Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Intrebare legata de hdd extern pt ps3

  1. #1 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

    Intrebare legata de hdd extern pt ps3

    As vrea sa stiu si eu daca imi voi lua un hdd extern daca va fi posibil sa se faca dowload la jocuri psn,filme(cand va aparea si video store pt europa) sau demo-uri pe acel hdd sau este doar pt stocare de mp3-uri si fisiere video,jpg etc.Sau daca un joc de pe blueray disc cere install se va putea face pe acel hdd exterior?

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar

  3. #3 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Nu, hardul extern se comporta exact ca un stick usb, deci il poti folosi pt back-up la datele de pe ps3, la filme, la poze si la muzica. Nu vei putea instala demo-urile de pe PSN si nici jocurile care au mandatory install.

  4. #4 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Ba da poti instala pe el demo-uri. Uite ce a zis Monky:
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ferice de mine. Dupa un an in care am instalat tot, n-am ratat nici-un demo... inca mai am 100 si ceva de GB liberi Asa ca... sa scoata dom'le jocuri, ca e spatiu.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Ba da poti instala pe el demo-uri. Uite ce a zis Monky:
    Domnu'... n-am zis nicaieri ca am facut asta pe un hdd extern... E vorba de un hdd de laptop de 250/300GB (nu mai stiu, sorry), cu care am inlocuit pe cel de 60GB default. That's all.

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    My bad Asta am tras concluzia cand ai spus ca mai ai peste 100gb liberi si ca ai instalat toate demo-urile

  7. #7 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cat face un hdd intern compatibil ps3 de vreo 300 de gig?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Srachi: teoretic orice hdd de notebook pe SATA.

  9. #9 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    deci il poti folosi pt back-up la datele de pe ps3, la filme, la poze si la muzica.
    Imi poate spune cineva ce date vor fi salvate din ps3 in caz ca fac un backup pe un hdd extern?Userii,setarile,jocurile psn se salveaza oare?Userii cred ca stau undeva in memorie rom ma gandesc(poate vorbesc prostii),cand mi-am formatat hdd sa fac partitie pt linux nu mi-am pierdut userii si parca nici setarile ps3-ului dar cum e cu joacele psn si demourile.....se vor salva la backup?

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Userii raman pe consola. La backup se salveaza trailere, demos, games, saves.

  11. #11 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Super si multumesc de raspuns,maine cred ca am sa-mi cumpar un hdd de 250 intern sa fie loc.

  12. #12 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ei ca mi-a ajuns si hdd-ul de 250 g care este mai gros decat cel de 40 de giga,nu incape bine in caseta aia metalica.Ce dumnezo sa fac cu el?Trebuia sa fie de 2.5" sata.Inchii aia masoara grosimea?Sa injur siteu de unde am comandat hdd-ul?ce sa fac?

    Hdd-ul e un fujitsu siemens model MHX2250BT.Pe toate siteurile arata a fi de 2.5".

  13. #13 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    .Pe toate siteurile arata a fi de 2.5\".
    Pai arata in poza ca unu de 2.5 sau scria la detalii ca e SATA de 2.5 inch?

  14. #14 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai scria la detalii ca e sata de 2.5 inch.Aici e linkul de unde l-am luat Fujitsu Siemens Hard Disk Laptop 250GB SATA HDD-uri laptop 250GB 2.5" Notebook HDD, SATA, 4200rpm, 8MB, MHX2 BT Series

    Oai ca-l sparg de nervi,ce bulan am tot timpu,am crezut ca sunt standard la grosime.Acuma ma uitam 2.5 inchi se refera la latime nu la grosime.

  15. #15 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Pai scria la detalii ca e sata de 2.5 inch.Aici e linkul de unde l-am luat Fujitsu Siemens Hard Disk Laptop 250GB SATA HDD-uri laptop 250GB 2.5\" Notebook HDD, SATA, 4200rpm, 8MB, MHX2 BT Series

    Oai ca-l sparg de nervi,ce bulan am tot timpu,am crezut ca sunt standard la grosime.Acuma ma uitam 2.5 inchi se refera la latime nu la grosime.
    Hmm, da ciudat. Si cum arata? E gros ca unu de pc? Inseamna ca l-au incurcat aia, au scris detalii gresite.

  16. #16 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu man,nu e gros ca unul de pc,l-am masurat si este de 11 mm iar cel din ps3 este de 8 mm.Nu incape nici cum in caseta lui din ps3.Cei cu site-ul de unde l-am luat au fost foarte intelegatori si mi-au zis sa-l trimit inapoi ca mi-l schimba,deja e pe drum.

    Se pare ca sunt hdd-uri de laptopuri mai groase si mai subtiri,am crezut ca sunt standard.Cele de 9mm merg in ps3 iar cel ce l-am luat avea in jur de 12mm.Nu mi-am facut tema de casa inainte sa cumpar hdd-ul.My bad.

  17. #17 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Cei cu site-ul de unde l-am luat au fost foarte intelegatori si mi-au zis sa-l trimit inapoi ca mi-l schimba
    Good service, macar atata.

    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Se pare ca sunt hdd-uri de laptopuri mai groase si mai subtiri,am crezut ca sunt standard.Cele de 9mm merg in ps3
    Bine de stiut, mersi mult.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. O intrebare legata de co-op By alex1500ro in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-05-2010, 22:16
  3. Intrebare legata de RROD By Rapto2_gas in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 23-12-2009, 00:37
  4. Intrebare legata de rularea aplicatiilor By Dunno in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 09-07-2009, 09:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts