Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Motorstorm 2

  1. #1 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar

    Talking Motorstorm 2

    Intrucat Motorstorm 2 ne bate la usa deoarece apare in Octombrie anu' asta, iar demoul deja a aparut, m-am gandit ca merita un thread.

    Doar ce am jucat Motorstorm 2, si sincer, mi-a placut enorm. Si eu care credeam ca nu o sa mai suport nici un pic de Motorstorm ( am jucat cateva sute de ore cred ).
    Ai de ales intre doua moduri: singleplayer sau splitscreen, insa pe aceeasi harta: Rain God Spires, si poti alege una din cele trei vehicule: motocicleta, racing truck sau MONSTER TRUCK ( evident cu asta am mers prima data ).

    Totul merge mult mai smooth, cand explodezi ai optiunea de a da skip - dupa o secunda -, de asemenea ai doua trickuri valabile: bunny hop si duck ( evident, pentru ATV-uri si motociclete ), iar soundtrackul e bestial. Un singur lucru m-a deranjat: cateodata atingeam doar putin si destul de incet ceva si explodam. De fapt, nici nu explodam, doar sareau cateva piese ( neimportante - capota, usa ) sau doar cadea soferul de pe motocicleta. Un alt lucru foarte minor insa, e ca atunci cand saream de pe o rampa la o inaltime mai maricica, am vazut ca muntele avea niste texturi mai incetosate. Insa na, asta e doar nitpicking.

    Motorstorm 2 is the ****. Disregard that, nu e chiar the ****. Dar e bun pentru un demo.

  2. #2 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Actually acest demo de M2 nu e cine stie ce, dupa cum s-a discutat si la topicul dedicat acestui demo. Controlul parca e mai arcade, grafica nu te lasa cu gura cascata cum a facut-o primul, vibratiile si shakingul ecranului sunt prea puternice cand boostezi, unele buguri de grafica etc.

    Nu zic ca este un joc rau, e ok, dar nu e the ****. Plus ca e un build mai vechi, sigur nu reflecta jocul final. In concluzie sunt putin dezamagit de demo, dar am sperante ca versiunea full va fi putin mai buna.

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu stiu. Din punctul meu de vedere, e o continuare a seriei destul de buna.

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sper sa merite. Demo-ul free am inteles ca apare peste o luna.

  5. #5 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Actually acest demo de M2 nu e cine stie ce, dupa cum s-a discutat si la topicul dedicat acestui demo. Controlul parca e mai arcade, grafica nu te lasa cu gura cascata cum a facut-o primul, vibratiile si shakingul ecranului sunt prea puternice cand boostezi, unele buguri de grafica etc.

    Nu zic ca este un joc rau, e ok, dar nu e the ****. Plus ca e un build mai vechi, sigur nu reflecta jocul final. In concluzie sunt putin dezamagit de demo, dar am sperante ca versiunea full va fi putin mai buna.
    Controalele sincer mi se par la fel. Poate putin, PUTIN mai usor de controlat ca inainte, insa nimic drastic. Grafica sunt de acord ca este un pic mai dumbed down, insa e mai mult decat decent, parerea mea. Despre vibratii, n-am ce comenta. N-am dualshock3, so .

    Ai dreptate, nu e chiar "the ****". M-am lasat purtat de val la 10 minute dupa ce m-am jucat. My bad.

  6. #6 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Motorstorm 2 is the ****.
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Nu zic ca este un joc rau, e ok, dar nu e the ****.
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    [strike] Motorstorm 2 is the ****. [/strike] Disregard that, nu e chiar the ****.
    I l0l-ed.

  7. #7 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea Badea View Post
    Actually acest demo de M2 nu e cine stie ce, dupa cum s-a discutat si la topicul dedicat acestui demo. Controlul parca e mai arcade, grafica nu te lasa cu gura cascata cum a facut-o primul, vibratiile si shakingul ecranului sunt prea puternice cand boostezi, unele buguri de grafica etc.

    Nu zic ca este un joc rau, e ok, dar nu e the ****. Plus ca e un build mai vechi, sigur nu reflecta jocul final. In concluzie sunt putin dezamagit de demo, dar am sperante ca versiunea full va fi putin mai buna.
    este fix vice versa..... este perfect controlu pentru drumu ala . Cat despre grafica se vede ca or lucrat inpreuna cu naughty dog si insomniac,chiar arata mai real daca nu ati facut un crash un lap intreg sa vedeti cum arata masina murdara plina de praf
    Cat despre buguri de grafica am auzit ca uni au, eu n-am avut probabil cei ce au o diagonala mai mare de 120 fara sa fie 1080p, jocu merge si pe 720p si 1080 p btw.

  8. #8 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Problema de grafica intalnita de mine se intampla in anumite zone in anumite unghiuri, texturile capata trails, ca si cum n-ai avea coliziune si ai cadea in "pamant".

    Naughty Dog si Insomniac chiar au contribuit? Link pls.

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am primit invitatie in demo, de la sony... haha, la Home nu puteau sa trimita invite...


  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    Lasa trickz, tu cu MotorStorm 2, playgame cu Home

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    This voucher is valid for use until October 11, 2008. After that time, you will be
    able to download the demo version of MotorStorm Pacific Rift when the download is
    made available on PLAYSTATION�Store.[/spoiler]
    Deci, demo-ul free apare pe 11 octombrie, dupa lansarea jocului.

  12. #12 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Jocul apare pe 28 oct, s-a mai zis.

  13. #13 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Stie cineva care sunt melodiile din demo ?

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe IGN spune pe 7 octombrie: IGN: MotorStorm: Pacific Rift

  15. #15 SP
    Manager paul's Avatar

  16. #16 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu stie nimeni ?

  17. #17 SP
    Manager paul's Avatar
    In 28 octombrie apare. Pe toate siturile inafara de IGN scrie asa.

  18. #18 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ura!!! Am primit invitatie pentru demo la Motorstorm pe contul de UK.

  20. #20 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. MotorStorm Apocalypse By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 164 Last Post: 23-10-2013, 23:14
  2. Motorstorm RC By paunstefan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 23-11-2011, 16:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts