Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 114 of 114

Thread: PS3 Modchip - Adevar sau Fictiune ?

  1. #101 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Aici n-ai nimerit bine. Cum sa scada numaru de console vandute daca va fi modata consola? e la mintea cocosului...
    Citeste mai bine. Am zis ca daca se vor pirata atunci numarul de jocuri care vor apare pe ps3 va scade. Si daca se intampla asta atunci va scade si numarul de console vandute (cel putin catre cei pe care nu-i intereseaza jocuri ieftine ci de calitate).
    De fapt am scurtat eu fraza de lene, poate nu e chiar clar ce am vrut sa zic.

  2. #102 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mai, ce o fi o fi. Va dati cu parerea ca Sony o fi vrut sau nu. Cert e ca de iasa un chip pentru PS3 si FUNCTIONEAZA, din acel moment e clar ca bunaziua ca securitatea consolei s-a spart si asa ramane. Tot ce va continua se va face pe update de soft si eventual va evolua de la un hardmod la un softmod. Deci vanzare sau nu modarea i-o cam trage la Sony, poate numai pe o parte dar tot aia e.

  3. #103 SP
    Member cloud's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Nu vad de ce in conditiile astea si-ar taia singuri craca de sub picioare si ar ajuta la modarea consolei. Nu numai ca isi pericliteaza vanzarile studiourilor proprii (in curand trebuie sa apara Uncharted 2 si GOW 3, refuz sa cred ca modarea consolei nu le va afecta serios vanzarile, daca apare in timp util pentru lansarea jocurilor)
    stai linistit, initial un chip + montare vor costa in jur de 100e aproape sigur. cred ca asta + writer + discuri sunt suficiente sa calmeze o mare parte a celor care vor sa-si puna chipuri.

  4. #104 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Citeste mai bine. Am zis ca daca se vor pirata atunci numarul de jocuri care vor apare pe ps3 va scade. Si daca se intampla asta atunci va scade si numarul de console vandute (cel putin catre cei pe care nu-i intereseaza jocuri ieftine ci de calitate).
    De fapt am scurtat eu fraza de lene, poate nu e chiar clar ce am vrut sa zic.
    Modarea nu afecteaza jocurile. X360 se modeaza si apar foarte multe jocuri care se vand foarte bine


  5. #105 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by cloud View Post
    stai linistit, initial un chip + montare vor costa in jur de 100e aproape sigur. cred ca asta + writer + discuri sunt suficiente sa calmeze o mare parte a celor care vor sa-si puna chipuri.
    Tot ce e posibil, daca o sa fie asa eu zic pas. Mai ales ca la inceput e bine sa vezi daca ajungi sa fi banat sau ceva.

  6. #106 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Modarea nu afecteaza jocurile. X360 se modeaza si apar foarte multe jocuri care se vand foarte bine
    Fiecare cu parerea lui. A mea este ca in conditiile in care nu s-au vandut asa multe console de ps3 pe cat se spera, si ca multi producatori de jocuri se plang ca este mai greu sa programezi pe ps3 decat pe xbox, e posibil ca acestia sa considere ca nu mai este profitabil sa lanseze jocuri pentru ps3 daca multi le vor pirata.
    E la fel de posibil pe de alta parte ca Sony sa vanda atat de multe console la noul pret incat sa nu conteze.

    In fine facem si noi speculatii, om trai si om vedea care a avut dreptate.

  7. #107 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Modarea nu afecteaza jocurile. X360 se modeaza si apar foarte multe jocuri care se vand foarte bine
    Corect. Daca iti place un joc asa de mult chiar daca ai consola modata, ti-l cumperi fara doar si poate in original pentru sufletul tau. Si eu am consola modata si imi cumpar jocuri originale, pentru ca ce imi place vreau sa il am in original.

  8. #108 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    oameni buni, Sony tocmai scoate modelul "slim" caruia i-a scos posibilitatea de a rula alt sistem de operare (linux, care oricum nu avea acces la RSX) si voi chiar credeti ca "si-a dat acordul pentru modare"?
    sincer nu cred ca va fi posibil, chiar cred ca sunt seriosi cand fac afirmatii de genul "firmware updates = better security". but that's just me.

  9. #109 SP
    Member cloud's Avatar
    belzar.com may be for sale by its owner. tocmai ma intreba un prieten ce se aude cu chipul.

  10. #110 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Urmatoarele derapaje offtopic se vor lasa cu sanctiuni.

  11. #111 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Urmatoarele derapaje offtopic se vor lasa cu sanctiuni.
    S-a lasat deja. Omul crede ca jignind este mai smecher decat ceilalti. Repet nu vreau tratarea subiectului din punct de vedere moral si nu avem nevoie de lectii de moralitate de la "big brother". Vreau discutii din punct de vedere tehnic. Daca nu putem face asta, inchid threadul si gata.

  12. #112 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Daca voi fi sanctionat este deoarece asa veti considera d-voastra.
    Nu toti avem 12 ani si realizam de fapt ce se ascunde in spatele asa-zisului topic "din punct de vedere tehnic". Haideti sa fim seriosi: discutii tehnice? Cine sa le poarte si cine e avizat sa dea asemenea sfaturi? Avem printre noi ingineri care muncesc la Sony si nu stim? Acest thread nu e nimic altceva decat o balacareala generala in care toti neavizatii isi dau cu parerea despre chestiuni absolut false! Nu includ in aceasta categorie initiatorul topicului care dupa cate stiu eu are cunostinte in domeniu. In final cu ce ne ajuta pe noi sa citim aceste pareri venite "din burta" ca sa nu zic de altundeva din moment ce este clar ca lumina zilei ca modarea este imposibila pe moment?

  13. #113 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Toata lumea a inteles ce se vrea, numai ca nu vad ce discutii tehnice se pot face pe tema unui zvon. S-au facut 6 pagini de presupuneri si pareri pe un subiect care nu exista. Azi dimineata cred ca aveam 3-4 off-line-uri gen "Crezi ca va iesi acel cip?" sau "Macar daca vedeam o poza ceva". Asteptati sa apara, dupa care puteti discuta zi si noapte, despre cipul minune.

  14. #114 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    OK thread closed !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6

Similar Threads

  1. InFeCtuS ModChip By Sacaluka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-09-2009, 00:48
  2. Belzar PS3 Modchip By Mario in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 27-08-2009, 23:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts