Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Multumit de Vita

Voters
82. You may not vote on this poll
  • Da

    63 76.83%
  • Nu

    19 23.17%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Poll: Esti multumit de PS Vita?

  1. #1 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

    Poll: Esti multumit de PS Vita?

    In ultima vreme tot mai multe site-uri scriu ca Vita este un esec si ca nu isi are rostul in ziua de azi cand exista smartphone-uri si tablete care ar trebui sa inlocuiasca consolele portabile. Dar, din cate am vazut pe site-uri ca neogaf si reddit, majoritatea posesorilor de Vita sunt foarte multumiti de aceasta platforma. Voi ce parere aveti?
    Attached Images Attached Images ps_vita_tv_2.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, 100%, face tot ce iti poti dori de la o consola portabila. Aplicatii bune, jocuri multe si mai ales multa distractie.
    Singurul lucru care ii lipseste sunt jocurile AAA. Au fost unele chiar foarte bune, dar nu ar strica macar un titlu de la un major developer odata la 2-3 luni.

  3. #3 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Eu sunt de parere ca nu poti compara jocurile de pe smartphone-uri/tablete cu jocurile psv trebuie sa mai treaca 5 ani pana o sa vedem un joc precum killzone mercenery sau uncharted golden abyss pe acele device-uri.Si de un an incoace tot mai multi developari vin sper psv eu zic ca intr-un an maxim 2 va fi un must have in mana fiecarui gamer.Long Live Play.

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Sunt multumit 100 % nu simt nevoia mai multor titluri decat cele ~ 60 pe card si ~ 100 downloadabile (PSN titles - exclusiv sau cross-buy PS3/Vita)

    (exceptand PSP / PSX - acestea reprezinta doar cireasa de pe tort, am cateva zeci de jocuri de PSX - MUST play pentru orice gamer gen Resident evil, silent hill, castlevania, Final Fantasy .. etc)

    Ca un exemplu concret - pe 3DS am cam 30 titluri pe cand pe PSVita am ~ 52 (imi lipsesc 8 pentru a face colectie completa de titluri PAL aparute)

  5. #5 SP
    Junior Member alecutheman's Avatar
    Foarte multumit, nu duce lipsa de jocuri deloc si il folosesc aproape zilnic. Cat despre smarthphoneuri si tablete.. pe telefon nu am niciun joc (si nici nu vreau) si pe ipad nu m-am mai jucat de cand mi-am luat vita. Singurul lucru de rau ce pot sa zic despre vita este ca nu prea este nimic to look forward to inafara de Killzone Mercenary si, to some extent, Tearaway. Poate va merge remote play cum trebuie pe PS4 si atunci nu-mi mai fac probleme dar remote play (cica) e si pe PS3 si nu-i nimic foarte impresionant.

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am vandut consola dupa cateva luni si am avut 3 motive: nu exista jocuri, nu poti avea doua conturi pe aceasi consola, bateria tine 3 ore.

    Cu jocurile au mai rezolvat-o, dar celelalte doua probleme persista. Hardware-ul din consola e slabut prin comparatie cu o tableta, deci cu o optimizare facuta cum trebuie se pot scoate 8-10 ore si din PSV. Pana atunci insa, eu ii zic pas si nu am nicio intentie sa mai iau una.

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by alecutheman View Post
    Foarte multumit, nu duce lipsa de jocuri deloc
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    am avut 3 motive: nu exista jocuri
    Ah crap, pe cine sa cred?

    Wikipedia spune ca ar fi totusi niste jocuri:
    List of PlayStation Vita games - Wikipedia, the free encyclopedia

    Eu mi-as lua pentru Uncharted si Killzone, insa nu-s inca 100% decis. Voi urmari cu interes topicul asta sa vad ce mai zice lumea, dar daca mai vad "diferente" din astea uriase de opinii va fi greu de tot.

  8. #8 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu am vandut consola dupa cateva luni si am avut 3 motive: nu exista jocuri, nu poti avea doua conturi pe aceasi consola, bateria tine 3 ore.

    Cu jocurile au mai rezolvat-o, dar celelalte doua probleme persista. Hardware-ul din consola e slabut prin comparatie cu o tableta, deci cu o optimizare facuta cum trebuie se pot scoate 8-10 ore si din PSV. Pana atunci insa, eu ii zic pas si nu am nicio intentie sa mai iau una.
    Exista baterie externa pentru Vita: Incarcator portabil Sony PS Vita PCH-ZPC1E PCH-ZPC1E - eMAG.ro

  9. #9 SP
    Junior Member alecutheman's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Ah crap, pe cine sa cred?
    Chestia cu "lipsa jocuri" mi se pare un text default care a ramas din perioada imediat urmatoare launch-ului. Numai uitandu-te la lista aia iti dai seama ca sunt multe jocuri, destule dintre care sau au replay value mare sau sunt pur si simplu lungi (Persona 4, Soul Sacrifice). Nu am inca nici un sfert din jocurile de pe lista aia si abia am timp sa le joc

  10. #10 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Si majoritatea sunt Jap only...

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Ah crap, pe cine sa cred?

    Wikipedia spune ca ar fi totusi niste jocuri:
    List of PlayStation Vita games - Wikipedia, the free encyclopedia
    Domnu', eu l-am luat la lansare cand erau 10 jocuri. Oricum, trebuia sa citesti pana la capat. Dar ai scos din context si ai comentat la ce ti-a convenit tie.

  12. #12 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Ah crap, pe cine sa cred?

    Wikipedia spune ca ar fi totusi niste jocuri:
    List of PlayStation Vita games - Wikipedia, the free encyclopedia

    Eu mi-as lua pentru Uncharted si Killzone, insa nu-s inca 100% decis. Voi urmari cu interes topicul asta sa vad ce mai zice lumea, dar daca mai vad "diferente" din astea uriase de opinii va fi greu de tot.
    Eu cred ca rezultatele poll-ului ar trebui sa te convinga .
    Asa cum am spus si in OP, exista mari discrepante intre ce citesti pe internet despre Vita si ce cred userii care chiar detin consola.
    Dar pana la urma daca nu exista multe jocuri care sa te intereseze, nu prea are rost sa-ti cumperi.

  13. #13 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Hardware-ul din consola e slabut prin comparatie cu o tableta, deci cu o optimizare facuta cum trebuie se pot scoate 8-10 ore si din PSV. Pana atunci insa, eu ii zic pas si nu am nicio intentie sa mai iau una.
    Si ce joci tu pe tableta?!Ai facut o comparatie intre Fifa PSV si varianta iOS?Daca le permitea hardware-ul de ce nu arata cel putin identic daca nu mai bine.

  14. #14 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici tie nu iti place sa citesti pana la capat? Ce-am zis eu si ce ai inteles tu.

    Faceam referire la faptul ca bateria mizera nu e justificata de nimic decat de o optimizare proasta. Daca la tablete se poate, de ce nu se poate si la PSV?

  15. #15 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Domnu', eu l-am luat la lansare cand erau 10 jocuri. Oricum, trebuia sa citesti pana la capat. Dar ai scos din context si ai comentat la ce ti-a convenit tie.
    Nu-i nevoie sa fii sarcastic, daca scriai "nu existau jocuri" in loc de "nu exista jocuri" intelegeam si eu ce-ai vrut sa zici, oricum eu n-am reprosat nimic, eram doar mirat de diferentele de opinie, acum am inteles ideea, dar nu mi-a placut deloc tonul, sper ca nu ai devenit asa de "acid" de la culoarea rosie de moderator...

    Eu aveam o alta parere despre tine

  16. #16 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai mereu se intampla treaba asta. Nimeni nu citeste pana la capat. Am si zis ca au mai redresat treaba.

    Mea culpa.

  17. #17 SP
    Member Darku's Avatar
    Sunt foarte multumit de consola.
    Unicul minus ar fi piata jocurilor SH, care e mult mai mica decat cea a jocurilor SH de PS3.
    Caut 2-3 joculete care le gasesc doar noi...

  18. #18 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ce jocuri cauti ?

    Eu as fi curios sa vad ce spun cei care au vortat nu - pana acum nimeni nu a zis nimic "anti" insa a votat asa

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai eu am "vortat" ca nu sunt multumit de el... pentru ca nu am
    Si da, ma nemultumeste ingrozitor chestia asta... Astept sa scoata Sony un pachet "PSV + PS4" la un pret frumos... sa-mi faca si mie Darkie un cado'.

  20. #20 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Ce jocuri cauti ?

    Eu as fi curios sa vad ce spun cei care au vortat nu - pana acum nimeni nu a zis nimic "anti" insa a votat asa
    culmea caut niste joculete mai vechi: AC Liberation si NFS Most Wanted, dar nu sunt dispus sa dau 170 lei/buc noi din magazin.
    Din jocurile noi astept cu nerabdare Rayman Legends si Killzone Mercenary.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Esti pregatit pentru maine? By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-04-2012, 16:21
  2. Cat de gamer esti ? By Vladutz20 in forum Console Club
    Replies: 52 Last Post: 03-09-2011, 12:18
  3. Cat de tare gamer esti ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 28 Last Post: 20-12-2010, 21:59
  4. Stii ca esti gamer atunci cand... By trickz in forum Offtopic
    Replies: 127 Last Post: 21-06-2010, 15:06
  5. Primul poll By MonkY in forum Polls
    Replies: 60 Last Post: 21-12-2009, 21:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts