Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Horror PSP Games

  1. #1 SP
    Member klausn's Avatar

    Horror PSP Games

    As dori daca se poate,sa imi enumerati,si sa discutam,despre jocurile bune de pe PSP Horror.
    Stiu ca exista ceva sillent hill,dar vreau sa intreb daca experienta este puternica atunci cand joci seara de exemplu

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    singurele doua titluri care imi vin in minte acum sunt : Silent Hill Origins si Silent Hill Shattered Memories . Mai era ceva horror game ce avea chiar si co-op ...da nu mai stiu cum ii zice .
    Nu se compara SH Origins de pe psp cu cel de pe ps2 pentru ca tu tii in mana o consola nu un Dualshock deci nu are functia de rumble (daca as ase numesc vibratiile ) .
    Da nu te teme daca o sa joci cu castile in urechi si noaptea cu lumina stinsa , te asigur ca o sa tresari de cateva ori

  3. #3 SP
    Member klausn's Avatar
    Nu neaparat cu castile,insa daca dai sunetul la maxim,oricum,nu ma refeream la sunet,ma refeream la senzatia,experienta pe care o ai in joc (PSP),si daca te sperie putin.

  4. #4 SP
    Member Ayrton's Avatar
    @Jumper:Cele pe care ti le-a zis Tudoran sunt cele mai bune,mi-am mai adus si eu aminte:Manhunt,Obsucure the aftermath.Altele nu mai stiu.

  5. #5 SP
    Junior Member stefwinner's Avatar
    cele mai bune sunt manhunt bbscure the aftermath si saw nu mai stiu cum oricum saw are doar un joc pe psp asa ca o sal gasesti repede

  6. #6 SP
    Junior Member soimutu's Avatar
    Hysteria Project

  7. #7 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Jumper View Post
    vreau sa intreb daca experienta este puternica atunci cand joci seara de exemplu / Nu neaparat cu castile,insa daca dai sunetul la maxim,oricum,nu ma refeream la sunet,ma refeream la senzatia,experienta pe care o ai in joc (PSP),si daca te sperie putin.
    Eu am jucat "Silent Hill Origins" pe PSP și nu m-a mișcat, aveam și caștile de la creative pe poziție deoarece cele standard sunt sub orice critică! Dacă ai de g�nd să nu folosești caștile chiar vei strica tot farmecul. Jocurile Horror sunt exact ca și filmele de gen �n ceea ce privește importanța sunetului (claritate, volum)!

  8. #8 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Din cate am inteles, pe PSP se poate pune emulator de PS1, nu? Atunci poti juca Resident Evil Director`s Cut.
    Eu si acuma il joc pe PS2 (CD-ul fiind de PS1) doar pentru sunetele din el, si sunt destule faze "scary" sau cum sa le zic.

  9. #9 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Din cate am inteles, pe PSP se poate pune emulator de PS1, nu? Atunci poti juca Resident Evil Director`s Cut.
    Eu si acuma il joc pe PS2 (CD-ul fiind de PS1) doar pentru sunetele din el, si sunt destule faze "scary" sau cum sa le zic.
    Nu are nevoie de emulator separat, PSP-ul ruleaza jocurile de PS1, adica are emulator oficial.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Playstation 2 horror games retrospective By ilie11 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 17 Last Post: 07-02-2015, 09:34
  2. Replies: 2 Last Post: 05-09-2012, 00:21
  3. Top 10 PSP Horror Games By klausn in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 9 Last Post: 27-08-2010, 17:16
  4. Survival - horror games: Top 7 By DonAdryan in forum Stories & Other News
    Replies: 21 Last Post: 10-04-2009, 17:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts