Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Unde pot sa gasesc un controller DualShock 3 original?

  1. #1 SP
    Junior Member morciu's Avatar

    Question Unde pot sa gasesc un controller DualShock 3 original?

    Am cumparat 2 pana acum, unul de pe olx si altul de la Ventum. Amandoua cica trebuia sa fie originale, dar nu sunt.

    Incerc sa joc Red Dead Redemption si e oribil cu dead zones.
    Se simte pe ele ca sunt facaturi ieftine.
    Tot caut tot internetul dar nu mai gasesc de vanzare nicaieri ceva de incredere.

    Poate cineva sa imi dea un sfat cum sa imi gasesc un controller original (de preferat sigilat)?

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu se mai fabrica demult DS3. Sigilat ai sanse mici spre foarte mici sa gasesti. Eu as incerca la oameni care vand consola cu tot cu controller, propune-le sa iti dea doar controllerul.

  3. #3 SP
    Junior Member Danny35004R's Avatar
    Incearca pe OLX in continuare, dar cand te intalnesti cu omul, ia-ti o baterie externa si un cablu miniUSB.

    Probeaza maneta conectand prin cablu controller-ul la baterie. Cele originale nu se vor incarca, cele fake se vor incarca.


    Sper ca ti-am fost de ajutor. Eu asa mi-am gasit un DS3 alb

  4. #4 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Sunt tutoriale pe youtube cum sa deosebesti unul fake de unul original. Cred ca e buna si varianta colegului de mai sus, dar si vizual poti sa verifici. Si eu de pe olx am luat si am dat si de fake-uri. Cel mai bine se vede la led-uri (calitativ) si la gaurica aia mica de reset. Cele fake au o gaura goala cele originale au un buton mic acolo. Verifica de curios ale tale si o sa vezi .

  5. #5 SP
    Junior Member Danny35004R's Avatar
    Vizual nu prea se vad cu ochiul liber, doar daca e invatat ochiul bine dupa ce sa se uite, dar si ideea ta cu gaura de reset e o idee!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cumpar controller dualshock 3 original By haimi708 in forum Bazar Sony: Console & Accesorii
    Replies: 0 Last Post: 15-06-2020, 17:24
  2. Unde gasesc un astfel de cablu? By MonkY in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 17-07-2012, 11:09
  3. Unde gasesc redeem codes la ps3? By Dany_dci in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 19-11-2011, 14:08
  4. Unde gasesc acest joc? By szury in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 15-03-2010, 21:10
  5. Unde gasesc un debitmetru ? By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10 Last Post: 08-07-2009, 17:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts