Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 77

Thread: Ati avut probleme cu PSP-ul pana acum?

  1. #1 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar

    Ati avut probleme cu PSP-ul pana acum?

    Deschid acest thread pentru ca eu de exemplu am o problema, imi lipseste butonul "Open UDM" si trebuie sa cumpar unul. Ma intrebam daca se poate strica joystick-ul ca mi se pare foarte sensibil, sau daca apesi foarte tare pe butoane, sau dupa mult timp de folosire daca se uzeaza ceva.
    Attached Images Attached Images psp_repair.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    i s-a intamplat unui prieten cu un PSP second hand cumparat sa i se blocheze butoanele din senin.. adica pur si simplu sa nu mai mearga. A aflat ulterior ca era de la butonul R, dar avand in vedere ca PSP-ul era luat SH, naiba stie in ce masura a fost uzat.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apeleaza la Donely, poate are ceva piese de schimb. Daca nu are, iti poate aduce

  4. #4 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    o sa-i arat despre ce este vorba cand o sa ma duc sa modez o consola la el

  5. #5 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Eu am avut problema cu un PSP,o problema de nand or something.I l-am dat unui nepot sa se joace putin cu el,si,nu stiu pe ce draq a apasat,dar nu mai citea jocurile,nici de pe card nici UMD-urile,in rest mergea orice altceva.
    Dupa multe incercari ,documentatii si ore pierdute pe forumuri,am incercat un program nou,am uitat cum ii zice,i-am facut NAND-DAMP,back-up,si apoi am rescris NAND-ul,cu programul respectiv,desii te atentiona ca e periculos,oricum statea degeaba.Acum merge ok,sper sa nu mai am probleme de genu asta,am stat cu el 2 luni degeaba.

  6. #6 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    Quote Originally Posted by bitza2408 View Post
    i-am facut NAND-DAMP
    ce este NAND-DAMP?

  7. #7 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    NAND-ul este memoria flash a PSP-ului,unica fiecarui PSP in parte,nu se potriveste de la un PSP la altul.
    NAND-DAMP este operatiunea de back-ul a flash-ului respectiv,care se salveaza pe card si ocupa cam 66 mb.
    Este bine sa ai asa ceva pus bine,in caz ca PSP-ul tau se brick-uieste (se strica ceva in flash memori-ul lui),cum am zis,fiecare NAND este unic.

  8. #8 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Mie mi s`a stricat analogul (stick) .... chiar daca nu il folosesc, aparatul considera ca e apasat spre in jos... asta dupa 2 ani de frecat (e phat).. de cateva luni ia praf, dar probabil o sa ajunga pe la Donely sa vada daca are ce sa`i faca.

  9. #9 SP
    Junior Member david4uta's Avatar
    Am o problema la psp-ul meu (3004) luat de 2zile:





    iar cand ma joc se vede bine, numai la filme si cand intra in joc face asa...

  10. #10 SP
    Member leggollas11's Avatar
    e un fapt oficial ca display`ul de la seria 3000 e cu diverse probleme... sony lea recunoscut, dar le`a numit drept 'features' .. asta pt. a nu iesi in pierdere schimband atatea display`uri... imi pare rau pt tine, sincer.. dar cand mai intentionezi sa achizitionezi ceva (consola, casa, masina, avion s.a) documenteaza`te inainte in legatura cu ele.

  11. #11 SP
    Junior Member david4uta's Avatar
    @leggollas11: chiar nu am crezut ca va avea asa mari probleme cu display'ul, dar am garantie la el, maine il duc sa mi-l schimbe...

  12. #12 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Tin sa va informez ca am acelasi PSP 3004, iar eu nu am probleme cu display-ul. Jocurile ruleaza frumos, filmele la fel ... toate bune si frumoase.

    david4uta ce ai tu, se numeste ghinion. aparatul are probleme. Nu generaliza.

  13. #13 SP
    Member leggollas11's Avatar
    @eXist .... esti tare prost informat; ce ai tu se numeste noroc, nu invers. Eu mai am 2 prieteni care si`au luat teapa cu noul PsP; de asemenea, stirea a fost peste tot pe net, ma indoiesc ca nu sti despre ce vorbesc. Doar asa, ca sa ma fac putin lamurit...

    News: While PSP 3000 Has Display Problems, Best Buy Has No Refund Problems - Kombo.com
    Sony: Sony Has "No Plans" To Fix New PSP Display Problems
    CrunchGear Archive PSP-3000’s screen showing all sorts of problems: Jaggies, interlacing abound

    deci, dupa cum ti`am spus, stirea a fost pe tot net`u, pt. cine a avut ochi sa vada. Nu mai generalizati in functie de o singura bucata care o detineti. Asa pot sa conduc si eu un Megane 6 luni si sa nu pateasca nimic, si sa spun vai domne masina fiabila, buna, nu te lasa la greu, nu va luati dupa altii.... in timp ce 90% din proprietari se plang de cate ceva.

  14. #14 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    @Leggollas11: Eu personal am vandut 6 PSP-uri din astea noi,model 3004, si tin sa-ti spun ca NIMINI nu a avut probleme cu ele.Toti au fost multumiti.Sunt PSP-uri noi.Probabil ca cele cu probleme au fost alea primele scoase.Daca aveti garantie de ce nu va duceti cu ele inapoi?
    Tu detii o astfel de consola de zici de noi,cei care o avem,ca vorbim prostii?

  15. #15 SP
    Member leggollas11's Avatar
    Am 2 PsP`uri.... un phat de la lansare si un slim putin dupa ce a fost lansat... varianta 3000 nu`mi da prin cap vreun motiv rezonabil sa vreau sa o cumpar. Dar au cumparat 2 dintre colegii mei din grupa. E adevarat, le`au luat la lansare, sunt din UK, si ambii se plang de display. Ideea e ca te duci la garantie.... si daca il schimba tot cu unul cu probleme? Cel mai bine cand va duceti sa vi`l schimbe, desfaceti pachetul de fata cu ei si testati`l de fata cu ei pe cel nou.

    Cat despre problemele mele cu psp`urile, am avut cateva.. una din ele ramanand nerezolvata pana in ziua de azi (la phat)

    ps. sti cand nu vor mai fi asa multumiti? cand o sa le puna langa un model mai vechi, si vor compara face2face... probabil multi care cumpara sunt la primul psp, si nu au cum sa isi dea prea repede seama daca interlace`ul ala e de la model sau asa a fost la consola mereu.

  16. #16 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Mai am inca 2 colegi cu 3004, si nimeni nu se plange ...

    leggollas11 - Ori esti usor paranoic si generalizezi, ori te oftici ca ti-a venit consola stricata. ! Sic! Eu zic ca ambele.

  17. #17 SP
    Member leggollas11's Avatar
    @eXist... vad ca o ti pe a ta. Am impresia ca esti si putin fanboy sony . In fine.. Ma bucur ca va merg psp`urile perfect tie si prietenilor tai ai mei nu au fost asa norocosi ca voi vad ca desi esti la primul psp... esti atotstiutor in domeniu Tin sa te anunt ca nu am avut la nici un psp probleme de display, ci doar un analog stricat , care am specificat ca a fost la cel phat, care nu mai are mult si face 3 ani;( posibil mai multi decat ai tu contact cu lumea consolelor.)

    am specificat mai sus ca nu eu am 'descoperit' aceasta problema, nu e ceva ascuns, ci ceva recunoscut si de sony. de asemenea, am specificat ca NU TOATE sunt asa, posibil cele noi sa fi fost rectificate, dar nu ai de unde sa sti ce data de fabricatie au cele din magazinele de la noi, si am recomandat sa testeze fiecare produsul la fata locului.

    Eu nu am nimic impotriva psp`ului, si nu ma oftic pe nimic. Ambele modele detinute si`au facut treaba foarte bine si consider ca si`au meritat banii. Acum acumuleaza praf pana apare ceva (joc) care sa le resursciteze; dar asta nu inseamna ca ar trebui sa jignesc in stanga si`n dreapta pe oricine spune ceva de rau (cu dovezi) de PSP , si sa ma foiesc ca mai am si eu prieteni si nu se plange nimeni si e cea mai buna consola si sony nu are cum sa scoata rebuturi pe piata domne ca e sony .

    p.s. te rog sa citesti macar atent alta data cand mai ai de gand sa postezi; eu am dorit decat sa informez pe cei interesati de psp la ce defecte sa se uite cand testeaza unul inainte de cumparare, daca tu vrei sa anunti ca e de fapt flawless ultimul model, cel mai bun dintre psp`uri, nu ai decat, dar asta e un topic unde se discuta problemele consolei, nu altceva;
    p.p.s. end of story; nu vreau sa transformam topicul asta intr`o cearta... ca nah.. stii bancul cu cearta pe internet.

    mai usor cu improscatul, te rog

  18. #18 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eXist, daca pe leggollas11 nu il crezi, intra pe forumurile oficiale sa vezi acolo. e prapad. si eu sunt la primul psp (un 2000 rosu) insa nu ma incumet sa fac 'upgrade'. eu il folosesc 99% pentru filme/seriale on the go.

  19. #19 SP
    Senior Member huber's Avatar
    am citit si eu pe un site depsre acesta problema cu display-ul la 3004 si cand ma-m dus la magazin la-m desfacut inainte sa il eu si si mergea foarte bine, pana acuma nu am avut probleme dar daca apar il schimb imediar . doamne fereste.

  20. #20 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    leggollas11
    Nu sunt nici un fanboy, sunt constient de marea "problema" de care se tot vorbeste pe forumurile oficiale.
    Faza este, ca EU NU VAD ACEASTA PROBLEMA >.. Comprende ? ...
    Habar nu ai cate console detin/ am detinut ... Stai in banca ta.

    Eu mai sus vorbeam cu david4uta , care chiar are probleme cu aparatul... Nu problema "generala" de care vorbesti tu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Nintendo - in sfarsit a avut un an bun! By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 27-02-2015, 02:36
  2. Ce probleme ai avut cu consola? By MonkY in forum Polls
    Replies: 47 Last Post: 26-08-2011, 09:00
  3. Replies: 87 Last Post: 02-03-2010, 16:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts