Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 171 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 ... LastLast
Results 3,161 to 3,180 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #3161 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu misca nimic daca schimba culoarea la plastic, un Uncharted GA 2 ar fi insemnat miscare.
    Oricum, platforma e cat se poate de vie. Inca apar periodic jocuri bune, iar lipsa exclusivelor nu se datoreaza consolei, ci baietilor de la Sony, care nu au fost in stare sa scoata mai mult de un joc exclusiv cu adevarat bun pe PS4 cand se lauda cu cele mai mari vanzari din istorie. (Bloodborne here)
    In conditiile astea, nu se poate nimeni astepta sa apara ceva bun de la ei pentru Vita, nu?

  2. #3162 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Părerea ta, Until Dawn, The Order și DriveClub mi-au plăcut foarte mult. Bloodborne nu e pt mine Părerea mea, hâc

  3. #3163 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Ps Vita a ajuns un accesoriu pentru PS4 si nimic mai mult. Se vede in prima poza pusa de EspiritusSanctus ca ii fac reclama pentru remote play si ps now.

  4. #3164 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Chiar si cu libraria existenta a psvita, avand in vedere ca smartphone-urile au distrus business-ul portabilelor, ar fi putut sa aiba si Sony preturi UMANE. Majoritatea release-urilor sunt multiplatform, cu preturi semnificativ mai mici decat pe vita. Atunci, de ce sa investesc in jocuri pentru vita ?

  5. #3165 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Părerea ta, Until Dawn, The Order și DriveClub mi-au plăcut foarte mult. Bloodborne nu e pt mine Părerea mea, hâc
    Until Down e nou, am uitat de el. Okay, 2 jocuri bune, in conditiile in care de zece ani eu unul sunt satul de jocuri cu masini si DriveClub nu se pune... The Order nu e extraordinar, cred ca e un lucru general acceptat. E bun, dar nu mai bun ca jocurile multiplatform, ca sa poti zice "da, mah, imi iau PS4 pentru ca am The Order". Dar si 4 sa punem, tot nu e cine stie ce, tinand cont, din nou, ca e cea mai bine vanduta consola din istorie. Asa imi place fraza asta.
    Dar hai sa nu mai fiu negativist, trebuie sa recunosc ca urmeaza sa apara multe jocuri care o sa rupa gura targului, imi vin in minte acum Horizon si U4. Ideea nu era ca PS4 nu are jocuri bune, ci ca daca asa putine titluri a facut Sony pentru cea mai bine vanduta consola din istorie, e de la sine inteles ca nu se vor obosi mult pentru Vita. Mai exact, 4 jocuri bune in 2 ani pe PS4, iar Vita s-a vandut de 10 ori mai prost, ceea ce inseamna 0,4 jocuri bune pe 2 ani pentru vita. Deci un joc exclusiv extraordinar la 5 ani ar trebui sa primeasca, matematic vorbind, Vita. Din fericire, sunt mult mai multe.

    Intr-adevar, preturile absurde omoara Vita in prezent, insa ma indoiesc ca baietii de la Sony impun ca Plants vs. Zombies sau Angry Birds sa se vanda de 10 ori mai scump decat pe telefon. Ei isi iau parte din vanzari, bineinteles, dar e mai putin de 30%. Dokuro, de exemplu, costa 13 lei pe PS Store, iar pe telefoane e $2... Problema e la *****ii astia mici de developeri bisnitari care vor doar sa mulga poporul. Ca si fiecare titlu Fifa nou, care de fapt nu e nou, ci doar reciclat. Just my 2 cents.

    In alta ordine de idei, avem noroc cu Japonia, unde Vita se vinde mai mult decat bine, si de unde vin majoritatea jocurilor. Mie imi plac jocurile japoneze, nu cred ca voi duce vreodata lipsa pe Vita.

  6. #3166 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    A trecut o saptamana de cand le-am scris celor de pe facebook care mi-au dat o adresa de mail, [email protected] . Ok, le-am scris lor problema si nici un raspuns. Le-am mai scris si alte mail-uri in legatura cu tone de error codes de pe PSN si Ratchet and Clank.

    Nu pot accesa store-ul, incerc sa descarc Uncharted dar primesc erroare dupa care nu mai pot intra pe store-ul decat daca sting consola doar ca se repeta povestea.

    God of War Trophy - Foarte tare, am trecut jumate din joc fara sa stiu ca are Trophy support, odata primesc unul random. Nu stiam ca trebuie stinsa si aprinsa ca sa pot debloca trofeele, + ca nu am voie sa ies in menu si etc.
    Ratchet and Clank 2 - Am ramas blocat pe o planeta, nu pot trece mai departe in story din cauza crash-ului. Joc incomplet.
    Run Sack Boy, Run! - Dupa 10min de gameplay primesc framedrop-uri + ca nu mai functioneaza touch&rear pad-ul.
    Toate acceste probleme raportate, nici un raspuns pana acum.

    Tot atatea probleme sunt si la PS3&4? Chiar voiam sa cumpar cat mai recent un PS3&4 pt Ratchet and Clank.

    Sonny support = 0


    P.S: R&C a fost primu meu joc de PS2, de accea vreau sa le joc.

  7. #3167 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Stai departe de toate porturile pentru Vita, sunt niste mizerii facute sa ne mulga (in afara de Sly Cooper), iar cei de la Sony vorbesc doar japoneza si nu inteleg ce probleme avem noi, europenii. Cu PS3 nu am prea avut probleme de genul, in afara de trophy glitches... Sunt destule jocuri si pe PS3 si pe PS4 care au trofee buguite, de asta mereu citesc un trophy guide inainte de a cumpara un joc.

  8. #3168 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am primit intr-un final mail de la ei in legatura cu Child of Light. Nice one, nu stiam ca si codurile sunt blocate pe tara, nu pe regiune. Consola e cumparata din PT si redeem codurile primite cu consola le-am putut activa pe contul de RO.
    Pe coperta si manualul jocului nu scrie pic de portugheza, fata de alte jocuri cumparate si vazute prin magazine.
    Inseamna ca trebuie sa ma feresesc de Borderlands 2 si alte jocuri cu vouchere.


  9. #3169 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Are cineva Unit 13? Am nevoie de un match in co-op pentru un trofeu si nimeni nu mai joaca online nowadays... Plus un trofeu sa inving scorul unui prieten, dar nimeni din friend list nu are Unit 13.

  10. #3170 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cam asta e parerea celor de la Sony despre PSV
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-09-05-09-58-55.png

  11. #3171 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Prevad ca cineva o sa fie conciedat.

  12. #3172 SP
    Member marv's Avatar
    heh, si eu care ma gandeam la aparitia conaolei ca o sa joc cel putin vreo doua GTA-uri noi pe ea.

  13. #3173 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Nici jocuri nu prea gasesc pentru Vita. Mi-am luat cam tot ce e pe la noi mai marfa ca in rest sunt indie si din alea asiatice ce nu le halesc

  14. #3174 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    A aparut recent Resident Evil, daca nu halesti visual novels.

  15. #3175 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    S-a dus si cu Gravity Rush 2 pe Vita. Apare numai pe ps4 .
    Kat is Back and Defying Gravity; Gravity Rush 2 Revealed at TGS 2015 | DualShockers

  16. #3176 SP
    Junior Member alex2_ar's Avatar
    Ce pacat

  17. #3177 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    Clubul Sony PSV - PS Vita

    Joaca cineva de aici Minecraft / NFS Most Wanted si e interesat sa faca platinum?

  18. #3178 SP
    Member florent's Avatar

    Clubul Sony PSV - PS Vita

    romanian L2 / R2 mod
    La remote play se descurca bine Vita , chiar si cu PS3-ul imageuploadedbytapatalk1442395071.226930.jpg

    Oare exista vreun adaptor / grip care sa adauge butoane fizice L2 si R2 ? Nu stiu ce a fost in capul lor de nu i-au pus butoane fizice , macar de la seria 2000

  19. #3179 SP
    Senior Member Danny's Avatar

  20. #3180 SP
    Member marv's Avatar
    poate s-a mai discutat, dar eu rasfoiam acum pagina cu jocuri de Vita de pe Altex si am observat ca Assassin's Creed Chronicles Trilogy vine la finalul anului: Assassin's Creed Chronicles Trilogy PS Vita | ALTEX

    O sa contina jocul deja lansat, Chronicles: China, cat si celelalte doua jocuri ale trilogiei, India si Rusia.
    S-avem noroc de ele!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 171 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts