Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Rockband2 sau Guitar Hero Metallica?

  1. #1 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar

    Rockband2 sau Guitar Hero Metallica?

    Salutare.
    Va anunt de pe acum ca habar nu am cu ce se mananca aceste 2 jocuri decat din ce am vazut si cautat pe google.Ma intereseaza parerea voastra in legatura cu aceste 2 jocuri ca sa iau o decizie buna.Rockband 2,din cate stiu eu,are posibilitatea de a downloada piese,diversificand astfel playlistul,dar nu prea imi place genul de clasic rock si din cate am cautat nu prea poti sa canti melodii metal/heavy/rock.Guitar Hero Metallica,inafara de faptul ca este trupa mea preferata,pot sa canti aproape orice melodie de la ei(WUUHUUU),dar online play nu stiu daca am vazut la ei sau posibilitatea sa downloadezi alte melodii,inafara de la ei(ceea ce mi se pare normal intr-un fel avand in vedere ca se numeste Guitar Hero: Metallica!).Intrebare intrebatoare,pot sa le impac pe amandoua,dar nu stiu sigur daca controlerul(chitara) de la una merge la cealalta.Daca da ar fi perfect .Va reamintesc ca sunt nou in lumea consolelor si nu prea stiu multe lucruri,asa ca daca am gresit creeand acest thread imi cer scuze.Mersi .

  2. #2 SP
    Member dwn3d's Avatar
    Rockband2 Rules, dupa parerea mea.

  3. #3 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    ambele

  4. #4 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ok,ambele ca ambelelol,la asta ma gandeam si eu,dar nu prea vreau sa tin 3 chitari in casa.Inteleg ca Rockband2 rules,dar mai multe informatii va rog .

  5. #5 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    merg chitarile
    deci nu iti trebuiesc 3 chitari
    cu cea de la guitar hero metallica de ex o sa poti juca frumos si pe rock band

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Multumesc mult,asta asteptam .

  7. #7 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    exista un thread creat pentru a lamuri astfel de situatii, nu mai era nevoie de inca unul. Asa pe viitor http://www.consolegames.ro/forum/f60...cizii-decizii/

  8. #8 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Scuze,am specificat in primul post .Nu o sa se mai repete.

  9. #9 SP
    Junior Member TheOtherAI's Avatar
    ce intrebare e asta?metallica rules

    DAR give me:

    acdc,iron maiden,nirvana, rhcp,judas priest anyday of the week

  10. #10 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Hetfield is God!

  11. #11 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    GH Metallica ><Rockband 2 ...
    go with Metallica dude... nu o sa regreti mai ales daca esti fan... wait, esti fan si nu esti sigur daca vrei GH Metallica ?

  12. #12 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Sunt fan,sunt cel mai mare fan ,dar nu eram sigur daca pot sa downloadez melodiile lor si pe rockband2.Adica Rockband2+Metallica songs.Oricum 'Tallica il iau sigur .

  13. #13 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    iti recomand si tobe. oh YEAAAAHH !!! like God says lol
    btw am ajuns sa cant la nivelul Expert+ la tobe big deal for me Orion e... mai ales la sfarsit cu double pedal 16-zecimi

  14. #14 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Uuuuuuu niceeee .Oricum ma axez mai mult pe chitara ,poate dupa si pe tobe.Avand in vedere ca am o electrica,dar nu am "skillul" sa scot solouri( sad face ).Oricum,inca o intrebare.Guitar Hero Metallica are si functie de online multyplayer?

  15. #15 SP
    Junior Member TheOtherAI's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    GH Metallica ><Rockband 2 ...
    go with Metallica dude... nu o sa regreti mai ales daca esti fan... wait, esti fan si nu esti sigur daca vrei GH Metallica ?
    da, cu siguranta e mai bine sa canti piese de la o trupa f. tare decat de la 10 trupe f. tari.very smart.nu

    back-on topic, pt cel caer a deschis threadul:nu baga in seama fanboys care nu au pus mane decat pe anumite jocuri si-si dau cu parerea despre toate.rb e o platforma cu peste 1000 de piese de la cam toate trupele tari(chiar si de la metallica sunt vreo 5-6 piese). gh metallica e un joc excelent cu piese de la o trupa fantastica.niciunul dintre jocuri nu ar trebui sa-si lipseasca din colectie.asa cum nu ar trebui sa-ti lipseasca nici the beatles rock band.ca intrumente iti recomand sa le iei pe cele de rock band.net superioare(vb din nou in calitate de om care a avut atat tobe cat si chitari de la ambele serii -gh/rb).

    Am incercat 6 modele de chitara pana acum si ti-o recomand pe aceasta
    The Beatles: Rockband - George Harrison Gretch Duo Jet Guitar (PS3): Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41Zgh2mdtqL.@@AMEPARAM@@41Zgh2mdtqL

  16. #16 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    da, cu siguranta e mai bine sa canti piese de la o trupa f. tare decat de la 10 trupe f. tari.very smart.
    it's a fan thing... ce legatura are inteligenta cu asta? oricum omul o sa si le cumpere pe amandoua.

    @andrei: da, are si online ai id-ul meu in sematura.

  17. #17 SP
    Junior Member TheOtherAI's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    it's a fan thing... ce legatura are inteligenta cu asta? oricum omul o sa si le cumpere pe amandoua.

    @andrei: da, are si online ai id-ul meu in sematura.
    te asigur eu ca oricui ii place metallica ii plac si 15 trupe mega tari care sunt in rock band. 15 > 1 intotdeauna.

  18. #18 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    yeah, like me dar in loc de 15 sunt chiar cu sutele. te rog nu confunda fan cu fanboy. please, mai ales in materie de muzica.. it's not lile i buy Metallica and then i hate anything else... lol

  19. #19 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Multumesc pentru informatii .O sa cumpar chitara care mi-a recomandato TheOtherAI si jocurile Guitar Hero Metallica/Rockband2 in curand .Mersi inca o data.

  20. #20 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    am si eu o intrebare, am vazut pe la noi prin diverse magazine Tobe si Chitara Rock Band ambele intr-o cutie dar fara nici un joc doar cele 2 instrumente, si scria ca sunt si pentru PS2 si pentru PS3 si vroiam sa va intreb cum se conecteaza la Ps3, sunt wireless sau trebuiesc conectate atat tobele cat si chitara prin USB? intreb pentru ca intr-un port usb am deja microfoanele de la SingStar si mai am un singur port liber. Si din cate am inteles cu tobele si chitara de la RockBand pot juca si toate jocurile guitar hero? thx
    L.E. Parca in cutie erau doar chitara si cu tobele dar pe net nu am gasit pana acum acest bundle, ci numai chitara tobele si cu microfon, nu am vazut eu bine sau exista si doar chitara cu tobele?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Guitar Hero: Metallica (PS3) By weriwulf in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 25 Last Post: 01-12-2009, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts