Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 55 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 1088

Thread: Clubul PlayStation Portable - PSP

  1. #341 SP
    Junior Member Crystylicious's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Am si eu o intrebare , cum pot sa pun internet pe un psp , ca am doar cablu si nu stiu cum sa procedez. ms anticipat


    Mai poti cu un Wi-Fi MAX care este mai ieftin ca un router dar e f greu de instalat ... trebuie sa fii in domeniu Am eu un Wi-Fi max daca te intereseaza.

    Uite-l cam asta este Amazon.com: PSP WIFI Max: Sony PSP: Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/5133BIE7v1L.@@AMEPARAM@@5133BIE7v1L

  2. #342 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Nu cred ca are aceeasi viteza ca un Router.

  3. #343 SP
    Junior Member stefwinner's Avatar
    AM SI EU O INTREBARE
    am un psp 3004 2009 i-am pus chickhen mod am versiunea 5.03 si stiu ca tre sa-mi pun CFW Enabler, am descarcat CFW Enabler 3.60 si mi-a dat in folder urmatoarele:
    1."dev":in care am:"CFWEnablerControl.S", "cfwenctrl.h" si "leeme".
    2."PSP":in care am:"GAME": in care am:"CFWEnabler": in care am:"EBOOT.PBP" si "Pops": in care am:"pops files here".
    3."Downloaded from PSPSlimHacks.com."
    si 4."leeme"(din nou)
    va rog mult spuneti-mi si mie ce trebuie sa pun din folder, unde trebuie sa pun.
    iar daca nu e bun 3.60 ziceti-mi care e bun.
    ah da, se numeste modare sau decodare?

  4. #344 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Ce ai in GAME trebuie sa pui in GAME.

  5. #345 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Am un prieten care si-a achizitionat acum cateva zile o consola ps3 .am fost la el l-am i-am facut cont ,setarile la net,theme ....etc.Eu am cumparat de pe PSN BATTLEFIELD 1943 el si-a luat unu cu masini Cars...(nu e relevant).Am auzit la cineva ca daca itzi cumperi un addon la un joc potzi sa te loghezi nu stiu cum dupaia cu contul tau de pe alta consola si sa-l descarci si in a doua consola. Intrebarea mea suna asa: Ce pot face sa-i descarc si prietenului meu BATTLEFIELD 1943 fara sa-l mai platesc o data? SE POATE?

  6. #346 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Trebuia sa te duci la PS3 nu la PSP, din cate stiu eu merge sa descarci acelasi joc de pe acelasi cont de maxim 3 ori, intreaba la sectiunea PS3 nu aici.

  7. #347 SP
    Junior Member stefwinner's Avatar
    bine ce am in game adica CFWEnabler?
    si apoi ma duc in psp la game dau la CFWEnabler 3.50 sau cat o fi.
    si apoi nu ma lasa, zice ca installer e no detected si custom firmware zice cam la fel.
    pai ce tre sa fac ca nu merge imi scrie ca no writing files sau ceva de genul.
    zimi si mie cum tre sa fac.

  8. #348 SP
    Member davidteen14's Avatar
    In primul rand trebuie ca pe PSP sa ruleze 5.03 ChickHEN R2, altfel nu poti rula CFW Enableer.Apoi dupa ce te-ai asigurat cai ai ChickHEN pui in GAME folderul cu CFWEnabler, dupa care il rulezi din PSP.Cauta un tutorial pe youtube ca sa iti faci o idee.

  9. #349 SP
    Junior Member stefwinner's Avatar
    pai eu am chickHEN mod nu r2 .
    cum il fac r2 ca l-am resetat dar nu mi-a mers tot chickHEN ramanea.
    huh, cum fac?

  10. #350 SP
    Member davidteen14's Avatar
    E bine si cu ala, atat timp cat ai HEN pe PSP nu e o problema.

  11. #351 SP
    Junior Member mRzv's Avatar
    Am modat azi un PSP slim 2004 cu 5.50 GEN-D3.
    Am doua probleme, majore, de cand am facut modarea si anume:
    1. Nu mai pot edita nimic (de ex. numele pspului daca vreau sa-l schimb nu ma lasa; ma scoate repede din edit name)
    2. Nu pot iesi din jocuri (de ex. intru in AC si cand apas tasta home sa ies din jos, tastele directionale devin inactive; la fel si X O)

    Ce pot face?

  12. #352 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Hopa, o alta victima a acestei probleme extrem de mari.Am aceeasi problema si nu reusesc sa o rezolv de cateva saptamani, deci nu poti face nimic inca, eu sincer nu mai am idei.Cred ca este un fel de virus...

  13. #353 SP
    Junior Member mRzv's Avatar
    Nu cred sa fie virus...firmware-ul l-am luat dupa site-ul lor.
    Chiar nu are nimeni o idee?

  14. #354 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Iti zic eu ca am sapat imperuna cu un user de pe un forum din romania specializat numai pe PSP-uri si nu am gasit mai nimic.Eu personal am stat si am citit pana 3 dimineata si tot nu am gasit nimic.Daca tu gasesti o solutie la aceasta problema esti cel mai tare.

  15. #355 SP
    Junior Member mRzv's Avatar
    Ok, ok...o sa mai citesc si eu, poate gasesc ceva.
    Pana una alta daca vreau sa pun 5.00 M33, trebuie pandora?

  16. #356 SP
    Member Ayrton's Avatar
    1: Probabil ca voi ati luat 5.50 Gen-d3 acela care a iesit primul...erau cateva buguri in el..Se intampla cam ca l-a voi.Scrieti la gogu cand downloadati download 5.50 gen-d3 Final !
    2: Da,daca ai 5.50 gen pentru a reveni al 5.00 m33 iti trebuie pandora.

  17. #357 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Am luat versiunea FINAL de pe psp-fanatik, stai tu calm ca nu e vreo porcarie.
    Am revenit la M33 cu pandora si tot la fel face, apoi am revenit si la OFW si tot la fel face.
    Am incercat toate programele posibile si nici macar nu merg tastele in ele.
    Am citit pe internet pana la 3 dimineata si tot nu am gasit nimic.Eu personal nu mai am idei.
    Parcel daca tu gasesti o solutie esti cel mai tare, te respect toata viata mea.
    Bafta !

  18. #358 SP
    Junior Member mRzv's Avatar
    Si eu tot 5.50 gen-d3 Final am luat...se intampla ceva ciudat

  19. #359 SP
    Member davidteen14's Avatar
    , cred ca nu suntem singurii care au patit nenorocirea asta...unii m-au sfatuit sa il triit la sony dar ma costa reparatia mai mult decat am dat pe el asa ca prefer sa incerc sa rezolv problema de unul sigur, dar pana atunci fara PSP

  20. #360 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Chiar nu-mi pot explic problema ta..singura idea care imi vine in minte este ceva de la nand...Ai facut backup?Am mai auzti chestie dastea cu butoanele...era de la nand sau id storange..Daca nici pe ofw nu merge....Incerca de la meniul pandora sa dai nand operation..Dar nu sunt sigur de nimic..Mai bine cere parerea unui profesionist inaite.Bafta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 55 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Vand Playstation Portable PSP Go 16GB modat la cutie By snk2 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 06-09-2017, 12:20
  4. Replies: 0 Last Post: 12-01-2012, 09:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts