Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: PS3 slim VS PS3 normal diferenta

  1. #1 SP
    Junior Member elfie199's Avatar

    PS3 slim VS PS3 normal diferenta

    salut.
    vreau sa imi iau ps3.
    am vazut ca ps3 slim e in jur de 13 milioane ceea ce e mult mai ieftin decat ps3 normal.
    Intrebarea mea e daca exista vreo diferenta intre ps3 slim si ps3 normal la performante/altele (in afara de bininteles marime) si ce-mi recomandati sa-mi iau.


    mersi!

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu exista nici o diferenta in afara de marimea consolei si HDD, cu exceptia uneia. pe PS3fat (normal) poti instala linux, iar ps3 slim are true hd sound (sau ceva de genul)

  3. #3 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by elfie199 View Post
    salut.
    vreau sa imi iau ps3.
    am vazut ca ps3 slim e in jur de 13 milioane ceea ce e mult mai ieftin decat ps3 normal.
    Intrebarea mea e daca exista vreo diferenta intre ps3 slim si ps3 normal la performante/altele (in afara de bininteles marime) si ce-mi recomandati sa-mi iau.


    mersi!
    ps3 slim nu e mult mai ieftin decat ps3 normal. Amandoua au acelasi pret 1299 ron, sau ma rog ar trebui sa aiba, cauta in alta parte daca ai vazut ps3 fat la pret mai mare. In momentul aparitiei ps3 slim la pretul de 1299ron s-au ieftinit automat si cele fat.
    Mai mult decat atat, cele fat le gasesti la pretul de 1299ron cu bundle-uri (contin un joc, momentan bundle-urile de care stiu eu sunt cele cu Killzone2 si Infamous in orice retea MG). Mai poti cauta pe net alte variante.
    Singura diferenta e legata de design in mare. Si consum cu 33% mai mic pentru varianta slim

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar

  5. #5 SP
    Junior Member elfie199's Avatar
    THANX!!

  6. #6 SP
    Junior Member nicu46's Avatar

    Ps3 normal sau slim?

    vreau sa imi cumpar un ps3 si nu stiu care ar fi alegerea cea mai buna......normal sau slim.......?????'

  7. #7 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Din cate stiu in magazine e 13 mil cel SLIM, si 13 mil cel FAT +un joc.Avand in vedere ca e o diferenta doar de HDD intre ele,iar 80 GB sunt suficienti,eu iti recomand sa iei FAT deoarece primesti si un joc.Daca nu vrei jocul,ci HDD mai mare,go for SLIM

  8. #8 SP
    Member drik's Avatar
    Walkman are dreptate... un bundle din belsug vazut pe la noi e cel cu inFamous la versiunea fat... Good deal... Si HDD poti oricand face un upgrade daca vei gasi 80GB a fi prea putin...

    Mai e si chestia total subiectiva a lookului... Eu personal desi gasesc marimea versiunii Slim un pas bun, designul imi da stari ciudate de dezgust... iar materialul din care este facut pare cheap. Total parerea mea, repet...

  9. #9 SP
    Junior Member boghy1995's Avatar
    Parerea mea este sa va luati un PS3 Slim

  10. #10 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Simțeai neapărat nevoia să spui lucrul ăsta pe un thread pe care nu s-a mai scris de aproape un an?

  11. #11 SP
    Junior Member xandrosro's Avatar
    go for slim...daca o sa cauti poti gasi un slim nou cu hdd destul de mare pachet complet fara jocuri la un pret ok.
    am achizitionat si eu unul de pe forum si sunt super multumit.
    bafta.

  12. #12 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by xandrosro View Post
    go for slim...daca o sa cauti poti gasi un slim nou cu hdd destul de mare pachet complet fara jocuri la un pret ok.
    am achizitionat si eu unul de pe forum si sunt super multumit.
    bafta.
    Here goes nothing...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts