Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 171 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #1581 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Fieldrunners 2 brings critically acclaimed tower defence to PS Vita! – PlayStation.Blog.Europe

    Stick It To The Man! sticks it to PS Vita, PS3 soon – PlayStation.Blog.Europe



    The game has over 100 characters and each character can be mind-read. We had to record more than 10 hours of voice acting. That was actually really fun. The dialogue is written by Adventure Time writer Ryan North and I bet you’ll laugh playing the game. If not, well you might actually be dead. Ehhm… Sorry!
    WOW

  2. #1582 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    LIMBO Includes Cross Buy on PlayStation Vita and PlayStation 3 - PlayStation LifeStyle

    Playdead got in touch with us and confirmed that if you already own the PS3 version of the game, the PS Vita is version is free.
    Asadar, cei care au versiunea de PS3 de la PS+ vor putea downloada si versiunea de PSV.

  3. #1583 SP
    Member szabi90's Avatar

  4. #1584 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    LIMBO Includes Cross Buy on PlayStation Vita and PlayStation 3 - PlayStation LifeStyle



    Asadar, cei care au versiunea de PS3 de la PS+ vor putea downloada si versiunea de PSV.


    I F*CKING LOVE PS+ !

  5. #1585 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Dragon's Dogma Quest is a F2P online 2D RPG for PS Vita • News • PlayStation Vita • Eurogamer.net

    The latest issue of Japanese magazine Famitsu has revealed Dragon's Dogma Quest, a free-to-play online 2D role-playing game for PlayStation Vita.

    According to Famitsu, via Siliconera, Dragon's Dogma Quest will launch in Japan this autumn. Publisher Capcom is yet to confirm a western release.

    The spin-off is described as "fast-paced" - that is, it's designed to be played on the go. The focus is on strategy rather than action, and you decide your strategy based on the enemy's appearance, apparently.

    There are dungeons, towns, villages and sub-quests. With online multiplayer, your four pawns can team up with a friend's four pawns, making for party maximum of eight.
    Confirmat doar pentru Japonia deocamdata.

  6. #1586 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  7. #1587 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Rayman Origins este gratuit pentru cei cu PS+ EU: https://store.sonyentertainmentnetwo...YMANORIGINS000

  8. #1588 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  9. #1589 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Acum le downlodez pe amandoua. Din cate am vazut, Limbo nici nu are data de expirare ca celelalte jocuri de PS+. Deci il vom putea juca chiar si daca expira abonamentul. Probabil este un bug datorat Cross-Buy.

  10. #1590 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Awesome .
    De ce nu postezi mai mult prin partile astea daca ai si tu Vita?
    Nu-l folosesti prea des?

  11. #1591 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Mi l-am cumparat de curand (http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post977175) si nici nu prea am avut asa mult timp sa-l butonez pentru ca sunt in sesiune. Dar voi incepe sa postez mai des pentru ca acum o sa fiu ceva mai interesat de stirile despre Vita.

    Nu prea ma incanta chestia cu 1 cont / consola. Contul meu principal este de Romania si nu am Store, deci as pierde foarte multe facilitati daca as juca de pe el (jocuri digitale, componenta multiplayer a jocurilor cu online pass) asa ca sunt nevoit sa joc de pe contul de UK unde am PS+. Ma bucur ca ne-au dat voie sa bagam in Download List jocurile de Vita disponibile in IGC chiar daca nu aveam consola. Asa ca acum nici nu va trebui sa cumpar jocuri o perioada, am suficiente din urma de la PS+. Imi pare rau insa ca nu pot lua trofee pe contul principal, dar asta e situatia.

  12. #1592 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Foarte aiurea ca nu poti folosi mai mult de 1 cont.
    Ai putea sa-ti iei inca un card de memorie dar ar fi prea mare bataie de cap pentru ca trebuie resetata consola de fiecare data cand schimbi contul.

  13. #1593 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Stai ca nu inteleg - daca ai PS+ pe UK de ce nu folosesti UK ca si cont ? Si de ce ai vrea trofee pe contul de RO ?

  14. #1594 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    daca ai PS+ pe UK de ce nu folosesti UK ca si cont ?
    Pai asta am si spus ca fac, joc de pe contul de UK.

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Si de ce ai vrea trofee pe contul de RO ?
    Pentru ca este contul meu principal de pe PS3 si acolo am strans peste 5000 de trofee?

    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Ai putea sa-ti iei inca un card de memorie dar ar fi prea mare bataie de cap pentru ca trebuie resetata consola de fiecare data cand schimbi contul.
    Cand imi voi cumpara jocuri fizice si voi vrea sa joc pe contul de Romania o sa-mi uploadez saveurile in cloud si voi transfera jocurile digitale in PC sau PS3 ca sa le pot pune inapoi cu usurinta pe PSV cand revin la contul de UK.

  15. #1595 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Actualy - trebuie sa ai 2 carduri:

    Pe 1 tii contu de UK si pe celalat cotul de RO - si tre doar sa faci swap (si reset factory settings) de fiecare data, era un clip pe IGN parca - il caut acum si postez.

    http://uk.ign.com/videos/2012/01/05/...aystation-vita

    Eu asa am 2 conturi - 1 pe USA (pentru jocuri de PSX - majoritatea le am cumparate de pe PSN store US datorita pretului mult mai mic - aici am si majoritatea trofeelor ) si unul pe CZ - pentru ca acolo am + ... pentru restul. Ma gandesc serios sa cumpar 2 console pentru a avea access la ambele conturi fara swap.

  16. #1596 SP
    Member szabi90's Avatar

  17. #1597 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Actualy - trebuie sa ai 2 carduri:

    Pe 1 tii contu de UK si pe celalat cotul de RO - si tre doar sa faci swap (si reset factory settings) de fiecare data, era un clip pe IGN parca - il caut acum si postez.

    How to Switch PSN Accounts on PlayStation Vita - IGN Video
    Stiam deja asta, insa nu ma ajuta cu nimic. Chiar daca imi iau un card separat pentru contul de RO tot continutul digital este pe celalalt card unde este contul de UK.

    In alta ordine de idei, Skype a primit un update ce permite chatul in timpul jocului: Sony Updates Skype On Vita, Can Chat Whilst You’re Playing

  18. #1598 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Pana la urma au pus html5 support pe psv?

  19. #1599 SP
    Junior Member Sergiu121's Avatar
    Daca am downloadat un joc din instant game collection, acesta o sa ramana "cumparat" ?

  20. #1600 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Atata vreme cat ai PS+ ... vezi ca jocul are expiration date (marea majoritate au) - poti verifica acolo daca expira sau nu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 171 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts