Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 171 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #3241 SP
    Member szabi90's Avatar
    Gamerii au avut mari asteptari de la PS Vita. Multi se asteptau la titluri precum GTA, God of war si la alte exclusivitati. Au aparut in schimb jocuri indie si japonezarii. Multe dintre aplicatii nu mai sunt valabile. Nu cred ca smarthphone-urile constituie motivul principal. Jocurile si accesoriile au preturi exagerate.

  2. #3242 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mi-ar placea sa vad un PS Vita 2 anul viitor. Sau PSP 2, sau cum vor ei sa-l numeasca. Ca sa scape de problema titlurilor pot face o treaba extrem de simpla. PS3 are 10 ani imediat si hardware-ul e mega depasit, telefoanele din ziua de astazi dispun de mult mai multa putere hardware. Baga un hardware care sa ruleze sau macar sa emuleze jocuri de PS3 in noul PSP, ofera jocurile doar virtual pe PSN la preturi competitive, intre 1 si 10eur orice titlu, daca le ai deja pe PS3 de la PS+ ai deja un ditamai catalogul de jocuri si impaci pe toata lumea. Ecranul de 5" e foarte ok, pana in 6" cred ca e ok, fiind vorba de jocuri de PS3 poate sa fie si doar 720p, jocurile ar arata incredibil. Daca mai vii si cu o bateria de 3-4 ore si renunti la porturile proprietare Sony si o incarci prin ceva USB 3.0, USB 3.1, etc, deja lumea poate folosi power banks, etc.

    Just some thoughts

  3. #3243 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Vita 2 nu vreau, dar un PSP2 oricând. Ceva simplu și la obiect, fără tampenii de Touch și cu multe jocuri. Sau cel puțin multe regionalizări, japonezii au la jocuri de vita în draci...

  4. #3244 SP
    Banned Templier's Avatar
    Sony : We are working on utilizing PS2 emulation technology to bring PS2 games forward to the current generation

    Aici e un lucru foarte interesant ca nu apare cuvantul PS4, poate se gandesc la Vita sau o alta consola.
    Daca ei iau in calcul PS4 insa nu cred ca o sa vedem asa ceva si pe Vita din moment ce au zis ca vor sa se concentreze pe PS4.
    O viitoare consola portabila de la Sony as vedea-o sa fie de dimensiunile unui PSP Go, dpmdv cea mai buna consola portabila de la Sony ca si portabilitate, memorie inclusa. Jocuri AAA nu cred ca or sa mai faca pt o portabila dar ar fi bine daca ar da jocurile gratis care sunt pe IOS/Android si pe consola portabila. Jocuri precum Candy Crush, Jetpack Joyride, HearthStone, Angry Birds, etc care sunt gratis pe telefoane dar contra cost pe PSV sau inexistente. M-as axa foarte mult pe jocuri 2D ale francizelor mari, gen GoW side scroller.
    Jocuri doar pe format electronic nu prea ma avantajeaza ca si colectionar, prefer jocurile pe format fizic si cred ca ar putea sa le puna si pe tonele de carduri de PSV pe care cred ca le au pe stoc. Ecranul touch cred ca o sa il pastreze si la urmatoarea consola portabila daca vor sa bage si jocuri de pe IOS/Android.

  5. #3245 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    O să fie pt ps4 jocurile de PS2, deja au băgat 4 jocuri din seria Star Wars.

  6. #3246 SP
    Member szabi90's Avatar
    Doresc sa achizitionez aceasta carcasa din tara. Ma poate ajuta cineva ?

    Psst - am vazut anunturile pe okazii si olx.
    Attached Images Attached Images deep-blue-playstation-ps-vita-aluminum-brushed-metal-plated-plastic-crystal-case-skin-protector-.jpg deep-blue-playstation-ps-vita-aluminum-brushed-metal-plated-plastic-crystal-case-skin-protector-.jpg

  7. #3247 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    La consola merg orice tip de casti mici sau trebuie casti special facute pentru PS Vita?

  8. #3248 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Orice model cu mufă 3.5mm

  9. #3249 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Vroiam sa iau castile astea, dar nu le mai gasesc in niciun magazin:
    Casti Sony PS Vita 9241713 - Accesorii Console - Gaming - Computere si Periferice
    Am gasit altele la un pret foarte bun, doar ca nu au microfon: Casti intraauriculare Sony SY9279211 pentru consola PS Vita - Accesorii Console - Gaming - Computere si Periferice

  10. #3250 SP
    Banned Templier's Avatar
    la ce iti trebuie microfon cand te joci pe PSV?

  11. #3251 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Pentru jocuri online, o sa vad. Inca nu am PSV-ul. In seara asta dau comanda, deci nu stiu prea multe despre functiile consolei.

  12. #3252 SP
    Banned Templier's Avatar
    nu prea joaca nimeni online si pt remote play sincer daca bagi MP ( Destiny ) la cum se joaca pe online o sa vezi ca iti va fi greu cu butoanele. tu faci cum vrei dar eu am casca pt PS4 si o folosesc si la PSV dar doar pt sonor nu si pt online

  13. #3253 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    la ce iti trebuie microfon cand te joci pe PSV?
    eu l-am folosit destul de frecvent pe Skype, desi nu stiu daca mai e disponibila aplicatia de Skype.
    Si cred ca l-am folosit o data in Tearaway.

  14. #3254 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Am aflat in urma cu cateva luni ca aplicatia Youtube impreuna cu altele au fost scoase. Pentru mine era un minus fiindca vroiam sa folosesc consola si pentru videoclipuri, dar pana la urma tot am cumparat PSV-ul. Azi, din curiozitate, am intrat in browser si am observat ca merge extrem de bine si totul se incarca rapid. Am intrat si pe youtube si am avut surpriza sa vad ca merg videoclipurile perfect. Deci pana la urma de ce se vaita lumea pe forum pentru ca a disparut aplicatia din moment ce poti sa intrii pe youtube din browser? Sau am omis eu ceva?

  15. #3255 SP
    Member marv's Avatar
    da, merge din browser, dar faptul ca se scot din store aplicatii pe care le gasesti pe orice alt device mobil arata cat de putin interes mai acorda Sony consolei. De aia se vaita lumea.

  16. #3256 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Pana la urma e bine ca merge si din browser. M-am bucurat enorm azi cand am vazut ca merg videoclipurile

  17. #3257 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    In sfarsit un joc interesant care iese pe vita

  18. #3258 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    A aparut si gameplay. In genul Infinity Blade numai ca e first person si are o grafica artistica. Not bad

  19. #3259 SP
    Member szabi90's Avatar

  20. #3260 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ce face aplicatia asta? vad ca are pretul de 0 taiat si scrie free

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 171 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts