Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Modare psp 2004

  1. #1 SP
    Junior Member superfrg's Avatar

    Modare psp 2004

    Nu stiu cum sa modez psp-ul unui prieten care e 2004. Al meu e 2003 si l-am modat cu baterie pandora si mms. Dar al lui nu merge asa. Cand bag bateria si apas pe Left nu se intampla nimic. Si sunt sigur ca am setat ca Left sa fie trigger. Am cautat pe internet si am gasit ca se poate sa se modeze versiunea 2004 cu chickHEN la care stiu ca trebuie sa apesi de multe ori pe X la imagini si sa nu intre in imagine.. parca asa era...ma rog...Dar la el e versiunea 6.31 si la imagini inainte de vreun folder cu imagini gen cel cu chickHEN este o optiune cu SensMe(TM) channels. Ce sa fac ?

  2. #2 SP
    Junior Member IuLy's Avatar
    daca zici ca ai bagat pandora si nu s-a intamplat nimic inseamna ca are placa TA-88V3, si din moment ce ai instalata versiunea 6.31 nu mai ai ce face.Aia cu intratu in imagine despre care vb tu o poti face la versiunea 5.03,ci nu la 6.31. Vezi in spatele psp-ului ce data code are...8C cumva? Daca e asa nu ai ce face decat sa treci la planu B adica CUMPERI UMD-uri

  3. #3 SP
    Junior Member stefwinner's Avatar
    egzact cel mai bn e sa cumperi jocuri si eu am incercatt sa mi-l modez si n-am reusit si mi-am dat seama ca cel mai bn e sa cumperi jocuri originale.simplu,nu?

  4. #4 SP
    Junior Member tepy15's Avatar
    Cine va mintit ca nu merge modat PSP SLim 2004 cu Date Code 8C si Versiunea Softului 5.03 , merge dar nu permanent ci temporar asta inseamna ca atunci cand scoati bateria se pierde modarea, am sa va explic cum se face,

    Atentie este pentru PSP 2004 SLim cu date cod 8c si softul 5.03 nu incercati cu alt psp ca-l brickuiti !!!

    Inainte de toate intrati in psp la Settings si alegeti Format Memory Stick dupa care dati Restore Default Settings acum urmam pasi de jos.
    Pasul 1 Introduceti Usb in PSP.
    Pasul 2 Acum downloadati Easy to load ChickHEN R2
    Pasul 3 Dezarhivati Easy to load ChickHEN R2 si puneti pe card exact cum este doar copy la PSP si h.bin si pe card.
    Pasul 4 Acum downloadati CFWEnabler210 si il bagati in PSP> Game> CFWEnabler.
    Pasul 5 Acum intrati in Photo> ChickHEN si dati x pe slim.tiff trebuie sa va apara un ecran verde si sa se reseteze daca nu merge din prima mai incercati pana cand o ia, daca sa restartat intrati in Game dati pe CFWEnabler210 > start dupa care intrati intr-un joc si vedeti daca va merge daca nu va merge si va apare o eroare gen The game could not be..., intrati iara pe CFWEnabler 2.10 si dati Configuration si daca la UMD Mods e Normal dati x pana cand va apare Sony NP9660, dupa care iesiti si intrati si intr-un joc si ar trebui sa va mearga 100 la %.
    Tutorial de tepy15 YM.

  5. #5 SP
    Junior Member IuLy's Avatar
    Quote Originally Posted by tepy15 View Post
    Cine va mintit ca nu merge modat PSP SLim 2004 cu Date Code 8C si Versiunea Softului 5.03 , merge dar nu permanent ci temporar asta inseamna ca atunci cand scoati bateria se pierde modarea, am sa va explic cum se face,

    Atentie este pentru PSP 2004 SLim cu date cod 8c si softul 5.03 nu incercati cu alt psp ca-l brickuiti !!!

    Inainte de toate intrati in psp la Settings si alegeti Format Memory Stick dupa care dati Restore Default Settings acum urmam pasi de jos.
    Pasul 1 Introduceti Usb in PSP.
    Pasul 2 Acum downloadati Easy to load ChickHEN R2
    Pasul 3 Dezarhivati Easy to load ChickHEN R2 si puneti pe card exact cum este doar copy la PSP si h.bin si pe card.
    Pasul 4 Acum downloadati CFWEnabler210 si il bagati in PSP> Game> CFWEnabler.
    Pasul 5 Acum intrati in Photo> ChickHEN si dati x pe slim.tiff trebuie sa va apara un ecran verde si sa se reseteze daca nu merge din prima mai incercati pana cand o ia, daca sa restartat intrati in Game dati pe CFWEnabler210 > start dupa care intrati intr-un joc si vedeti daca va merge daca nu va merge si va apare o eroare gen The game could not be..., intrati iara pe CFWEnabler 2.10 si dati Configuration si daca la UMD Mods e Normal dati x pana cand va apare Sony NP9660, dupa care iesiti si intrati si intr-un joc si ar trebui sa va mearga 100 la %.
    Tutorial de tepy15 YM.
    felicitari..,aplauze ,acum stai jos,pe azi ai nota 4.Te ascultam si maine poate inveti lectia mai bine

  6. #6 SP
    Junior Member tepy15's Avatar
    Unde am gresit domn' profesor?

    PS: asa esti tu mereu infatuat si plin de tine sau acum ai facut o exceptie? sincer mie greata de oameni ca tine care sufera de ei.

  7. #7 SP
    Junior Member IuLy's Avatar
    nici in cot nu ma doare de greata ta)) bea niste ceai cu multa lamaie poate-ti trece ..acolo sus nu ai gresit cu nimic decat prin simplu fapt ca explici chiar totul pas cu pas; in loc sa le zici oamenilor sa cumpere umd-uri,tu ii inveti cum sa-si modeze consola..hmm..mai bine spune-le si niste site-uri de unde iei jocuri moca, macar asa o sa fie meniul complet.

  8. #8 SP
    Junior Member tepy15's Avatar
    Eu recomand sa cumparati umd-uri, ai mai multe beneficii primul lucru ar fi ca psp-ul tau o sa aibe o viata mai lunga si in + are carticica, unde scrie despre fiecare personaj in joc si despre povestea in sine. Deasemenea sunt adaugate cateva explicatii si moduri de lupta pe care nu le intalniti in joc.

    My advice buy UMD, is good for your life & psp.

    @IuLy: Sunt nou pe aici si n-am stiu ca e site impotriva pirateriei... puteai sa spui elegant nu cum ai spuso tu.


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Modare PSP 3004 By Xardy in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 23-08-2010, 19:07
  2. Ajutor modare psp slim 2004 By Valentino in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 29-06-2010, 08:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts