Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Xfps rateup adapter

  1. #1 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

    Lightbulb Xfps rateup adapter

    Are cineva asa ceva la consola?
    se merita?
    cum se comporta?
    se poate conecta un mouse si o tastatura cu usb la ps3 fara acest dispozitiv si sa functioneze si in orice joc?(fsp 3rd)
    daca ai acest adaptator e compatibil cu orice fps sau 3'rdps?

  2. #2 SP
    Member Imperatore's Avatar
    tastatura si mouse pe usb am pus si eu, merg in meniul consolei, browsing etc...dar in jocuri nu.

    cat despre acel device nu pot sa iti zic nimic pt ca nu am incercat.

  3. #3 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Din cate stiu, consola suporta, tastatura si mouse, jocurile sunt cele care nu suporta. Singurul joc care merge cu keyboard si mouse, este Unreal Tournament. Testat, functional.

  4. #4 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Eu zic sa ramai la controller, nu inteleg de ce iti pui in minte ,,Nu voi reusi cu controller-ul", inceri pana reusesti. Nimeni nu s-a nascut invatat.

  5. #5 SP
    Member justamodel's Avatar
    Cumpara`ti Frag Fx, mai bun ca Xfps.
    Cum se comporta? Difera de la fps la fps. Dar e mai bun ca si o maneta.

  6. #6 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Markry View Post
    Eu zic sa ramai la controller, nu inteleg de ce iti pui in minte ,,Nu voi reusi cu controller-ul", inceri pana reusesti. Nimeni nu s-a nascut invatat.
    e destul de greu sa pui tinta...adica chiar e greu sincer la mouse poti pune tinta fix se misca ok dar cu gamepadul...nu prea

    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Cumpara`ti Frag Fx, mai bun ca Xfps.
    Cum se comporta? Difera de la fps la fps. Dar e mai bun ca si o maneta.
    merge la orice fps sau 3'rd?

  7. #7 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    e destul de greu sa pui tinta...adica chiar e greu sincer la mouse poti pune tinta fix se misca ok dar cu gamepadul...nu prea
    Nu-i adevarat. Trebuie sa practici pana te inveti. Sint atatia care pot da head-shot-uri cu controller.

  8. #8 SP
    Junior Member Markry's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    e destul de greu sa pui tinta...adica chiar e greu sincer la mouse poti pune tinta fix se misca ok dar cu gamepadul...nu prea
    Sunt jucatori care rup in CoD, HS dupa HS si joaca cu controller. Daca iti vei pune in minte ,,Nu voi reusi" nu vei reusii. Trebue sa ai ambitie, sa crezi ca vrei reusi si ai sa vezi ca te vei obisnui.

  9. #9 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    ok m-am lamurit cu ambitia va inteleg ca se poate invata insa nu am timp de pierdut cate 5-6 ore pe zi cu playstation am si munca si na vreau sa fie cat mai simplu astept pareri despre xfps...cine ma poate ajuta

  10. #10 SP
    Member justamodel's Avatar
    merge la orice fps sau 3'rd?
    Merge la orice joc cred, ca doar am jucat LBP cu fight stick. La fps si la 3rd poti sa stai linistit ca merge. Nici eu nu m`am putut obisnui cu dualshocku`, iar de fragfx sunt foarte multumit. Daca nu ai timp de pierdut si ai bani de cheltuit ti`ai putea lua SplitFish Gameware - Gameware - Dual SFX Frag Pro (PS3) sau
    SplitFish Gameware - Gameware - FragFX v.2 (PS3)

  11. #11 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    ideea e ca am deja un mouse G9 care am dat destui bani pe el...si nu as vrea sa-mi cumpar un frag cu mouse din dotare ca oricum nu e mai bun decat g9...si tastura am una destul de bunisoara si iarasi nu vreau sa fac investitii de acea as prefera mai mult adaptorul

  12. #12 SP
    Member justamodel's Avatar
    ideea e ca am deja un mouse G9 care am dat destui bani pe el...si nu as vrea sa-mi cumpar un frag cu mouse din dotare ca oricum nu e mai bun decat g9...si tastura am una destul de bunisoara si iarasi nu vreau sa fac investitii de acea as prefera mai mult adaptorul
    Poti sa ai ca nu iti foloseste la nimic, acum depinde de joc si cat de bine e facut controlul pt jocul respectiv, mousul are putin lag, pt ca incearca sa reproduca miscarile de pe maneta dar te obisnuiesti mult mai repede cu lagul respectiv decat sa folosesti o maneta, si e indicat sa joci cu sensitivitate mica.

  13. #13 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    deci mi-am cumpar acel xfps...dar imi bag ceva in el...tastatura functioneaza insa mousul ba...in timp ce-l misc mousul trage singur fara sa apas nimic e nebun

  14. #14 SP
    Member justamodel's Avatar
    Cauta pe youtube cum se seteaza.

  15. #15 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    ok gata am reusit mousul era de vina...si penibil nu mi-a mers cu un G9 care e 3mil si mi-a mers cu un saf de mouse

  16. #16 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    mai multe pareri...cat ai dat pe el/de unde...ai conectat mouse + tastatura la ps3 cu ajutorul lui iar diferenta in jocuri cum e ...ajugne la performante de pe un pc?

  17. #17 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Nu ma satisface momentan va spun sincer poate e si mouse-ul de vina adica nu pot juca cum joc pe PC cu un G9 mouse-ul care l-am gasit compatibil e unul la 12 lei pe net deci va dati seama ce "belea" merge,pentru single player nu va trebuie asa ceva...insa ajuta online cel putin pe mine...am jucat ceva timp mouse+keyboard 10 ani si sa joc pe controller pot doar singleplayer ca multiplayer ies tot timpul pe ultimul loc cred ca-mi trebuie cel putin jumatate de an sa ma obisnuiesc si nu cred ca am rabdarea asta...produsul l-am cumparat de pe Modchip-Land insa vedeti ca mai este si acel FragFx cine are poate sa spuna parerea insa am inteles ca la fragFx mouse-ul e chinezarie din plastic si daca l-ai scapat ti-ai luat adio

    ---------- Post added 22-11-2009 at 01:00 PM ----------

    Cred ca mouse-urile compatibile sunt cele care au specificare PS/2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts