Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Pls HELP !!Problema PS3 !!

  1. #1 SP
    Junior Member sony94's Avatar

    Pls HELP !!Problema PS3 !!

    Va rog frumos ajutati-am cu o problema la PS3 .... Am incercat sa il conectez la internet direct cu cablul care il introduc in PC (un cablu LAN ) si nu imi merge, nu se conecteaza . Pana acum ma conectam cu router-ul ,dar imi este stricat si nu ma pot conecta cu el .... Va rog frumos ziceti-mi ce sa fac : imi da eroarea : An error occurred during communication with the server. This is a DNS error (80710122) si imi mai zice ca nu detecteaza nici un cablu .MORRRRRR

    Va rog frumos ajutati-ma . Am mai catat pe phorum dar nu am gasit nimic ((((

    Multumesc anticipat

  2. #2 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Da si tu mai multe detalii. Ai IP fix? Conexiune PPoe?
    Uite ceva ce te-ar putea ajuta.
    http://manuals.playstation.net/docum...ctadvance.html

  3. #3 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    da am Ip fix .. si nustu dc nu mai merge , ca a mers cand il puneam prin router . M-am uitat si la ce mi-ai dat u (linku) dar eu ma conectez cu cablu LAN , nu am nimic wierless , doar routerul da ala e stricat

  4. #4 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pai trebuie sa-ti setezi ps3-ul la network settings, cand bagai prin router net nu trebuia setat dar daca bagi calbu direct iti faci setarile exact cum le faci pe pc sau in router.

  5. #5 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    bun ..multumesc si setarile alea cam cum ar trebui facut .. nu trebuie sa las totul pe automatical ..eu in calculator asa le am toate pe automatic . Cum sa fac , sau mai exact ce sa fac ?? Multumesc

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Da doar eroarea cu DNS ? Atunci introdu-le manual setarile pentru DNS.

  7. #7 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    da dar mie imi cere dns primary si dns secondary ... Unde sfantu le gasesc pe astea ? ce pe PC le am automatical .

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Vezi pe PC cand esti conectat ce DNS-uri apar. Sau intreaba-ti ISP-ul.

  9. #9 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    doar dns server . si partea proasta de ISP-ul meu ii in austria ( MORRRR

  10. #10 SP
    Member Asghaar's Avatar
    Quote Originally Posted by sony94 View Post
    da dar mie imi cere dns primary si dns secondary ... Unde sfantu le gasesc pe astea ? ce pe PC le am automatical .
    pai....
    te duci pe START /RUN/aici scrii CMD si dai ok(open)/in noua fereastra scrii IPCONFIG /ALL si apoi ar trb sa iti apara ip/dns necesare.le notezi
    apoi le introduci pe PS3 la netw connection ,restul lasi pe automatic si ar trb sa functioneze internetul
    bafta

    dc nu ai RUN in START deschide TASK MANAGER(se deschide cu ctrl+alt+delete) si din dreapta jos selectezi NEW TASK?apoi urmezi restul pasilor descrisi mai sus(adica scrii CMD etc.)

  11. #11 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    Am facut ceea ce mi-ai zis tu .. Mi-a aparut fereastra cu toate , doar ca alea l-eam mai vazut , dar problema nu ii asta , ii ca nu imi da dns primary si dns secondary , doar dns servers . Dc????

  12. #12 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Si eu am aceeasi problema ( DNS Error ). Am incercat toate fixurile de pe net: nada. La altii insa le-a mers. Incearca sa bagi DNS-urile astea:

    208.67.222.222
    208.67.220.220

  13. #13 SP
    Member Asghaar's Avatar
    Quote Originally Posted by sony94 View Post
    Am facut ceea ce mi-ai zis tu .. Mi-a aparut fereastra cu toate , doar ca alea l-eam mai vazut , dar problema nu ii asta , ii ca nu imi da dns primary si dns secondary , doar dns servers . Dc????
    pai si tu acum sincer alea 2 servere de dns care iti apar nu crezi ca sunt primary si respectiv secondary dns?
    primul e primary si al doilea e secondary
    folosestele si o sa iti mearga

  14. #14 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    Ms lungi .... ms moolt frate .l-am facut .. .YUPYYYYYYYYYYY

  15. #15 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Un admin, sa-mi schimbe numele in lungi. Am fost botezat ! lol

    Nici o problema, desi eu inca am problema...

  16. #16 SP
    Junior Member sony94's Avatar
    imi pare rau ca te-am botezat , si imi pare rau ca tu inca nu ai rezolvat problema .

    Inca o data MULTUMESC !!

  17. #17 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Am sa ii sun pe astia de la internet, dar sincer nici nu stiu ce naiba ar trebui sa-i intreb sau sa le cer.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema nintendo ds lite pls help By CostynRo in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 17 Last Post: 24-10-2012, 15:16
  2. PLS HELP!!!Hdloaderps2! By roberts1234 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 10-02-2011, 12:36
  3. Problema GTA IV ( pls help ) By nomad171832 in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2010, 13:30
  4. Problema Samsung Lcd.. Pls Help By Knowalex in forum Help Desk
    Replies: 6 Last Post: 06-04-2010, 21:16
  5. Help me pls By sony94 in forum GSM
    Replies: 7 Last Post: 23-03-2009, 21:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts