Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 171 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast
Results 121 to 140 of 3417

Thread: Clubul PlayStation Vita - PS Vita

  1. #121 SP
    Senior Member tray's Avatar

  2. #122 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Din pacate au aparut primele probleme si primele probleme pt Vita. PS Vita Freeze and Touch Screen Issues
    Se pare ca nici Remote Play-ul nu functioneaza. Remote Play on PS Vita is a Dud... Right Now | PlayStation LifeStyle
    Au aparut si primele preturi ale jocurilor de Vita, acestea variind intre 18 lire si 40 de lire. Play.com reveals Vita launch game prices • News • Eurogamer.net
    Totusi, nu reusit sa gasesc daca jocurile de Vita vin cu Online Pass care trebuie activat? Pentru mine ar fi un pas inapoi deoarece oricum limiteaza device-ul la un cont PSN, iar eu vreau sa-l folosesc pe cel de Ro.
    Din Romania, nicio veste in legatura cu preturi/precomenzi sau eventuale bundle-uri.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar nu inteleg ce Dzeu e in capul celor de la Sony... Parca au luat-o razna, nu altceva. Acum ceva ani, cand spuneai Sony puneai si semnul de "Super quality control"... Lately, de cand cu serverele sparte, notebook-uri ieftine, TV-uri cu panouri facute de altii... parca Sony nu mai e ce-a fost. Cum Dzeu sa lansezi un produs cu care vrei sa revii pe piata portabilelor, si sa ai probleme din day 1?

    Aliosa... mai da-i un picut de timp...

  4. #124 SP
    Member Mythul's Avatar
    Bine punctat Monky. Ce iar e de neinteles e de ce Apple de exemplu poate lansa un nou model de iPhone / iPad o data la unu/doi ani cu relativ probleme mici de software, dar cu un design superb in timp ce sony & others se chinuie sa scoata un nou handheld o data la cat....5 ani si tot sa aiba probleme. Sa fim seriosi nu cred ca programatorii / inginerii de la sony sunt mai slabi, cred ca problema e la management sau pur si simplu nu le pasa / nu se implica la fel de mult ca alte companii.

    Saltul de la iphone 3gs la iphone 4 a fost imens si ca design si ca si calitate etc. si s-a facut in 1(2) ani.

  5. #125 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ideea este ca in ritmul asta se vor duce din ce in ce mai jos. Din cate am vazut, anul acesta fiscal au avut cele mai mari pierderi din istoria companiei...

    Revenind on-topic, uitati una si mai tare: Tests show PS Vita games load slower in digital form - SlashGear
    Cum Dzeu sa se incarce mai rapid din memorie decat de pe cardul jocului? Chiar atat de mult s-au zgarcit incat storage-ul incorporat in PS Vita este mai lent chiar si decat cel pe care vin jocurile? That's... really bad!

    In alta ordine de idei, deja isi cer scuze si au scos un update: Sony issues apology and software update for first batch of Vitas (video) -- Engadget

    Pana apare pe iFixit, avem deja un mic teardown: PS Vita PCH-1100
    Attached Images Attached Images playstation_vita_teardown_1.jpg playstation_vita_teardown_2.jpg playstation_vita_teardown_3.jpg playstation_vita_teardown_4.jpg playstation_vita_teardown_5.jpg playstation_vita_teardown_6.jpg

  6. #126 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pana se lanseaza in Europa nu va mai avea probleme. Isi incearca produsele pe niponi. Foarte bine

  7. #127 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Deci vor da cu mucii in fasole cu aceasta consola si pt remedierea imaginii ma astept la un PS4 de exceptie.
    Un lucru ii de retiunut, nu-i de bagat la primele loturi a unei console noi iesite !

  8. #128 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Sony Delivers with the PS Vita. It Does Not Disappoint.
    Everything You Need to Know about Japan's PlayStation Vita

    Asa este, eu mi-am achizitionat PS3 Slim si nu am avut absolut nicio problema cu el, in afara de obisnuitele pocnete ale plasticului si inerentele freeze-uri (insa f rare).
    Sa vedem ce se va oferi pt piata din Europa si respectiv Romania.
    As vrea f mult sa-l cumpar la lansare, insa cred ca pot astepta si pana de Paste, cand vor fi ceva oferte (poate un card inclus sau un joc).

  9. #129 SP
    Admin MonkY's Avatar

  10. #130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca bateria la PS Vita nu tine nici macar de 5h de playtime...

  11. #131 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Care 5h, ca majoritatea se plang ca ajung cu greu la 3h de playtime. Si partea dureroasa este faptul ca la PSV bateria nu se poate inlocui ca la PSP (este ca la gamepadurile de PS3)... Prin urmare, PSV se transforma foarte rapid dintr-o consola portabila in una fixa... neaparat langa o priza

    P.S. Daca va bucura cu ceva, reincarcarea 100% se face in 1:30h...

  12. #132 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    5-6h anuntasera SONY. D-aia am zis

    Oricum, eu personal sunt profund dezamagit de aceasta consola...

  13. #133 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Pana la urma se pare ca se poate inlocui bateria, nu la fel de usor ca la PSP, dar se poate.

    PS Vita manual reveals replaceable battery *update*

    Si cateva informatii despre durata de viata a bateriei si timpul de incarcare direct din manual: Charging | PlayStation�Vita User's Guide

    Approximate charging time

    The following table gives the approximate charging time for your PS Vita system when the battery has no remaining charge.

    Charging using the AC adaptor - Approximately 2 hours, 40 minutes

    Charging your PS Vita system while using it or while the system is in standby mode can increase the charging time.

    Approximate duration of continuous use

    The durations in the table assume that the screen brightness is set to the default setting, the Bluetooth� feature is not being used, and headphones are being used.

    Playing games *1 - Approximately 3 - 5 hours
    Playing videos - Approximately 5 hours
    Playing music *2 - Approximately 9 hours


    *1 - When the network features are not being used.
    *2 - When the system enters standby mode during music playback, and music continues playing.

    Battery duration may vary depending on the screen brightness, how network features (mobile network/Wi-Fi/Bluetooth�) are being used, and the type of content being played.

  14. #134 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Am cautat pe thread si nu am gasit asta sper sa nu mai fie pus

    The PlayStation Vita Brings Gaming Into Your Reality | PCWorld - StumbleUpon
    Pare foarte misto facut sistemul de augmented reality fara cartonase.

  15. #135 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Foarte frumos:
    The opening movie for Gung Ho and Gamearts' PlayStation Vita action RPG Ragnarok Odyssey has animation from ROBOT. Take a look below.


  16. #136 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar

  17. #137 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Preturi la jocuri si accesorii:

    Games

    Uncharted: Golden Abyss – €49.99/�44.99/$69.95
    ModNation Racers: Road Trip – €39.99/�34.99/$54.95
    Everybody’s Golf – €39.99/�34.99/$54.95
    WipEout 2048 – €39.99/�34.99/$54.95
    Unit 13 – €39.99/�34.99/$54.95
    Little Deviants – €29.99/�24.99/$39.95
    Reality Fighters – €29.99/�24.99/$39.95

    Memory Cards

    4Gb Memory Card – €19.99/�17.99/$26.95
    8Gb Memory Card – €34.99/�31.99/$44.95
    16Gb Memory Card – €49.99/�44.99/$64.95

    Accesories

    AC adaptor – €9.99/�8.99/$12.95
    Portable charger – €49.99/�44.99/$64.95
    USB cable – €9.99/�8.99/$12.95
    In-ear headset – €19.99/�17.99/$26.95
    Starter kit – €24.99/ �21.99/$34.95
    Travel kit – €29.99/ �25.99/$39.95

  18. #138 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Preturile la jocurile retail mi se par imense... dar ma asteptam, atata timp cat platesti si memory card-ul. Din pacate, la preturile acelea, PSV = FAIL. Cu pretul pentru un joc de PSV (69.95 USD) imi cumpar in perioada asta cam 50 de super jocuri pt. iPad/iPhone/Android... Sorry Sony...

  19. #139 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Imense preturile. Totusi sunt jocuri pentru o consola portabila. Ar trebui sa fie half priced. Totusi sa nu comparam PSV cu iPhone care are doar joculete. Eu astept jocuri serioasa care sa ma faca sa o cumpar. Si niste review-uri care sa spuna adevarul despre durata bateriei.

  20. #140 SP
    Member Mythul's Avatar
    Ce preturi ! serios daca ar scoate apple un accesoriu cu butoane, d-pad pt iphone i-ar baga pe cei de la sony in faliment. E posibil sa fie doar o chestiune de timp, dar deja ipadul e un game machine puternic si sa fim seriosi, un vita e cam la fel de portabil ca un ipad in sensul ca nu incape in buzunar sigur sau daca incape arata aiurea, nici in geaca nu cred ca incape, probabil e purtat in husa intr-o geanta / rucsac, unde ar incapea si un ipad.

    Referitor la jocuri: imense preturi ! Sunt curios cand se vor invata minte producatorii si vor scadea preturile...piata nu mai e aceeasi ca acum 3-4 ani. Oferta e mult mai mare acum, prin urmare preturile ar trebuie adaptate corespunzator. Cum zicea si Monky pt 60$ cumpar 60 de iphone games, hell si 30 sunt suficiente sa te tina ocupat luni de zile...la pretul de 1 joc pt Vita care posibil sa aiba low replay value, sau nici macar sa nu iti placa.

    A aparut GTA3 pt iPhone + infinity blade 2 + Real Racing 2 care parerea mea sunt full console games. Mai ales GTA3.

    Estetic chiar arata f bine Vita, dar la ce pret are + memo card + jocuri parca e un produs de lux pt gameri si chiar nu vad cum ar avea succes dupa ce trece hype-ul initial. Pobabil se va vinde ca painea calda dupa ce e piratata, dar consola + card + 2-3 jocuri si hop ai sarit de 500$.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 171 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 107 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand grip ps vita / psvita / vita slim 2000 By bloodindark in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 15-09-2021, 17:09
  2. Ghid PlayStation Vita By OEE in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 06-08-2015, 21:59
  3. Playstation Vita primeste PS Plus By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-11-2012, 10:00
  4. PlayStation Vita - Hit or miss? By AndRewqp in forum Hot Story
    Replies: 17 Last Post: 21-12-2011, 10:10
  5. PlayStation Vita-ul va fi region free By Tudoran in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 22-09-2011, 00:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts