Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 171 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... LastLast
Results 181 to 200 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #181 SP
    Member Kratos's Avatar
    Normal ca o sa le placa multora Vita-ul pentru ca spera ca va fi exact ca si PSP-ul: super modabil! Asa cum dealtfel le place si Wii-ul. 99% din cei pe care-i cunosc 'fani' Wii si PSP nu au un joc original, sau daca au unul este sigur cel cu ajutorul caruia sa refaca modarea.

    Eu ma joc si pe PSP (doar ca momentan nu prea mai am ce), si pe PS3. Si pe Xbox 360 si pe iPhone (si sper ca in curand si pe iPad - astept sa iasa 3-ul). As vrea si un 3DS dar mai astept sa-i scada pretul. Ce vroiam sa spun este ca toate au partile lor bune si exclusivitati de nota 10, iar eu ca gamer iau ce-i mai bun din fiecare, inclusiv de pe PC (desi a devenit obositor sa ma joc pe PC, nu voi spune niciodata NU unui joc precum Diablo 3). Daca unii sunt fanboy ignoranti, au ochelari de cal si nu vad decat consola lor ca fiind godly, este problema lor si ar trebui la randul lor ignorati (sau banati).

    Revendind la topic eu unul voi astepta sa scada pretul la Vita (probabil in a doua jumatate a anului 2012) si la jocuri. Si sper sa nu se modeze, altfel la cate probleme are, pana la sfarsitul anului cred ca nu va mai sti nimeni de ea. Si sper ca revizia pentru Europa sa fie altfel (cu baterie usor de schimbat, ca la PSP) sau macar cu o baterie imbunatatita.

    P.S. liviu15: get a life, ca esti hater rau! Pe mine ma tine iPhone-ul 2 zile si ma joc pe drum pana la munca zilnic (deh, Metrorex sucks). Iar prietena mea are iPod touch si il incarca odata la 2-3 zile (si da, se joaca si ea). Oricum iti contrazici propriile cuvinte spunand ca o astfel de comparatie nu-si are rostul, dupa care chiar tu faci comparatia intre iPhone si Vita. Presupun ca ti-a scapat din vedere faptul ca iPhone-ul mai are si modulul de GSM/3G activ tot timpul, si nu mai vorbim de Bluetooth, GPS, WiFi sau alte alea.

    P.S.2 Care este faza cu limitarea pe 3G la Vita pana la urma? Merita diferenta de bani intre 3G si non 3G la Vita (chiar si cu limitarea aceea?)

  2. #182 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai sa revenim on-topic va rog. Uitati ca va avea si super functii, precum: PictoChat (errmm, Picture Park) si Clock (errm, Wake Up Club): http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ii/#post750497

  3. #183 SP
    Member Snake's Avatar
    E bestial Vita! Insa nu-mi cumpar!

  4. #184 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pe sistemul "e sublim dar neinteresant cu desavarsire" !

  5. #185 SP
    Member Mythul's Avatar
    Cred ca multi subestimeaza problema bateriei. Am avut un 3DS si cam tot timpul era la incarcat. Wi-fi + game + brightness (doar nu am platit atatia bani pe gadget ca sa-l joc cu brightnessul la minim) si in max 3 ore era gata.

    Ganditi-va ca in 3 ore e gata complet bateria si mai dureaza 1.5 ore sa fie iar full. Si cand am fost cu trenul la Bucuresti, 3ds-ul mai mult statea in priza din tren(noroc). Nu stiu de ce i se mai zice consola portabila daca nu poate face fata la o cursa cu trenul de cateva ore ! Vita are aceeasi problema.

  6. #186 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Dupa ce vezi un clip ca cel de mai jos parca interesul fata de Vita devine mai mare.
    Acompaniat si de o colona sonora curespunzatoare.


  7. #187 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    intr-adevar, reclama aia face ca Vita-ul sa para prea bun ca sa fie adevarat . Eu in reclama asta ce am realizat : cei de la Sony au incercat sa convinga developerii sa adauge cat mai multe feature-uri jocurilor lor. Dar e unul care mi-a sair in ochi, oarecum m-a deranjat si ceva ma face sa cred ca o sa renunte la el la umatorul joc: e vorba folosirea touch screen-ului in Uncharted Golden Abyss. Sincer chestia aia nu mi se pare prea utila si/sau distractiva. Mult mai ok mi s-a parut folosirea accelerometrului in Uncharted 1 si Killzone 2... si uite ca si alea au fost scoase la lansarea sequel-ului... deci cred ca acelasi tratament o sa primeasca si urmatorul joc al celor de la Naughty Dog pt Vita... in rest celelalte jocuri par ok si nu prea am ce comenta...

  8. #188 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Cred ca multi subestimeaza problema bateriei. Am avut un 3DS si cam tot timpul era la incarcat. Wi-fi + game + brightness (doar nu am platit atatia bani pe gadget ca sa-l joc cu brightnessul la minim) si in max 3 ore era gata.

    Ganditi-va ca in 3 ore e gata complet bateria si mai dureaza 1.5 ore sa fie iar full. Si cand am fost cu trenul la Bucuresti, 3ds-ul mai mult statea in priza din tren(noroc). Nu stiu de ce i se mai zice consola portabila daca nu poate face fata la o cursa cu trenul de cateva ore ! Vita are aceeasi problema.
    Eh, acum gandeste-te daca varianta WiFi te tine in jur de 3h... cat crezi ca ar tine varianta 3G + GPS care ma interesa pe mine? Unde mai pui ca mie imi place sa ma joc cu brightness mare (desi e posibil ca la OLED sa nu fie necesar)... Pai daca-mi mai taie o ora... deja nu mai stiu care e portabilitatea. In rest, e o jucarie misto. Poate, cine stie... va iesi o baterie third party care sa tina dublu...

  9. #189 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poate, cine stie... va iesi o baterie third party care sa tina dublu...
    Sau ne putem lua un prelungitor de cativa zeci de km si asa mergem cu el pe unde vrem

  10. #190 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Incarcare Wi-Fi ?!
    Bine, da' cam tot aia e.


  11. #191 SP
    Member Mythul's Avatar
    Console hardware sales: Craciun 2011 in Japonia

    The Media Create hardware sales are now in and show that it was yet again another fantastic week for the Nintendo 3DS which successfully decimated the competition to claim the number one spot. Sony’s recently released PlayStation Vita didn’t have a good week as it ended up fifth and failed to fend off even its predecessor the PlayStation Portable. Nintendo will once again be breaking open the champagne.

    3DS 482,200
    PSP 101,121
    Wii 91,176
    PS3 75,943
    Vita 72,479
    DSi LL 8,470
    DSi 5,894
    Xbox 360 4,245
    PS2 1,582
    DS Lite 32

    Cam slabut pt Craciun + ca e o consola noua + hype-ul aferent. Se pare ca pretul....conteaza.

  12. #192 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Din topul asta poti desprinde mai multe idei.
    3DS: mai zic unii ca 3D-ul e un moft. Nu stiu cat costa un 3DS. In caz ca putin si asta la urcat in vanzari.
    PSP: ieftin, o caruta de jocuri - se modeaza Dar si asa mi se pare foarte tare ca se afla pe 2.
    Wii: banii cu care poti ramane in buzunar isi spune cuvantul. Desi si pe PS3 poti sa te batai cu un dildou in mana, lumea opteaza pt ce-i mai ieftin.
    Vita: Lumea nu e proasta. Pretul e foarte bun la Vita, dar oamenii si-au dat seama de costurile ulterioare.
    X360: e produs american. Sa nu uitam ca astia au dat cu bomba acolo! Asadar au lasat Xboxul la coada clasamentului.

  13. #193 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Hehe - din chartul de mai sus - 3DS sales = everybody else combined sales

    Cat despre Vita - eu personal oricum o sa-l cumpar, evident versiunea 3G - la cat crap am eu in colectie inca una in plus nu mai conteaza, insa pentru mine are valoare de colectie, probabil as putea sa astept inca 2-3 ani sau cat e necesar pentru a scadea pretul - totusi nu o sa o fac (am luat 3dS ul la launch, am primit apoi 20 jocuri pentru cei ~ 100 eu platiti in plus - intr'un fel e bine, in multe alte feluri e foarte rau)

    Oricum - Vita este doar o consola, sa o tratam ca atare - jocurile par a avea preturi exagerate (in Romania probabil va fi cumplit) - vanzarile vor fi neimportante, insa sunt sigur ca SONY nu va sta cu mainile in san si va oferi aplicatii similare cu cele de pe iphone/ipad/android - la preturi "dijmuite" cu 1-2 $ in plus. (similar cu ceea ce face acum Nintendo insa la o scara mult mai larga)

    Sunt curios insa cati isi vor cumpara consola in RO si ce implementare va avea aceasta pe piata interna - ce beneficii va oferi Vodafone (sau alti operatori) pentru servicii 3G etc - Momentan 500 MB/luna costa ~ 10 EU ceea ce mi se pare aberant, in cehia eu platesc ~ 20 EU insa am nelimitat 3G/HSDPA/HSUPA - din pacate acoperirea lasa de dorit (de cele mai multe ori ai parte doar de EDGE)

    Va conta enorm cum se comporta consola ca GPS (din experienta PSP pot afirma ca GPS ul este cumplit de prost) -

    Va conta mult cum vor imbunatati durata de viata a bateriei (probabil un update hardware) - fara sa exagerez pot spune ca orice telefon / tableta pe care le-am testat eu au durata de viata mult mai mare (cel putin de 2x) fata de Vita/3DS.

    Oricum sunt curios cat va tine firmware ul consolei - daca va fi similar cu PSP - va fi rau pentru consola, daca va fi comparat cu PS3 si vor exista softuri atractive, sunt convins ca va fi super pentru posesori.

    Ce ma sperie este faptul ca SONY impune niste formate noi - ceea ce inseamna preturi mari platite pentru carduri de memorie cel putin pana se impune pe piata, consider ca exista destul de multe modele de carduri disponibile deja pe piata si nu era necesar implementarea inca unuia nou.

  14. #194 SP
    Member Mythul's Avatar
    Si inca Nintendo nu a lansat un nou Pokemon, probabil va fi de craciunul viitor.

  15. #195 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Sunt curios insa cati isi vor cumpara consola in RO si ce implementare va avea aceasta pe piata interna - ce beneficii va oferi Vodafone (sau alti operatori) pentru servicii 3G etc - Momentan 500 MB/luna costa ~ 10 EU ceea ce mi se pare aberant, in cehia eu platesc ~ 20 EU insa am nelimitat 3G/HSDPA/HSUPA - din pacate acoperirea lasa de dorit (de cele mai multe ori ai parte doar de EDGE)
    Cred ca majoritatea avem RDS, prin urmare si cartela 3G cu trafic nelimitat... MOKA! Orange, Vodafone, Cosmote, nu prea cunosc cuvintul acesta

  16. #196 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Corect - am uitat ca RDS e moka (ma rog si asta unde este acoperire)

    Oricum eu sper sincer sa nu fie dracul chiar asa de negru - cel mai bine e sa asteptam sa apara - pana acum am avut entuziasm, am avut dezamagire - sa zicem ca ne-am intors la un punct zero

  17. #197 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Corect - am uitat ca RDS e moka (ma rog si asta unde este acoperire)
    De cand au inceput si ei mai serios sa se ocupe de telefonia mobila... au acoperire destul de ok. De exp. eu am fost mirat sa vad ca am inclusiv la munte sau la granita cu Bulgaria. Bineinteles, viteza este ultimul sau punct forte... dar pentru un Google Maps, un email... e perfect
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Oricum eu sper sincer sa nu fie dracul chiar asa de negru - cel mai bine e sa asteptam sa apara - pana acum am avut entuziasm, am avut dezamagire - sa zicem ca ne-am intors la un punct zero
    True! De-acum, sa curga jocurile... pentru ca ele sunt cam singurele care mai pot salva consola!

  18. #198 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Va conta mult cum vor imbunatati durata de viata a bateriei (probabil un update hardware) - fara sa exagerez pot spune ca orice telefon / tableta pe care le-am testat eu au durata de viata mult mai mare (cel putin de 2x) fata de Vita/3DS.
    Dar ce tableta ai avut tu pana acum cu hardware-ul psv-ul sa tinem cont si de asta,toate la un loc folosite simultan consuma.Telefonul il folosesti 10min la navigare il pui in stand-by joci un joculet 30-40 min stand by doua telefoane a cate 10 min si vezi cum nu mai ai baterie.

  19. #199 SP
    Member Aliosa's Avatar

  20. #200 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 171 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts