Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Help addon cu belele

  1. #1 SP
    Member dorin_star's Avatar

    Help addon cu belele

    Salut baietzi am si eu o mare nedumerire.Am Race Driver Grid (regiunea 2) am cumparat de pe Playstation Store addonul ala "8 BALL ADDON" am platit 10USD si cand surpriza nu merge .am facut niste cercetari pe net si am descoperit ca :addonul este region lock eu l-am luat avand contul pe US region 1 iar jocul este region 2.Acum vine intrebarea de 10 puncte: Daca imi fac inca un cont pe UK, intru pe PS STORE UK, iau addonul (bineinteles o sa ma taxeze iarasi) il instalez in PS3 dupa care sterg acontul de UK; O sa-mi ramana addonul in consola putandu-ma folosi de iel. Adica sa intru iarasi cu acontul de pe US si sa ma joc folosind si addonul luat cu contul pe UK!?!!

  2. #2 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by dorin_star View Post
    Salut baietzi am si eu o mare nedumerire.Am Race Driver Grid (regiunea 2) am cumparat de pe Playstation Store addonul ala "8 BALL ADDON" am platit 10USD si cand surpriza nu merge .am facut niste cercetari pe net si am descoperit ca :addonul este region lock eu l-am luat avand contul pe US region 1 iar jocul este region 2.Acum vine intrebarea de 10 puncte: Daca imi fac inca un cont pe UK, intru pe PS STORE UK, iau addonul (bineinteles o sa ma taxeze iarasi) il instalez in PS3 dupa care sterg acontul de UK; O sa-mi ramana addonul in consola putandu-ma folosi de iel. Adica sa intru iarasi cu acontul de pe US si sa ma joc folosind si addonul luat cu contul pe UK!?!!
    Da merge ...

  3. #3 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by dorin_star View Post
    Salut baietzi am si eu o mare nedumerire.Am Race Driver Grid (regiunea 2) am cumparat de pe Playstation Store addonul ala "8 BALL ADDON" am platit 10USD si cand surpriza nu merge .am facut niste cercetari pe net si am descoperit ca :addonul este region lock eu l-am luat avand contul pe US region 1 iar jocul este region 2.Acum vine intrebarea de 10 puncte: Daca imi fac inca un cont pe UK, intru pe PS STORE UK, iau addonul (bineinteles o sa ma taxeze iarasi) il instalez in PS3 dupa care sterg acontul de UK; O sa-mi ramana addonul in consola putandu-ma folosi de iel. Adica sa intru iarasi cu acontul de pe US si sa ma joc folosind si addonul luat cu contul pe UK!?!!
    NU şterge account-ul de UK, altfel rişti ca add-on-ul să devină inaccesibil. �n caz că nu ştiai, nu merg cardurile emise �n Rom�nia pe UK Store, ci doar pe US - să nu ai o surpriză. Există �nsă metode alternative

  4. #4 SP
    Senior Member Razvan's Avatar



    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Există �nsă metode alternative
    ShopTo.Net - PlayStation Network Card �20 - Sony Playstation 3 (PS3)

  5. #5 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Despre ce metode alternatie vvorbesti?

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by dorin_star View Post
    Despre ce metode alternatie vvorbesti?
    Exista PSN Card sau vorbesti cu Robert

  7. #7 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    sau mai usor incerci sa iti vinzi jocul tau si sa cumperi altul zona 1

  8. #8 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    sau mai usor incerci sa iti vinzi jocul tau si sa cumperi altul zona 1
    Cum poti sa spui asa ceva. Ai facut un post total inutil si aiurea.
    AU APARUT UK PSN INSTANT CARDS. Nu mai exista problemele care erau cu jocurile zone 2 si dlc. Acum iti iei un instant code si in maxim 2 minute ai dlcul cumparat. Mare branza.
    "Iti vinzi jocul si-ti iei altul zone 1". Si ironic sa fii fost si tot ai facut un post de toata jena. No offense.

  9. #9 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    pai spun asta pentru ca omul si-a cumparat deja addonul pentru US, de asta
    deci in situatia asta...nu mai vad unde e toata jena..no offense
    daca inca nu cumparasera nimic...da..era cea mai buna varianta cea cu PSN UK cards...insa asa mai are una...depinde care i se pare mai acceptabila...
    dupa cum vezi...omul nu vrea sa isi faca alt cont..etc

  10. #10 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Nu stiu mai baietzi ,nu merge sa cumpar de pe UK STORE cu cardul VISA de romania ca am incercat. Imi doresc tare mult addonul ala am ,terminat jocul si ma joc cu inca 2 prieteni in retea dar m-am plictisit de masinile care le are vreau ceva nou.Nu vreau sa schimb jocul pt unul zona 1 pt ca nu cred ca o sa mai mearga sa ma joc cu baietzii.Cat despre jocul in sine este super tare cred ca cel mai reusit la ora actuala cu masini.Cine ma ajuta sa il iau dau o bere la vara cand vine la mare .Ma refer la sfaturi sau o metoda desteapta.Mi-am mai facut un cont pe UK cu care am si intrat pe STORE UK dar nu-mi accepta cardul din romania

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Ti s-a raspuns deja. Citeste posturile mai atent.

  12. #12 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Am citit dar nu gasesc sa cumpar nu au nicaieri momentan PlayStation Network INSTANT Card

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by dorin_star View Post
    Am citit dar nu gasesc sa cumpar nu au nicaieri momentan PlayStation Network INSTANT Card
    ShopTo.Net - PlayStation Network Card ?20 - Sony Playstation 3 (PS3)

  14. #14 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Instant code TATI despre asta vorbeam.

  15. #15 SP
    Senior Member Diesel's Avatar

  16. #16 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Da ceva de genu...... numai ca astea sunt USA scrie foarte mare.Si ori cum nu ma incurc sa-mi dau datele de la card pe ori ce site fantoma.

  17. #17 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    webpredator nu are?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Help !!! By coceanu in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 04-05-2014, 19:44
  2. Help!!! By FishyBon3 in forum Android
    Replies: 7 Last Post: 03-09-2012, 09:39
  3. Help! By vali in forum HiFi
    Replies: 7 Last Post: 06-03-2009, 14:20
  4. HELP !! By sony94 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 27-02-2009, 18:57
  5. Help By Danny14 in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 20-01-2009, 20:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts