Dar am intrat in store, l-am cautat (tot de pe calc) dupa care am dat pe el si la pret apare free pt Gold. Si am verificat in momentul in care mi-a aparut "pretul" final. Fara VPN si alte prostii. Direct din Chrome.

  14. #414 SP
    Member flamer's Avatar
    Eu nu pot descarca jocurile de 360 fara vpn

    Sent from my LG-V400 using Tapatalk

  15. #415 SP
    Junior Member iagi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si la mine apare blocat pe calc. Dar am intrat in store, l-am cautat (tot de pe calc) dupa care am dat pe el si la pret apare free pt Gold. Si am verificat in momentul in care mi-a aparut "pretul" final. Fara VPN si alte prostii. Direct din Chrome.
    A mers si la mine de pe Chrome, dar doar din telefon. Am avut activat si Tunnel Bear, dar a trebuit sa schimb metoda de plata (am 2 carduri adaugate). Incepe sa devina o adevarata aventura sa luam jocurile Gold aparute pentru 360 si nu inteleg de ce Microsoft nu face ceva sa adauge magazine si pentru tari ca Romania.

  16. #416 SP
    Member flamer's Avatar
    Quote Originally Posted by iagi View Post
    A mers si la mine de pe Chrome, dar doar din telefon. Am avut activat si Tunnel Bear, dar a trebuit sa schimb metoda de plata (am 2 carduri adaugate). Incepe sa devina o adevarata aventura sa luam jocurile Gold aparute pentru 360 si nu inteleg de ce Microsoft nu face ceva sa adauge magazine si pentru tari ca Romania.
    Pana sa avem Live Gold in Romania mai dureaza. Singura sansa este noua propunere de lege Europeana prin care vom avea acces la continut digital oriunde in Europa. http://ec.europa.eu/digital-agenda/e...-single-market

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    ---------- Post added 03-01-2016 at 22:01 ----------

    Raspunsul celor de la xbox live referitor la servicii pt Romania: https://twitter.com/andorfii/status/681540148958461953

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  17. #417 SP
    Junior Member Sorin0311's Avatar
    Salut ,din consola am reusit sa dld doar Thief , restul jocurilor de xb 360 nu imi apar. Ce metode de download mai sunt sau de ce nu imi functioneaza?

  18. #418 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cauta-le dupa nume in store, si le iei de acolo. Daca-ti da eroare, foloseste TunnelBear, ip de US, si apoi incerci din nou, o sa mearga 100%

  19. #419 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    Jocurile de 360 se "cumpara" doar din browser si apoi se descarca de pe consolo. Trebuie sa ai un card valid atasat contului.
    Daca nu-ti merge din prima mai incearca o data. Eu am mai avut rateuri. Vezi mai sus topicul asta ca au pus colegii si screenshots.

  20. #420 SP
    Junior Member Sorin0311's Avatar
    Pai in browser imi apare 14.99 USD si free pentru gold ,ajung la payment si imi da eroare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 51 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Games with Gold By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 978 Last Post: 08-02-2021, 17:15
  2. Games with Gold - Xbox 360 By iry in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 238 Last Post: 10-02-2016, 11:24
  3. Pronosticuri FREE GAMES with GOLD By eneea in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 17-10-2014, 22:43
  4. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  5. Detalii despre promotia "Games with Gold" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 02-08-2013, 14:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts