Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: PS3>TV>Home Cinema

  1. #1 SP
    Member duallcore's Avatar

    Question PS3>TV>Home Cinema

    Am cumparat un home cinema Samsung HT-X20 si as dori sa mi-l conectez la ps3,dar nu stiu cum. Am incercat cu cablu audio RCA, l-am pus la Home cinema unde scria audio in,dupa ce l-am pus si in tv. Faza e ca ps3-u merge pe AV3,iar home cinema-ul e pus pe alt canal numit component. Cum fac sa am sunetul care trece din ps3 la tv sa treaca si prin Home cinema? Vreau sa mentionez ca DVD-ul la care este conectat tot sistemul nu are Digital out.

  2. #2 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Fiind pe "AV'uri" diferite, nu stiu cum ai putea face, cel mai comod si practic ar fi un receiver (la care le conectezi pe toate) si de acolo scoti sunetul. Astfel, pe orice canal / AV ai sursa, sunetul va iesi in boxele conectate la receiver.

  3. #3 SP
    Junior Member claudellus's Avatar
    din cablul de la PS3, scoti imaginea in tv si apoi sunetu adica alb+rosu il bagi in home cinema, la audio in. si atunci vei avea imagine in tv fara sunet, petru ca sunetul e directionat in home cinema.
    Daca erai baiat destept uai un hc cu optical in.

  4. #4 SP
    Member justamodel's Avatar
    Si eu am luat un home cinema de la Samsung si mi`a trebuit o zi intreaga sa il fac sa mearga, si PS, si DVD si TV la el.
    Eu am legat HC de tv prin optical, ps3 la tv prin hdmi. E singurul mod in care poate sa iti mearga toate.

  5. #5 SP
    Member duallcore's Avatar
    Va multumesc de ajutor. Am conectat cablurile audio ale ps3-ului la receiver iar cel video la tv dupa cum ati spus. Merge impecabil.

  6. #6 SP
    Member Razielim's Avatar
    Vezi ca poti trimite sunetul de la PS3 bidirectional si prin RCA si HDMI, nu trebuie decat sa setezi din PS3 sa iti trimita sunetul prin amandoua din setings la audio setings, astfel can vrei ti se va auzi numai prin TV.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts