Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 171 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #81 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar


    + Official PS Vita Operating System Screen Shots
    Attached Images Attached Images 6.png 4.png 3.png 2.png 1.jpg 11.png

  2. #82 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar



  3. #83 SP
    Member sensamur's Avatar
    Bine au zis astia de la Zon@it. Da, intradevar e o consola cu multe chesti pe ea dar sa fim seriosi. Cn nu a jucat pe un telefon cu touch si cu senzor ii spun eu cu mana pe inima ca e foarte greu sa controlezi un touch iar pana simte senzorul miscarea ....Din perspectiva mea e bn ca au pus touch dar numai pentru a scrie pe internet (ca sa nu mai stai toata ziua sa selectezi la taste )si pentru un strategy games,dar in rest e o risipa inutila de resurse.Nu vrea nimeni sa se chinuie la un joc,toti vrem sa ne relaxam si sa jucam cat mai mult(acel ecran cu touch si senzorul o sa consume in plus) si din partea mea, daca bateria tine 3-4 ore pot sa se spele cu Vita lor pe cap.Jocurile sunt foarte putine acum la inceput,cn ar vrea sa cumpere o consola de 1200ron ca sa joace super star dust sau mod nation sau lbp?Jocurile astea sunt si pe un PSP normal si sincer nu vreau sa dau atatia bani pe PSP putin mai performant.Daca vreau o grafica inbunatatita si mega optiuni in plus, imi iau cu acceasi bani un PS3.Si faptul ca au scos UMD este iarasi o mega nebunie ,gata cu colector edition,iar PSstore este o prostie pt ca nu au toate jocurile de pe piata,pretule ramane fix,nu poti lua un joc la mana a doua( chiar daca au ei "essentials" tot scump este).

  4. #84 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Eu unul nu sunt aproape deloc de acord cu ei... In create mode la lbp mi se pare foarte bun touch screenul, la urcat pe franghii vreau sa mangai consola. Tot ce sper eu e sa nu fie ca si cu sixaxis care la inceput era folosit mult (ex. Uncharted) si acum . Cui nu-i place Flower sa arunce prima piatra.
    Cat despre reclame, sa fim seriosi, au cumva companie de publicitate astia de la zonait si nu stiu eu? Cum nu cumpar pasta de dinti din cauza unei reclame asa nu-mi cumpar nici consola dar fiind amuzante reclamele au priza la public. Eu unul nu am vazut nici o reclama la xbox si poate de asta nu stiu mai mult de 2-3 exclusivitati Microsoft.
    Legat de preturi, eu ma gandesc doar la TVA si imi dau seama cat de greu ar fi sa fie preturile competitive. La orice produs din state adus la noi mai pui un sfert la pret...
    In general ma uit cu placere la reviews & Co. de la zonait da' parca prea le stiu ei pe toate

  5. #85 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    imi iau cu acceasi bani un PS3
    Da ce, esti un arlechin sa poti baga un PS3 in buzunar.
    Daca te-ai prins intelegi ce vreau sa zic.
    Scula asta e destul de interesanta. Faza e ca in romanica, probabil, nu va fi 1200lei.
    Cine joaca LBP pe Vita? Stiu eu o duzina interesati. Jocurile gen platform se preteaza de minune la mini-console.
    Eu, de ex., as juca inebunit UNO, ca ma distreaza si e relaxant. Dar mi se pare aiurea sa fac asta pe un ecran de 127cm.
    Nu e nevoie de asemenea dimensiuni pt. jocuri casual cum e UNO si asemenea lui.
    Ce ar merge niste backgammon (table) online cu baietii...mmm.

    la urcat pe franghii vreau sa mangai consola
    Ia uite-l si pe Dudel, manca-l-ar tata ! Nu mai bine incerci niste titi ? Sa mangai, zic.
    Sa nu se supere pe mine confratele in ale consolelor, dar ma folosesc de ocazie ca sa subliniez ca Vita nu e doar o consola care ofera LBP si posobilitatea de a fii alintata. PS Vita va aduce și un al doilea joystick, extrem de util pentru controlul unor jocuri complexe, ecran tactil de 5 inch + mangaiala de rigurare de pe spatele consolei, etc, etc. Util sau nu asta cu tach pe spate mai vedem.
    Sa mai enumeram, ecran OLED (ups, asta chiar e misto), conexiuni Wi-Fi, 3G si o rezolutie de 960�544. Not bad, not bad, zic eu.


    Sa nu se uite de conectivitatile sociale, care chair daca unii dintre noi nu le agreeaza ele vor fii un mare + pt. multi.
    Accesarea prin WI-Fi (3G) va da utilizatorului posibilitatea de a fi conectat in mod constant la activitatea sa curenta in lumea virtuala in care se misca.
    Iata in acest sens apare si noua aplicatie NEAR, care nu stiu exact cu ce se mananca...dar suna bine.
    in orice caz, ceva ce faciliteaza interactiunea intre tine si amicii tai. grrr, brr, bla, bla, bla.

    O alta functie inovatoare e Party si va permite utilizatorilor sa realizeze apeluri vocale sau conversatii text nu doar in timpul jocurilor online, dar si atunci cand ruleaza alte jocuri sau aplicatii diferite, cum ar fi navigarea pe internet.

    Asadar si prin urmare lasati mangaiala pt. muieri si bagati ceva joace si socializare...in cazul ca nu va-ti saturat de ele, si de muieri si de sicializare.

    PS. Nu-mi iau asa ceva, bleah. Si am si o fractura de coerenta in ultima fraza, dar am ramas marcat de ideea lui Dudel de a mangaia consola si m-a dus, inevitabil, cu gandul la fundul uneia.

  6. #86 SP
    Member sensamur's Avatar
    Stiu la ce te referi si nu am zis ca nu imi place consola,eu am zis ca dupa parerea mea si dupa gustul meu senzorul si spatele tactil sunt un pic cam exagerate,mai ales ca reduc din durata bateriei(dar daca ai la setari optiunea de a le opri pentru a mari durata bateriei eu o so cumpar).Sunt foarte fericit ca au inbunatatit farte mult PSP aducandui procesor mai bun,grafica,3g,camera...,dar cum am zis si mai sus , in tara noastra de... e foarte scump.Faza cu PS3 a fost doar o comparatie nici eu nus asa mare fan al jocurilor in casa,ziceam doar ca pentru aceeasi bani poti lua cv mai performant cu o varietate mai mare de jocuri.Si frate hai sa fim seriosi nu cred eu ca dai tu atatia bani pe un PSVita ca sa joci UNO pe el,joc pe care il poti juca si pe un mobil cu java pe el.

  7. #87 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...�ți dau eu ție tot gusturi.

  8. #88 SP
    Member Mythul's Avatar
    Adevarul e ca pretul e extrem de important si ma tem ca PSVita va veni la noi undeva la 15-20 milioane, ceea ce e enorm. Daca 3DS - ul dupa price cut in toate magazinele e 12 milioane, ori il cumperi de pe ocazii la pretul real aproape ori nu mai cumperi deloc. Da e frumos ca are 3G, dar sper ca nu ati uitat ca trebuie platit un abonament lunar pt 3G, abonament ce probabil va costa 15-20 $, bine nu la noi, dar pe retelele suportate.

    Personal jocurile pe handhelds mi se par exagerate ca si pret. Compar cu pretul celor de pe iPhone, pai cu 50 de dolari as fi putut cumpara 50 de joculete, sau sa zice 5 mega high end, ca rar trec jocurile de 10 dolari pe appstore. Tot ce ii lipseste la iPhone e un simplu accesoriu care sa-i ofere butoane pentru gaming, atat. Putere grafica are, touch are, un milion the alte utilitati are, telefon e, social networking har domnului are de la twitter la facebook la practic orice retea ce se respecta.
    E putin probabil sa-si schimbe modelul de business, de aceea ma tem ca vor suferi o soarta ca si Nokia. Aduceti-va aminte in 2000-2008, ani in care daca nu aveai Nokia nu existai, iar daca aveai un N-series erai in avangarda tehnologiei. In 4 ani au reusit sa cada pe locul 3, in curand ori vor disparea(cumparati) ori vor ramane pe piata low-end, daca nu dau lovitura cu windows phone.
    E frumos PSVita dar la acel pret, ori il iau second hand la pret bomba (aka furat fara accesorii la pret f mic de pe ocazii) ori pass. Un handheld cel mai util e atunci cand calatoresti cu trenul/masina/ la hotel etc. Acasa nu prea cred ca joaca cineva pe 5 inch cand are 100 de inch TV, iar cand iesi cu amicii la o bere nu cred ca bagi ditamai consola in buzunar cu tine. Sa fim seriosi nu e portabila deloc, ii trebuie husa de protectie, e si ea mare, lunga.

  9. #89 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #90 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    This is how your PS Vita game boxes will look | VG247
    arata bine. Sunt curios cat de mare o sa fie carcasa asta fata de una de PS3, ca parca si la DS carcasele sunt mai mici fata de Wii, pentru ca acolo avem cartridges, nu disk-uri.

    si mai avem si asta la stiri: Use your Vita as a PS3 controller | VG247
    Attached Images Attached Images psvita-uncharted-boxart.jpg

  11. #91 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ditamai cutia pentru un card de 2x2 cm. Si mai sunt unii care scot manualele din jocuri ca sa salveze copacii. Cu ditamai carcasa inutila nu distrug planeta?

  12. #92 SP
    Member Mythul's Avatar
    PlayStation 3 Remote Play demoed at Vita TGS presser | VG247

    Daca e pe bune si nu e nicio smecherie la mijloc acesta va fi un killer feature si voi cumpara sigur vita. Totusi mi se pare incredibil ca te lasa sa te joci de pe PS3 prin wi-fi / 3G, pana la urma care ar mai fi motivul sa cumperi jocuri pentru vita? Eventual RPG exclusive, dar multiplayer games? Cand oricum ai nevoie de acces wi-fi pentru a le juca.

    Sigur trebuie sa fie o smecherie la mijloc, ca subscription sau ceva...

  13. #93 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Sony demonstrated at Tokyo Game Show that PS Vita will be capable of remote play with PS3 Games.
    The games shown were Killzone 3, played fully on the Vita (like you can currenly remotely play PS1 Games on the PSP), with the back touch panel used to replace the DualShock 3 buttons that the Vita doesn�t have, and LittleBigPlanet 2, for which the vita actually worked as a Wii U-like controller, addding touchscreeen functionality to the PS3 game played on a normal TV.

  14. #94 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #95 SP
    Member Mythul's Avatar
    Si mai multi bani de muls de la utilizatori.

  16. #96 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @RonanN1: Asa a facut si Microsoft cu HDD-ul pentru Xbox360

  17. #97 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    @RonanN1: Asa a facut si Microsoft cu HDD-ul pentru Xbox360
    Pai daca unu' face o tampenie inseamna ca oricine se ia dupa el e scuzat si e totul roz?

  18. #98 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Pai daca unu' face o tampenie inseamna ca oricine se ia dupa el e scuzat si e totul roz?
    Nu asta am spus. Spuneam doar ca toti incearca sa faca cat mai multi bani. Sincer nici nu ma asteptam sa pot folosi un SD normal la PS Vita, ca doar e foame de bani.

  19. #99 SP
    Member Mythul's Avatar
    Anime + JRPG + cat ????? =


  20. #100 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 171 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 55 105 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts