Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 233

Thread: Tekken 6

  1. #1 SP
    Member slabunator's Avatar

    Tekken 6

    The King of Iron Fist Tournament 6

    Zboara spre consolele noastre pe 27 octombrie anul acesta

    Pana una alta ne vedem la un Tekken 5 DR: Online. De asemenea puteti scrie mai jos parerile despre joc + (dupa moda gametrailers) propun sa scriem fiecare caracterul/ caracterele preferate, eventual insotite de poze, sa mai inveselim tema sumbra a site-ului (mmm.. Christinella )

    va las in compania oilor zburatoare si a muzicii yodle-yodle lol

    http://www.gametrailers.com/user-mov...ameplay/325256 (rog un mod sa ma ajute sa apara direct video-ul, Mercic )

  2. #2 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Poate ne strangem la un Tekken 5 candva ! Eu il joc ocazional !

  3. #3 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Rockstar View Post
    Poate ne strangem la un Tekken 5 candva ! Eu il joc ocazional !
    sure, tekken 5 dr online, am varianta us (e online region restricted)

  4. #4 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    Am jucat putin Tekken 6 la un arcade in Mall Vitan.
    Asteptam sa inceapa Bruno si am dat o fuga pe la arcade-uri.

    Habar n-aveam, macar erau miscarile basic descrise pe arcade cabinet.
    L-am invins pe un prieten fara sa ma uit la ce apasam.
    Don't hate the player...hate the game!
    Attached Images Attached Images kdk_1333.jpg kdk_1332.jpg

  5. #5 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    Am jucat putin Tekken 6 la un arcade in Mall Vitan.
    Asteptam sa inceapa Bruno si am dat o fuga pe la arcade-uri.

    Habar n-aveam, macar erau miscarile basic descrise pe arcade cabinet.
    L-am invins pe un prieten fara sa ma uit la ce apasam.
    Don't hate the player...hate the game!
    tekken e recunoscut pt faptul ca are multe combouri usor de legat si se poate folosi buttonmashing eficient,chiar si contra jucatori intermediari. multi de aceea nici nu stau sa il aprofundeze si il lasa balta.
    ce-i drept e foarte frustrant momentul in care esti jucator novice, incerci sa legi niste chestii fara sa apesi la nimereala pe butoane si sa faci ceva cu logica, sa joci calculat totusi, in ciuda arsenalului mic de miscari pe care il detii,si vine unu care habar n-are ce face si te bate la buttonmashing din cauza combinatiilor usor de legat si incapabilitatea jucatorului celuilalt (novice)de a bloca in mod constant. tekken inseamna defapt mult mai mult de atat, paote fii fun casual dar si competitiv si echilibrat intre 2 pros.

    oricum va invidiez ca aveti un arcade machine cu tekken6 in bucuresti, chestiile alea costa o avere, nici nu ma asteptam sa vad asa ceva in romania. ( am vazut si eu unul de tekken3 intr-un local aici in cluj acum vreo 7 ani )

    din pacate vad ca topicul nu e prea frecventat, desi stiu ca jocul e asteptat de multi. cei care aruncati un ochi aici nu va sfiiti sa postati. macar sa facem o lista cu cei care vor cumpara jocul, poate facem un campionat cand apare

  6. #6 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Doamne ce misto poate sa arate Yoshimitsu,eu jucam acum cativa ani ( probabil acum 10 ani ) tekken 1 si se supara tanti ca terminam jocu cu GON si trebuia sa dea reset la aparat =)

  7. #7 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Doamne ce misto poate sa arate Yoshimitsu,eu jucam acum cativa ani ( probabil acum 10 ani ) tekken 1 si se supara tanti ca terminam jocu cu GON si trebuia sa dea reset la aparat =)

    Yoshi arata diferit in fiecare tekken/ soul calibur.
    cred ca tekken 3 jucai, se si potriveste, tekken 3 e lansat in 98-99 parca, acum 10 ani, iar Gon e personaj exclusiv Tekken 3

  8. #8 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Tekken 6 Arcade la Mall Vitan? Ft tare, eu n-am mai ajuns prin acel mall de mai bine de un an. O sa verific si eu la Plaza, ca stau la 5 minute.

  9. #9 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Da ....era 3 , mi-am tocit degetele pe psp cu tekken 5, se pare ca se apropie ziua in care imi voi toci degetele pe controlleru de la ps3 cu tekken 6

  10. #10 SP
    Member slabunator's Avatar
    am si eu o intrebare: care e cel mai bun restrictor de stick pt a juca tekken ? am restrictor square si nu pot face nicidecum wavedash.

  11. #11 SP
    Senior Member Mr.KaKa's Avatar
    well...nu stiu daca te ajuta dar restrictor-ul de la arcade-ul la care am jucat era square.

  12. #12 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by alecs View Post
    well...nu stiu daca te ajuta dar restrictor-ul de la arcade-ul la care am jucat era square.
    am cautat un pic pe net si vad ca toate arcade-urile tek6 au default square. si am vzt pe ytube tipi ce faceau wavedash, so, cred ca gate-u n-are nimic, ci trebuie practice-practice

  13. #13 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    am cautat un pic pe net si vad ca toate arcade-urile tek6 au default square. si am vzt pe ytube tipi ce faceau wavedash, so, cred ca gate-u n-are nimic, ci trebuie practice-practice
    Daca nu poti face wavedash cu un restrictor square, clar ai o problema de antrenament.Eu faceam wavedash bine si cu controller-ul de PS3.Nu vad de ce ar conta restrictor-ul aici.

    Oricum Tekken nu a avut niciodata o problema cu asta, ci SF sau MvC, unde miscarile circulare sunt esentiale.
    Dar treaba e foarte clara: asiaticii folosesc square, americanii folosesc round/octogonal, dar NU pentru wavedash sau alte miscari banale, ci pentru rotatii.

    Gandeste-te ca finalistii EVO 09 jucau T6 cu controllere.

  14. #14 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Daca nu poti face wavedash cu un restrictor square, clar ai o problema de antrenament.Eu faceam wavedash bine si cu controller-ul de PS3.Nu vad de ce ar conta restrictor-ul aici.

    Oricum Tekken nu a avut niciodata o problema cu asta, ci SF sau MvC, unde miscarile circulare sunt esentiale.
    Dar treaba e foarte clara: asiaticii folosesc square, americanii folosesc round/octogonal, dar NU pentru wavedash sau alte miscari banale, ci pentru rotatii.

    Gandeste-te ca finalistii EVO 09 jucau T6 cu controllere.
    si eu fac wavedash cu controllerul, si de altfel joc la nivel decent, SoulCalibur, StreetFighter, Tekken , si altele, cu controllerul.
    mai nou am luat un stick si sunt inca intr-o perioada de tranzit de la un periferic la altul, inca joc mai bine cu pad-ul . ce-i drept perioada aceasta trece mai greu din cauza ca am jucat mult timp, in mod intens cu controller-ul.

    trebuie practice

  15. #15 SP
    Member slabunator's Avatar
    good matches


  16. #16 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Tekken 6 Trailer




  17. #17 SP
    Banned Overlord73's Avatar
    acuma te-ai trezit si tu?

  18. #18 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Psicho View Post
    acuma te-ai trezit si tu?
    don't be a hater, postul lui desi contine un trailer mai vechi, e mult mai folositor decat postul tau.. sau al meu.
    am observat ca ai tendinta de a sari cu gura pe altii, chill man, e un forum de jocuri.

    best of wishes !!

    alex

  19. #19 SP
    Junior Member mc_provoker's Avatar
    Sunt si eu fan tekken, nustiu de ce nu am postat nimic aici pana acum, practic tekken 5 dr e cel mai jucat joc dintre toate care le am ashtept cu nerabdare tekken 6, m-ash bucura daca s-ar organiza vre-un campionat de tekken sau ceva sa ne intalnim mai multzi. caracterele mele preferate in ordine: Paul, Jin, Eddy, Asuka, Law, Hworang, Marduck sper ca le-am scris numele bine

  20. #20 SP
    Senior Member eXist's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tekken 7 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 287 Last Post: 14-01-2024, 19:45
  2. Replies: 0 Last Post: 22-07-2011, 18:08
  3. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:38
  4. Tekken 6 By HeinekeN_ in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 10-10-2008, 13:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts