Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 61

Thread: PSN RO

  1. #1 SP
    Member Geonebun's Avatar

    PSN RO

    Am deschis acest thread sa discutam aici despre PSN RO ca m am saturat sa ma ascund dupa accounturi de us si uk , vreau si eu sa cumpar de pe accountul meu de RO.


    Ce se mai aude cu petitia aia ? parca se adunasera peste 6000 de voturi , s a depus ? Au raspuns baietii de la SONY , dupa ce ca PSN sufera , nu merge asa cum ar trebui mai au si tupeu sa ne dea banuri ,
    daca am avea PSN RO poate nu am mai lua asa multe banuri.


    Trebuie sa facem ceva ca nu se mai poate , nu toata lumea e informata si isi iau tzeapa pe la magazinele astea care vand jocuri de PS3 care necesita add-onuri sau mai stiu e ce patch ca sa fii la zi etc ..


    Care e mai priceput sa faca o scrisoare ceva si sa o trimitem toti din nou poate ne da si noua drumu la PSN RO in viitorul apropiat.

  2. #2 SP
    Junior Member rios's Avatar
    [COLOR="DarkGreen"][/COLOR ai dreptate, hai

  3. #3 SP
    Member psycho-07's Avatar
    s-a mai facut o petitie si nu ne-au bagat inseama sony

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post
    dupa ce ca PSN sufera , nu merge asa cum ar trebui mai au si tupeu sa ne dea banuri ,
    daca am avea PSN RO poate nu am mai lua asa multe banuri.

    Care e mai priceput sa faca o scrisoare ceva si sa o trimitem toti din nou poate ne da si noua drumu la PSN RO in viitorul apropiat.
    Nu te supara dar unde ai auzit ca psn sufera si ca nu merge? Cine de la Sony crezi ca baga in seama un mail, Monky a facut mult mai mult decat atata si degeaba, si-a zis cuvantul si la tv. Nu cred ca va fi psn ro in viitorul apropiat so dont dream about.

  5. #5 SP
    Member Geonebun's Avatar
    se compara PSN cu jocurile pe PC unde merge aproape perfect?
    ma refer ca pe PSN se iau d/c multe , lag fata de PC
    dau un ex , la gta 4 , vrei sa te joci online , nu ai posibilitate sa aflii cu cine joci , daca joc cu USA sau ASIA e d/c garantat.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nici un joc nu NECESITA addonuri. addonurile sunt optionale prin natura lor.
    orice patch poate fi descarcat fff simplu cu un cont UK/US.
    nu primesti ban daca iti faci cont UK/US.

    puteai sa postezi in topicul general. nu era nevoie sa faci un topic pentru asa ceva.

  7. #7 SP
    Member Geonebun's Avatar
    da ? pai de aia nici nu o sa avem psn ro prea curand datorita acestei atitudini pe care o au majoritatea mai exact va multumiti cu putin si va doare in **** , preferati easy way out ,lasati sa faca altu treaba pt voi , cu toate ca s a chinuit Moneky si parca Silviu , tot respectu pt ei dar se pare ca nu e de ajuns , am experienta in genu asta , "petitia" , dau ex , am mai jucat jocuri unde au fost nedreptatiti oamenii si cand iti vine o petitie pe mail de la mii de useri , vrei nu vrei tot trebuie sa verifici despre ce e vorba ,eu asta am vrut , sa scrie cineva priceput o scrisoare unde ne cerem drepturile si sa o trimita toti userii individual.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post
    da ? pai de aia nici nu o sa avem psn ro prea curand datorita acestei atitudini pe care o au majoritatea mai exact va multumiti cu putin si va doare in **** , preferati easy way out ,lasati sa faca altu treaba pt voi , cu toate ca s a chinuit Moneky si parca Silviu , tot respectu pt ei dar se pare ca nu e de ajuns , am experienta in genu asta , "petitia" , dau ex , am mai jucat jocuri unde au fost nedreptatiti oamenii si cand iti vine o petitie pe mail de la mii de useri , vrei nu vrei tot trebuie sa verifici despre ce e vorba ,eu asta am vrut , sa scrie cineva priceput o scrisoare unde ne cerem drepturile si sa o trimita toti userii individual.
    Tu vorbesti de atitudine? Mai bine da-ti o palma sa-ti revii.

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Ken, good luck!!

  10. #10 SP
    Member MSlv's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ne-si-romania/

    s-a mai discutat problema aici deja...

    ken, tu ce vrei de fapt? sa iei atitudine? pai hai, sa te vedem si practic, ca din gura toata lumea poate sa dea...

  11. #11 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Eu il propun pe Ken capitanul nostru.

  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Show us the way, cap.

  13. #13 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Nu pot accepta decat un singur capitan si anume pe Tsubasa.

  14. #14 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Nu te supara dar unde ai auzit ca psn sufera si ca nu merge? Cine de la Sony crezi ca baga in seama un mail, Monky a facut mult mai mult decat atata si degeaba, si-a zis cuvantul si la tv. Nu cred ca va fi psn ro in viitorul apropiat so dont dream about.
    Monky a aparut la tv ?!

  15. #15 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Video or it didn't happen

  16. #16 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Monky a facut cam tot ce se putea la momentul respectiv...

  17. #17 SP
    Member Cata25's Avatar
    Aici link la petiție.
    Aproape 7000 de semnături...

  18. #18 SP
    Member Geonebun's Avatar
    da , se pare ca a facut , s a vorbit cu cineva de la SONY ro , cei care aduc console jocuri etc , ca sa vorbeasca la randul lor la producator ?

  19. #19 SP
    Member maweryck's Avatar
    Eu unul am obosit psihic cu petitia asta .La vremea respectiva cand monky era la computergames , m-am agitat mult de tot pt cauza asta.Pusesem mult suflet ca sa zic asa . Nu aveam consola dar mi se parea o nedreptate mult prea mare .Cu timpul m-am resemnat si mi-am dat seama ca este o lupta cu morile de vant .D'atunci am ramas si cu o mare sila pt retailerii din domeniu (produse la preturi nesimtzite + implicare pt a ajuta comunitatea 0 ) si nu mi-am mai cumparat nimic din tara ...Doar pcgarage si mediadot (parca ) au luat atitudine atunci ne mai comercializand console sony si microsoft .Si acum daca e sa iau ceva hardware iau de la pcgarage . Am ramas cu o parere buna despre ei pt ca au incercat sa faca ceva ...

    Sper sa nu-mi sara in cap iar userii "vechi " ...ca ce te bagi tu bai incepatorule ??!!Mars de pe forumul nostru nou-venitule ! cu offtopicurile tale .

    De fiecare data cand este vb de petitzia asta imi amintesc un banc de pe threadul ala ( long long time ago in a far far galaxy)....bancul cu cazanele de zmoala din iad . Iar ala unde erau romanii nu era pazit de nimeni ..."nu-i problema , aici sunt romanii daca incearca vreunul sa iasa il trag ceilaltzi in jos !!" .Cam asa a fost si pe vremea aia , imi aduc aminte ca era sustzinere din partea comunitatzii de afara (forumuri , bloguri , site-uri ) care sustzineau cauza , iar in tara pe unele forumuri "ce v-atzi gasit ma voi acum ca n-avetzi drepturi .Si asa avetzi prea multe si vedetziva de treaba voastra " .Ceva in genul asta . Romanii nostri .

    Eu nu zic sa nu faci nimic . Spor la treaba si nervi de fier .Daca reusesti sa misti o rotita cat de mica ai in mine un soldat credincios care e alaturi de tine si te ajuta si el cum poate .

    Pt mine petitia a fost o experienta de viata extraordinara .M-a trezit la realitate,mi-a adus aminte in ce tara traiesc si cat de mic sunt !

    Peace people! Si sa avem bafta

  20. #20 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Ken View Post
    da , se pare ca a facut , s a vorbit cu cineva de la SONY ro , cei care aduc console jocuri etc , ca sa vorbeasca la randul lor la producator ?
    Ken, s-a vorbit cu Flamingo si nimic. ultima zvicnire din partea Flamingo a fost cind am atentionat Guerrilla Games ca se vinde in Romania Killzone 2 inainte de data lansarii. a mai auzit cineva de ei dupa aia? tot ce am putut sa smulg atunci de la ei a fost ca sunt constienti ca nu e PS Store aici si ca incearca sa gaseasca o solutie ca sa avem acces macar pe cel de UK, de ex. PSN cards si uite ca la GamesCom saptamana trecuta au si fost anuntate deci ceva, ceva se misca. acu, mai e nevoie sa le si importe cineva la noi. mai nou cica de Sony se ocupa alta firma de PR (pe partea de public relations). om vedea daca putem da de ei cumva. eu tare as vrea sa aflu daca vom avea macar parte de PSN cards la preturile oficiale, recomandate de Sony.

    back in martie, Flamingo a mai spus ca ar dori un parteneriat cu CG pentru userii de aici, ca sa beneficiem de preturi speciale in cazul jocurilor (nu stiu daca si pentru console), insa nu a mai auzit nimeni de ei si orice incercare de a-i mai contacta s-a soldat cu un esec, in sensul ca nu a mai raspuns nimeni. sincer sa fiu, Flamingo nu cred ca cistiga fff mult de pe urma consolelor si jocurilor vindute (in comparatie cu laptopurile Sony de ex) asa ca probabil asta e motivul pentru care nu prea isi manifesta interesul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. PSN ? By Quasivasi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 22 Last Post: 14-12-2010, 09:06
  2. PSN US By MadridGalaxy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 23-10-2009, 19:40
  3. C-zone si PSN By shadow_stalker in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 12-02-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts